سئو
موضوعات داغ

کامل ترین آموزش سئو و بهینه سازی سایت در سال ۹۸

سئو مانند یک رقابت است، رقابتی که برنده نهایی آن را کاربران تعیین می کنند. استراتژی سئو یک استراتژی بسیار مهم است چون سرنوشت وب سایت شما را مشخص می کند. آیا تا به حال با خود فکر کرده اید هدف اصلی شما از سئو سایت چیست؟ هدف ما از بهینه سازی سایت، افزایش رتبه سایت و یا به عبارتی دیگر دیده شدن کسب و کار و خدمات ما است.

Seo از سه کلمه ی Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو تشکیل شده است. بهینه سازی سایت به شما اجازه می دهد در مقابل هزاران سایت دیگر دیده شوید و کسب و کار و خدمات خود را به دیگران نشان دهید، سئو به شما اجازه می دهد مطابق با دستور عمل های گوگل پیش بروید.

گوگل از شما انتظار  دارد مطابق نیاز ها و خواسته های کاربران پیش بروید و سایت هایی را که در این راه قدم بر میدارند در گوگل محبوبیت بیش تری پیدا می کنند اما سایت هایی که برای کاربران ارزشی قائل نمی شوند، نمی توانند رتبه خوبی را در گوگل کسب کنند.

 

چرا باید به سئو (بهینه سازی سایت) اهمیت بدهیم؟

 

درست است که گوگل یک موتور بسیار هوشمند و پیشرفته است، اما برای اینکه بتواند سایت شما را شناسایی و پیدا کند باید به آن کمک کنید. بهینه سازی سایت به شما این امکان را میدهد که سایت خود را به گوگل معرفی کنید و همچنین هدف اصلی سایت خود را مشخص کنید.

برای اینکه بهتر این موضوع را درک کنید به این مثال توجه کنید، تصور کنید شما میخواهید به یکی از شهر های ایران سفر کنید هیچ اطلاعاتی هم درباره اون شهر و نقشه اون ندارید آیا می توانید بدون نقشه راه به شهر موردنظر خود سفر کنید؟ قطعا نمی توانید چون شما هیچ اطلاعاتی درباره اون شهر و حتی راه رسیدن به اون ندارید.

گوگل برای اینکه بتواند سایت شما را در بین میلیون ها سایت دیگر پیدا کند نیاز به نقشه سایت شما دارد، همچنین گوگل با دسترسی به نقشه سایت شما می تواند محتوا و پست های وب سایت شما را بهتر ایندکس کند.

اگر سایت شما در گوگل نمایش داده نشود، دیگر نمی توانید در گوگل جایگاه کسب کنید. پس برای اینکه سایت خود را به گوگل معرفی کنیم بهینه سازی سایت بسیار مهم است و نباید راحت از کنار آن بگذریم.

 

 

یادگیری سئو (استراتژی سئو)

 

دنیای پیچیده سئو و بهینه سازی سایت در حال تغیر است، اما شما می توانید با یادگیری اصول و تکنیک های سئو، مفهوم Seo را به راحتی درک کنید. حتی اگر تازه شروع به یادگیری سئو کرده اید میتوانید پس از خواندن این مقاله تفاوت های بزرگی را در خود احساس کنید.

آموزش های رایگان سئو به صورت گسترده در وب موجود است، مانند همین آموزش و یادگیری سئو. شما باید این اطلاعات را با تمرین ترکیب کنید و برای اینکه به یک سئو کار ماهر و حرفه ای تبدیل شوید تلاش کنید. 

در دنیای جهانی وب همه سعی می کنند از رقیبان خود بهتر باشند، دنیای تجارت الکترونیک دنیای بزرگ با رقیبان بزرگ و سخت است که باید از پس آن ها بربیایید تا بتوانید جایگاه سایت خود را در گوگل ثابت کنید. در سئو همه سعی می کنند مطابق با گوگل باشند و از روش های اسپم و غیرقانونی برای کسب رتبه بهتر در گوگل استفاده نمی کنند.

اما در این میان سایت هایی هم هستند که برای افزایش رتبه سایت خود در گوگل دست به هر کاری می زنند، و هر کاری می کنند تا رتبه سایت خود را در گوگل افزایش بدهند. اما سرانجام این سایت ها فقط پشیمانی است چون گوگل سایت هایی را که از راه های نادرست برای افزایش رتبه سایت خود استفاده می کنند شناسایی و جریمه می کند.

 

بهینه سازی سایت و آموش سئو به صورت کامل و جامع 2019

موتور های جستجو

 

موتور های جستجو برای اولین بار در دهه ۹۰ ظهور کردند، در آن زمان سایت ها برای گرفتن جایگاه در گوگل تلاش زیادی نمی کردند و گوگل هم هنوز اینقدر هوشمند نبود تا بتواند سایت های خوب و بد رو تشخیص دهد. اما با مرور زمان الگوریتم های جدیدی را ایجاد کرد و هوشمند تر از قبل شد. 

امروزه گوگل به قوی ترین موتور جستجو در بین موتور های دیگر تبدیل شده است، گوگل یک موتور جستجوگر قوی و بسیار هوشمند است که می تواند به راحتی سایت های اسپم و بی کیفیت را از سایت های دیگر تشخیص دهد.

موتور های جستجو چگونه کار می کنند؟

موتور های جستجو شامل سه جزء اصلی هستند

  1. ربات خزنده crawling
  2. نمایان سازی Indexing
  3. انتخاب بهترین نتایج Picking the results

 

خزنده Crawling

 

خزنده یا spidering به معنای اسکن کامل وب سایت است، که شامل بخش های مختلف سایت شما مانند محتوا، پست ها، تصاویر ها، لینک ها و شامل هر چیز دیگری که کاربران می توانند به آن دسترسی داشته باشند می شود. تصاویر های سایت شما توسط هزاران ربات گوگل تشخیص و شناسایی می شوند.

خزنده ها تمامی لینک هایی که به سایت های دیگران ارجاع داده می شود، را تشخیص می دهند، ربات های گوگل چندین بار سایت ها را بررسی و تجزیه و تحلیل می کنند تا بتوانند خود را با به روز رسانی سایت شما به روز کنند.

یکی از مهم ترین عوامل برای اینکه سایت شما در گوگل نمایش داده شود، خزیدن ربات های گوگل در سایت شما است. اگر ربات های گوگل اجازه خزیدن در وب سایت شما را نداشته باشند، هیچ یک از محتوا یا پست های شما در گوگل قرار نمی گیرد. و این یعنی مرگ سایت.

 

 

نمایان سازی Indexing

 

پس از خزیدن ربات های گوگل به روی سایت شما عملیات ایندکس صورت می گیرد. گوگل تمامی سایت ها را ایندکس می کند و فهرستی از صفحاتی که ایندکس کرده است را نگه داری می کند. زمانی که شما محتوایی را به روز می کنید گوگل در کمترین زمان فهرست ایدنکس خود را به روز رسانی می کند تا در نتایج ان ها را نمایش دهد.

ایندکس مانند خزیدن یکی از مهم ترین عوامل در بهینه سازی سایت و همچنین کسب جایگاه در گوگل است. چون برای اینکه بتوانید در گوگل به جایگاه های بالا دست پیدا کنید در ابتدا باید سایت شما دیده شود اگر سایت شما در گوگل و یا موتور های جستجو دیده نشود دیگر هیچ شانسی برای کسب جایگاه در گوگل نخواهید داشت.

 

 

انتخاب بهترین نتایج

 

نتایج برای کاربران بسیار مهم است، چون کاربران می خواهند زمانی که کلمه ای را در موتور های جستجو سرچ می کنند بهترین نتایج را از بین نتایجی که نشان داده می شود انتخاب کنند. برای همین گوگل اخیرا بسیار سخت گیر شده است و سایت هایی را که مطابق با سرچ کاربران هستند را در اولویت نتایج خود قرار می دهد.

البته سایت هایی که تجربه بیشتری دارند، و همچنین تجربه کاربری بسیار خوبی را به کاربران ارائه می دهند. سایت هایی هستند که در گوگل جایگاه های بالا را کسب می کنند. چون گوگل بار ها اعلام کرده است مهم ترین چیز در سایت راحتی کاربران است و شما هر کاری که در سایت انجام می دهید باید به منظور راحتی بیشتر کاربران باشد.

ما برای شما بهترین فصل ها و درس های آموزشی بهینه سازی سایت را آماده کردیم که می توانید برای یادگیری هر کدام روی فصل مورد نظر خود کلیک کنید تا به آن فصل هدایت شوید. ما به منظور راحتی شما و دسترسی به آموزش های سئو بهترین فصل ها را دسته بندی و آماده کردیم تا در سریع ترین زمان به هر کدام دسترسی داشته باشید.

 

چرا باید سایت خود را برای موتور های جستجو بهینه سازی کنیم؟

فصل ۱ سئو یا بهینه سازی سایت چیست؟

در این فصل ما به معرفی کامل سئو و کاربرد های آن پرداختیم و هر کدام را به صورت جامع و کامل برای شما توضیح دادیم. در این فصل ما یاد می گیریم سئو چیست و چگونه می توانیم از آن استفاده کنیم. و همچنین چه چیز هایی در بهینه سازی سایت و سئو تاثیر دارند؟

 

 

فصل ۲  آموزش سئو و افزایش رتبه گوگل

این فصل مخصوص کسانی است، که می خواهند یادگیری و آموزش سئو را از صفر شروع کنند و با تمامی نکات و تکنیک های سئو آشنا شوند. ما در این فصل به صورت کامل و جامع به معرفی سئو و افزایش رتبه سایت در گوگل پرداختیم و همچنین درباره راز ها و اسرار پنهان سئو برای شما صحبت کردیم.

 

 

فصل ۳ استراتژی تولید محتوا

این فصل یکی از مهم ترین فصل ها در سئو است، و یادگیری آن برای تمامی کسانی که دوست دارند به یک نویسنده ماهر و قوی تبدیل شوند بسیار مفید و کاربردی است و می تواند در این راه کمک بسیار زیادی به شما بکند. در این فصل ما استراتژی تولید محتوا و تولید محتوا برای کاربران را توضیح دادیم. همچنین درباره انواع محتوا و ارزش آن ها صحبت کردیم.

 

 

فصل ۴ اسرار افزایش رتبه سایت

در این فصل ما به معرفی اسرار افزایش رتبه سایت می پردازیم. و همچنین اسرار های افزایش رتبه سایت و درباره اسرار افزایش رتبه سایت برای شما صحبت می کنیم. افزایش رتبه سایت مهم ترین هدف در سئو می باشد که ما برای شما آن را از صفر توضیح دادیم و در این آموزش به صورت کامل آن را معرفی کردیم.

این آموزش برای تمامی افرادی که با سئو و بهینه سازی سایت آشنایی کمی دارند و می خواهند با عوامل افزایش رتبه سایت آشنا شوند بسیار مفید است و می تواند کمک بسیار زیادی به شما برای بهبود جایگاه سایت خود و همچنین آشنایی بیشتر با عوامل و اسرار افزایش رتبه سایت بکند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به این نوشته چه امتیازی می دهید؟
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن