سئو
موضوعات داغ

جامع ترین آموزش سئو و افزایش رتبه گوگل برای اولین بار – بهینه سازی Seo

افزایش رتبه گوگل و آموزش سئو (بهینه سازی SEO)

سئو، کلمه ای که سرنوشت رقابت بین گوگل و سایت را تعیین میکند. استراتژی (آموزش سئو) و سئو بسیار مهم است زیرا آینده سایت شما را مشخص میکند. سئو یک مسیر طولانی است که هر کسی برای موفقیت باید آن را برود. در یک کلمه میتوان گفت سئو قلب تبنده سایت شما است و بدون آن سایت شما وجود نخواهد داشت. 

سئو همچنین یک استراتژی فکرو خلاقیت همراه با دانش و تجربه است. استراتژی که باعث افزایش رتبه گوگل سایت شما میشود و میتواند تاثیر بسیار زیادی در کسب و کار و تجارت شما داشته باشد.

امروزه هر کسب و کار نوپا و یا قدیمی برای اینکه دیده شود و بتواند محصولات و خدمات خود را به سر تا سر جهان نشان دهد نیاز به یک ابزار مهم به نام سئو دارد. سئو درواقع کار دیده شدن سایت و نمایش آن در اینترنت را برای شما فراهم میکند و میتواند باعث افزایش رتبه گوگل شود.

آموزش سئو (Seo)

 

سایت بدون سئو مانند یک جنگل بزرگ اما بدون درخت است. جنگل هر چه قدر هم بزرگ باشد بدون درخت معنایی ندارد و آن چیز که باعث خیره شدن چشمها به جنگل میشود درخت است.

سئو نقش درخت را در سایت شما دارد. درخت اول یک دانه است و کم کم رشد میکند سئو هم مانند همین دانه است تا زمانی که به آن آب ندهید رشد نمیکند.

در اینجا آب دادن به دانه درخت مانند تولید محتوای بسیار با کیفیت و بهینه سازی سئو سایت است،شاید با شنیدن کلمه سئو در ابتدا کمی گیج شوید اما نگران نباشید.

چون کم کم با (آموزش سئو) و سئو آشنا میشوید و اهمیت آن را در سایت و افزایش رتبه گوگل متوجه میشوید و به جایی میرسید که دیگر سئو برای شما به یک کار لذت بخش تبدیل میشود.

 

سئو چیست؟

 

سئو درواقع به معنای بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو است. سئو میتواند باعث افزایش رتبه گوگل سایت شما و یا کاهش رتبه سایت شما شود و تمام این مسئله به شما بستگی دارد.

Seo مخفف کلمه ی Search Engine Optimization است که به معنای بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو مانند گوگل، بینگ، یاهو می باشد.

اما سئو چه فایده ای دارد؟ سئو میتواند باعث بالارفتن رتبه سایت شما در گوگل شود و یا حتی شما را به صفحه اول گوگل برساند اما شاید با خود فکر کنید سئو یا آموزش سئو چه فایده ای دارد؟

تصور کنید شما یک فروشنده هستید و میخواید محصولات خود را به دیگران نشان دهید تا دیگران از شما آن محصولات را خریداری کنند.

آیا شما حاضرید بیش از چند میلیون هزینه کنید برای اینکه بتوانید محصولات خود را به فروش برسانید و یا بیلبورد تبلیغاتی در سطح شهر بزنید و محصولات خود را تبلیغ کنید؟

قطعا شما این راه را انتخاب نمیکنید چون علاوه برا اینکه باید هزینه زیادی را صرف تبلیغات کنید. باز هم محصولات شما دیده نخواهد شد و در مدت کمی بسیار ضرر خواهید کرد.

اما سئو کار شما را بسیار راحت کرده است. شما میتوانید با راه اندازی یک سایت فروشگاهی و بهینه سازی سئو علاوه بر اینکه محصولات خود را به تمامی افزاد جهان نمایش دهید فروش محصولات خود را بیسار افزایش دهید. چون امروزه هر کسب و کاری نیاز به استفاده از اینترنت دارد. 

نقش سئو در برطرف کردن نیاز های کاربران

 

امروزه هر کسی از اینترنت، به عنوان یک ابزار برای رفع نیاز ها خواسته های خود استفاده میکند تا راحت تر بتواند آنها را برطرف کند. پس شما با طراحی یک سایت و بهینه سازی سئو علاوه بر اینکه میتوانید محصولات خود را به تمامی افزاد جهان نشان دهید هزینه بسیار کمتری هم صرف میکنید.

اگر میخواهید وارد مسیر آموزش سئو و یادگیری سئو شوید باید افکار خلاقانه و پشتکار را در ذهن خود ایجاد کنید. افکار شما در سئو و سرنوشت سایت بسیار تاثیر دارد و هر چه قدر بتوانید این افکار را به سمت دانش هدایت کنید در این مسیر موفق تر خواهید بود.

 

آموزش سئو و افزایش رتبه گوگل از صفر تا صد به همراه آموزش تولید محتوا

 

تاریخچه سئو

 

تاریخچه موتور های جستجوگر به دهه ۹۰ برمیگردد. زمانی که برای اولین بار موتور های جستجو ظهور کردند. اما سئو از آن زمان تا به امروز به یک صنعت در حال رشد تبدیل شده است و محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

در آن زمان کاربران اینترنت از هر روشی برای بالا آمدن سایت و افزایش رتبه گوگل استفاده میکردند. اما امروزه دیگر نمیتوان از هر روشی برای بالا آمدن و افزایش رتبه گوگل استفاده کرد که در ادامه مقاله آموزش سئو بیشتر درباره این موضوعات بحث و صحبت میکنیم.

 

آموزش سئو (Seo) برای چه کسانی مفید است؟

 

آموزش سئو برای افراد خاصی نیست، و هر کسی میتواند از آن استفاده کند. اگر شما به یادگیری و آموزش سئو علاقه  دارید پس این مقاله را از دست ندهید.

ما در این مقاله از سایت هلپانش به تمامی نکات ریز و درشت سئو میپردازیم و به تمامی سوالات احتمالی شما پاسخ میدهیم تا بتوانیم قدمی بزرگ در موفقیت شما برداریم و شما را به اهدافتان نزدیک تر کنیم.

سئو تنها برای شغل خاص و یا شرکت و… نیست هر کسی میتواند از سئو استفاده کند. و این برمیگردد به نیاز شما و اینکه در چه زمینه ای فعالیت میکنید.

اما سئو به همینجا ختم نمیشود شما برای اینکه رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهید نیاز دارید تا محتوای باکیفیت و بدون کپی ایجاد کنید چون گوگل به شدت با محتوای کپی و بدون کیفیت مخالف است و به آن توجه ای نمیکند.

البته شما علاوه بر اینکه باید محتوای باکیفیت ایجاد کنید باید رابط کاربری خوبی داشته باشید. چون هر چه قدر هم که سایت شما مطالب با کیفیت داشته باشد. اگر رابط کاربری خوب و بهینه ای نداشته باشد نمیتواند کاربران را جذب خود کند و آن را به سایت شما بکشد.

نقش UX در سئو

 

برای مثال سایتی را تصور کنید که بسیار مطالب خوب و باکیفیتی دارد اما فونت و عناصر داخلی سایت بدون کیفیت و طراحی است آیا شما این سایت را برای رفع نیاز خود انتخاب میکنید؟

قطعا شما چنین سایتی را برای رفع نیاز های خود انتخاب نمیکنید چون اصلا عناصر داخلی سایت درست طراحی و بهینه نشده است و شما با دیدن چنین سایتی در ثانیه اول آن را ترک میکنید.

شما برای اینکه بتوانید کاربران و مخاطبان بسیار زیادی را جذب سایت خود کنید نیاز دارید به رابط و تجربه کاربری اهمیت زیادی بدهید و روز ها یا هفته ها برای آن فکر کنید تا بتوانید بهترین تجربه کاربری را به کاربرانتان هدیه دهید.

همچنین تجربه کاربری یکی از موضوعاتی است که در سئو و افزایش رتبه گوگل بسیار اهمیت دارد و باید برای آن ارزش قائل شوید.

 

آموزش سئو و افزایش رتبه گوگل از صفر تا صد به همراه آموزش تولید محتوا

 

چرا و چگونه میتوانیم سئو را یاد بگیریم؟

 

موتور های جستجو مانند گوگل، بینگ، یاهو برای افزایش رتبه گوگل بیش از ۲۰۰ الگوریتم مختلف استفاده میکنند. که هر کدام از این فاکتور یا الگوریتم ها دارای اهمیت بسیار زیادی است.

البته گوگل فاکتور های بسیار زیادی دارد که خیلی ها از آن اطلاعی ندارند و نمیدانند که دقیقا این الگوریتم ها چیست و گوگل هم این الگوریتم ها را مانند یک راز در خود نگه میدارد و به هیچ کس اجازه فهمیدن آن ها را نمیدهد.

اما برخی از الگوریتم های مهم گوگل که باعث افزایش رتبه گوگل میشود میتوان از سرعت سایت، میزان بانس ریت، مشکلات فنی سایت تولید محتوای باکیفیت و سئو شده ، و… نام برد.

اهمیت به الگوریتم های گوگل بسیار مهم است و گوگل به سایتهایی بیشتر توجه میکند که به بشیترین میزان این فاکتور عمل کنند.

یعنی هر سایتی که میزان بیشتری از فاکتور های اصلی گوگل را بتواند رعایت کند میتوان گفت موفق تر خواهید بود و در جایگاه بهتری نسبت به دیگر سایتها قرار میگیرد.

زمانی که کاربران در گوگل چیزی را جستجو میکنند، گوگل سعی میکند تا بهترین نتیجه را از بین نتایج نمایش داده شده نشان دهد. گوگل گفته است راحتی کاربرانش برای او بسیار اهمیت دارد و سایتهایی که به راحتی کاربران توجه ای نمیکنند نمیتوانند رتبه خوبی را در گوگل بگیرند.

اگر شما قصد فروش محصولی یا هر چیزی را دارید و میخواید در گوگل محصول خود را قرار دهید، باید اول محصول و سایت خود را بهینه کنید.

و سئو را به درستی انجام داده باشید. این گونه شما میتوانید نتایج بسیار خوبی را در گوگل بگیرید و یا حتی در صفحه اول گوگل که آرزوی خیلی از سایتهاست قرار بگیرید.

 

 

ایندکس سایت چیست و چه اهمیتی دارد؟

 

برای اینکه شما بتوانید در صفحه ی اول گوگل نمایش داده شوید، ابتدا باید در گوگل نمایان شوید. یعنی صفحات شما در گوگل فهرست شود و برای دیگران قابل دسترس باشد که به این فرایند ایندکس میگویند.

شما در آموزش سئو یاد میگیرید چگونه مطالب خود را در گوگل ایندکس کنید و جایگاه خود را در گوگل بالا ببرید. ایندکس سایت میتواند باعث افزایش رتبه گوگل و در نهایت افزایش ترافیک سایت و ورودی سایت شود یعنی کاربران زیادی را به سمت سایت شما بکشد و باعث کاهش رتبه الکسا سایت شما شود.

برای اینکه بتوانید رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهید، در ابتدا باید بهینه سازی سئو سایت را انجام دهید. در مرحله بعدی سرعت سایت خود را افزایش دهید و در آخر محتوای بسیار با کیفیت و به موقع به گوگل تحویل دهید.

سعی کنید برای هر هفته حداقل ۳ مطلب در سایت خود قرار دهید. اگر بتوانید هر روز این کار و انجام دهید قطعا نتایج بهتر و سریع تری خواهید گرفت. همه چیز به خود شما بستگی دارد.

 

 

 

چگونه آموزش سئو را یاد بگیریم؟

 

تمامی تغیراتی که شما در سایت خود اعمال میکنید از چشمان گوگل پنهان نمی ماند. حتی تغیرات بسیار کوچک پس باید به این نکته بسیار توجه کنید و هر تغیری را در سایت اعمال نکنید. چون شاید به ضرر سایت شما تمام شود.

تغیراتی که شما در سایت انجام میدهید میتواند باعث افزایش رتبه گوگل و یا کاهش آن شود. پس باید تغیراتی را در سایت اعمال کنید که به سایت ضرری نرساند و باعث کاهش رتبه سایت شما در گوگل نشود.

اما برخی تغیرات در سایت علاوه بر اینکه باعث افزایش رتبه گوگل میشود باعث کاهش رتبه الکسا نیز میشود. تغیراتی مانند به روز رسانی مطالب که اهمیت زیادی دارد و گوگل بار ها این را اعلام کرده است.

به روز رسانی مطالب و نقش آن در Seo

 

گوگل به محتوایی که به روز میشود توجه ی ویژه ای میکند و اگر آن محتوا در ابتدا با کیفیت نباشد اما در به روز رسانی این مشکل حل شود آن را در جایگاه بالاتری قرار میدهد.

گوگل از شما میخواهد تا بدون اینکه از روش های نادرست استفاده کنید محتوای بسیار با کیفیت را برای کاربران نه گوگل تولید کنید مطمئن باشید با انجام این کار میتوانید رتبه سایت خود را در گوگل بسیار افزایش دهید. 

آموزش سئو یک مسئله پیچیده است، که مانند یک پازل میماند و با کنار هم قرار گرفتن کامل میشود و میتواند نتایج بیسار خوبی برای سایت شما داشته باشد.

سایتهایی زیادی در سطح ایترنت هستند که میتوانید برای آموزش سئو از آن ها استفاده کنید. و یا حتی میتوانید در دوره های مختلف سئو شرکت کنید و مشکلات خود را برطرف کنید.

اما هزینه بعضی از دوره های آموزش سئو بسیار گران است. شاید هر کسی نتواند از آن ها استفاده کند برای همین ما یک مسیر آموزش سئو برای شما ایجاد کردیم تا بتوانید از آن استفاده کنید و هر کسی بتواند سئو را به خوبی یاد بگیرد و به یک سئوکار ماهر تبدیل شود.

 

آموزش سئو و بهینه سازی سایت برای گوگل

 

اصطلاحات پایه سئو 

 • سئو داخلی سایت (On Page SEO)
 • سئو خارجی سایت (Off Page SEO)
 • سئو کلاه سفید With Hat در مقابل سئو کلاه سیاه Black Hat

 

آموزش سئو داخلی سایت On Page SEO تاثیر آن در افزایش رتبه گوگل

 

به تمامی کار هایی که شما انجام میدهید تا عناصر داخلی سایت خود را بهینه سازی کنید. سئو داخلی سایت میگویند. و شامل بهینه سازی

 • برچسب ها
 • صفحه ها
 • تصاویر های سایت
 • محتوا
 • حجم و سرعت سایت
 • داده های سایت
 • ساختار Url
 • توضیحات متا

و… میشود.

 

 آموزش سئو خارجی سایت (Off Page SEO) تاثیر آن در افزایش رتبه گوگل

 

سئو خارجی سایت دقیقا برعکس سئو داخلی سایت است. یعنی تمامی کارهایی که شما خارج از سایت انجام میدهید تا نتایج بهتری را بگیرید سئو خارجی میگویند برای مثال بک لینک، شبکه های اجتماعی و…

سئو خارجی سایت تاثیر بسیار زیادی در افزایش رتبه گوگل دارد. یکی از مهمترین مسئله ها در آموزش سئو بک لینک ها هستند. بک لینک ها سایتهایی هستند که به صفحات سایت شما لینک میدهند ممکن است هر صفحه ای باشد برای مثال محتوا یا حتی صفحه اصلی خود سایت و… که تاثیر بسیار زیادی در میزان رتبه سایت شما دارد.

سایتهایی که از دیگر وب سایت ها بک لینک دریافت میکنند به گوگل نشان میدهند که صلاحیت رتبه بالا را در گوگل دارند و سایتهایی که به وب سایت هایی که با کیفیت بسیار خوب محتوا تولید میکنند.

و برای راحتی کاربرانشنان ارزش قائل اند به لینک میدهند.گوگل میفهماند که این سایت مورد اعتماد و ارزش است و گوگل یک امتیاز مثبت برای این سایتها در نظر میگیرد.

اما چگونه میتوانیم بک لینک از سایتهای دیگر دریافت کنیم؟ تنها راه دریافت بک لینک از سایتهای معتبر و بزرگ محتوای بسیار با کیفیت و بهینه سازی شده می باشد. و محتوای کپی خیلی کم پیش می آید که بک لینک دریافت کنند.

شما برای اینکه بتوانید بک لینک های بسیار با ارزشی از سایتهای معتبر دریافت کنید نیاز دارید برای کاربران محتوا بنویسید نه گوگل چون گوگل به خوبی متوجه محتوای با کیفیت و بدون کیفیت میشود و برای آن امتیاز مثبت یا منفی در نظر میگیرد.

پس برای اینکه بتوانید از آموزش سئو و استراتژی سئو و افزایش رتبه گوگل سربلند بیرون بیاید باید سعی کنید محتوای بسیار با کیفیت را تولید کنید و از کپی کردن محتوای سایتهای دیگر خودداری کنید.

محتوای طولانی و نقش آن در Seo

 

گوگل بسیار زیاد از محتوا های طولانی خوشش می آید چون به او نشان میدهد که این سایت بسیار برای کاربرانش ارزش قائل است و یک امتیاز مثبت برای این سایت در نظر میگیرد.

برای اینکه بتوانید رتبه خود را در گوگل افزایش دهید باید سعی کنید محتوای بسیار با کیفیت و کمی طولانی تر از قبل ایجاد کنید تا گوگل متوجه ارزش دادن شما به کاربران و محتوا نویسی فقط برای کاربران بشود.

سعی کنید برای هر محتوا حداقل ۱۰۰۰ کلمه بنویسید تا بتوانید خیلی زود به رتبه بالا در گوگل درست پیدا کنید اما فراموش نکنید که هر محتوایی را ننویسید و قبل از محتوا نویسی به آن فکر کنید.

 

 

سئو کلاه سیاه در مقابل کلاه سفید و خاکستری

 

سئو کلاه سیاه به روش های غیر قانونی میگویند که برای افزایش رتبه گوگل به صورت نادرست انجام میشود.

هدف این گونه وب سایت ها فقط بالا آمدن سایت هست و برای آن ها مهم نیست.

از چه روشی برای این کار باید استفاده کنند و فقط به فکر دور زدن گوگل برای افزایش رتبه در گوگل هستند.

روش های سئو کلاه سیاه میتواند در مدت زمان خیلی کم رتبه سایت شما را در گوگل افزایش دهد.

اما سایتهایی که از این روش ها پیروی کنند توسط گوگل شناسایی و جریمه های سنگینی میشوند.

و شاید دیگر سایت آن ها در گوگل نمایش داده نشود.

برخی از روشهای سئوی کلاه سیاه

 

 • پنهان کردن محتوا از دید کاربر
 • مخفی کردن هر متن
 • دستکاری پیوند ها
 • تکرار کردن بیش از حد کلمات کلیدی
 • لینک سازی به روش نادرست و به عبارتی مزرعه لینک ها
 • محتوا نویسی برای گوگل نه کاربر
 • و…

 

سئو کلاه سیاه و تاثیر آن در سئو گوگل

 

سئو کلاه سفید درست برعکس کلاه سیاه است. یعنی به روش های درستی

که شما برای افزایش رتبه گوگل استفاده میکنید سئو کلاه سفید میگویند.

که گوگل به شدت توصیه کرده است از این روش برای افزایش رتبه خود استفاده کنید.

در این روش شما تمامی کارهایی که گوگل از شما میخواهد

برای افزایش رتبه سایت خود استفاده میکنید واز هیچ روش نادرستی استفاده نمیکنید.

در این روش شاید کمی طول بکشد تا بتوانید جایگاه خود را در گوگل پیدا کنید.

اما در عوض شما همیشه در گوگل خواهی ماند و روز به روز میتوانید پیشرفت کنید.

و نگران جریمه از طرف گوگل نباشید.

در آموزش سئو به این دو نکته بسیار باید توجه کنید زیرا سرنوشت سایت شما را رقم میزند.

و میتواند باعث بلا رفتن رتبه سایت شما و یا نابودی سایت شما شود.

برخی از روش های سئو کلاه سفید

 • محتوا نویسی با کیفیت و بهینه سازی شده
 • بهینه سازی عناصر داخلی سایت
 • لینک سازی درست
 • استفاده درست و بهینه از کلمات کلیدی
 • استفاده درست از Url سایت
 • محتوا نویسی برای کاربر نه گوگل
 • تجربه کاریری بسیار خوب

استراتژی سئو بسیار مهم است. و سئو کلاه سفید میتواند محبوبیت شما را در گوگل بسیار افزایش دهد و باعث افزایش رتبه گوگل شما شود و جایگاه شما در گوگل حفظ شود.

 

سئو کلاه سیاه و تاثیر آن در سئو گوگل

 

 

سئو کلاه خاکستری

 

سئو کلاه خاکستری دقیقا بین کلاه سفید و سیاه قرار دارد. یعنی نه سئو کلاه سفید است نه کلاه مشکی. روش هایی که میتواند موجب افزایش رتبه گوگل سایت شما شود اما احتمال جریمه و یا ضرر آن کم است.

به هر حال گوگل توصیه کرده است فقط از سئو کلاه سفید برای افزایش رتبه استفاده کنیم و هر روش دیگری را کنار بگذاریم.

دیگر تصمیم با شماست که از کدام کلاه بخواید استفاده کنید قطعا تکنیک سئو کلاه سفید از هر دو کلاه دیگر بهتر است و میتواند موجب افزایش چشمگیر محبوبیت سایت شما در گوگل شود.

درست است که کمی زمان میبرد تا سایت شما در بین دیگر سایتها و گوگل جایگاه خود را پیدا کند اما توجه داشته باشید که گوگل توجه ی ویژه ای به سایت شما خواهد کرد.

 

سئو کلاه خاکستری و تاثیر آن در سئو گوگل

موتور های جستجو

 

در این قسمت از آموزش سئو به نحو کار کردن موتور های جستجو میپردازیم. زمانی که شما چیزی را در گوگل جستجو میکنید چگونه گوگل عمل میکند و چه رفتاری در مقابل شما نشان میدهد.

چگونه موتور های جستجو کار میکنند؟ 

موتور های جستجو شامل سه جزء اصلی هستند

 1. خزیدن
 2. نمایان سازی
 3. جمع آوری نتایج

 

خزیدن

خزیدن یا Spidering به معنای اسکن کامل وب سایت است. که شامل محتوا، عنوان ها، لینک ها، تصاویر و… می شود. به عبارتی دیگر هر داده ای که در اینترنت سرچ میشود.

خزنده های گوگل همه لینک های Hypertext که به روی خود آن سایت یا وب سایت های دیگر اشاره میکند شناسایی میکنند.

سپس توسط خزنده های گوگل لینک ها بررسی و تجزیه و تحلیل میشود و ربات های گوگل لینک ها را به صورت منظم به روز رسانی میکنند.

 

نمایش سایت توسط گوگل (Indexing)

 

زمانی که شما تازه شروع به راه اندازی سایت میکنید مقداری زمان میبرد تا سایت شما در گوگل نمایان شود و برای دیگران قابل دسترس باشد پس از گذشت چند ماه مطالب سایت شما ایندکس میشود و محتوای شما در گوگل قرار داده میشود و نمایش داده میشود.

پس از اینکه تغیراتی در سایت شما ایجاد میشود گوگل اطلاعات خود را به روز میکند و اطلاعات نمایان شده در گوگل به روز میشود و در گوگل قرار میگیرد.

 

آموزش سئو (قسمت جمع آوری اطلاعات)

 

نتایج برای کاربران بیسار مهم است و کاربران از گوگل انتظار دارند بهترین نتایج را در کلمه ای که جستجو کردند پیدا کنند و آن را انتخاب کنند.

زمانی که کاربر چیزی را در سطح اینترنت جستجو میکند موتور های جستجو مطالبی که از قبل فهرست بندی کرده اند جمع آوری میکنند این کار با استفاده از میلیون ها الگوریتم انجام میشود و بهترین نتایج را برای کاربر نمایش میدهند.

 

عوامل رتبه بندی سایت ها

 

بیشتر این عوامل اثبات شده اند و تاثیر مستقیمی در افرایش رتبه گوگل دارند و برای آموزش سئو بسیار مهم هستند ما برای شما لیستی از مهمترین عوامل سئو و رتبه بندی سایت را جمع آوری کرده ایم. این عوامل توسط سایت Backlinko اثبات شده است. 

شکی نیست که با رعایت این ۱۰ عوامل پیشرفت چشمگیری در رتبه سایت خود میبینید و تغیر و تاثیر آن را به خوبی درک میکنید.

اما شما نباید تنها به این عوامل بسنده کنید و باید تمام سعی خود را جهت بهبود رتبه خود و نزدیک کردن سایت خود به فاکتور های اصلی گوگل بکنید.

 1. محتوایی که هدف کاربر باشد
 2. اجازه خزیدن گوگل در سایت
 3. کیفیت و تعداد لینک های داخلی و خارجی
 4. احترام به کاربر و محتوانویسی برای کاربر
 5. مسئولیت پذیری و اعتماد به نفس به خود و سایت
 6. سرعت سایت
 7. نرخ کلیک یا CTR
 8. قابلیت نمایش در انواع دستگاه ها یا ریسپانسیو 
 9. بررسی کلمات کلیدی
 10. تجربه کاربری

یکی از مهمترین مسئله ها در افزایش رتبه گوگل که در آموزش سئو بسیار کاربرد دارد.

و باید توجه شود میزان بک لینک و کیفیت بک لینک ها می باشد.

میتوان گفت وب سایتی که دارای بیشترین بک لینک ها و با کیفیت ترین آنها باشد.

وب سایتی بسیار موفق است و در جایگاه نخست گوگل قرار میگیرد.

 

برخی از مهمترین عوامل در افزایش رتبه گوگل که باید بدانید

 

مرتبط بودن محتوا و کیفیت آن

اندازه وب سایت و میزان سرعت آن

میزان تراکم کلیدی و استفاده از کلمات کلیدی در عنوان ها و متاتگ ها و همچنین Url سایت

املای درست کلمات

ساختار وب سایت

بهینه سازی موبایل

پیوند داخلی سایت

داشتن شبکه های اجتماعی 

مدت زمان انقضای دامنه

 

آموزش سئو و بهینه سازی سایت برای گوگل

 

 

استراتژی محتوا و تاثیر در سئو

 

یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در افزایش رتبه گوگل و آموزش سئو بحث محتوا نویسی است.

که تاثیر بسیار زیادی در افزایش و یا کاهش رتبه سایت دارد.

محتوا و سئو هیچ وقت از هم نباید جدا شوند و باید در کنار هم باقی بمانند تا به نتایج مورد نظر برسید.

سئو و محتوا مانند دو دوست در کنار هم قرار میگیرند و هر کدام دیگری را کامل میکند.

آیا شما میتوانید محتوای بسیار با کیفیت بالا و بهینه سازی شده را تولید کنید.

آیا میتوانید تمامی عناصر داخلی و خارجی سایت را برای موتور های جستجو بهینه کنید؟

قطعا اگر بخواید میتوانید پس با آموزش سئو همراه باشید تا از این اسرار در سئو آگاه شوید و بتوانید از آن استفاده کنید.

 

آموزش تولید محتوا و س

 

سئو در مقابل گوگل چگونه رفتار میکند؟

 

سئو برای راحتی کار موتور های جستجو است. محتوا برای کاربران است.

محتوا و سئو در کنار هم هستند که معنای واقعی میگیرند.

و به سایت شما جانی دوباره میبخشند و آن را در بین تمامی موتور های جستجو نمایان میکنند.

شما با تولید محتوای بسیار با کیفیت و سئو شده میتوانید به راحتی گوگل را تحت تاثیر قرار دهید.

و محبوبیت خود را در گوگل بسیار افزایش دهید.

  همچنین افزایش رتبه گوگل تنها با محتوای خوب و با کیفیت صورت میپذیرد.

تمام فکر و ذهن خود را به کار بیاندازید.

تا به جای اینکه شما از محتوا های سایتهای دیگران کپی کنید دیگران محتوای شما را کپی کنند.

گوگل به راحتی متوجه ارزش محتوای شما میشود و یک امتیاز مثبت برای شما ثبت میکند.

 

 

چگونه محتوای با کیفیت تولید کنیم؟

 

شما برای اینکه بتوانید محتوای با کیفیت و سئو شده ایجاد کنید باید اول نیاز کاربران را بدانید.

برای مثال شما میتوانید با یک سرچ کوچک به کلمه ای که بیشترین جستجو را دارد دست پیدا کنید.

و یا حتی از ابزار های بسیار مفیدی که کار بررسی کلمات کلیدی و میزان سرچ آن ها را انجام میدهند استفاده کنید.

برای مثال یکی از قوی ترین ابزار ها برای بررسی کلمات کلیدی که توسط خود گوگل ایجاد شده است.

ابزار ads.google.com می باشد که بسیار میتواند شما را برای رسیدن به جایگاه مورد علاقه و مد نظر خود کمک کند.

شما میتوانید با انتخاب بهترین کلمات کلیدی کار افزایش رتبه گوگل خود را راحت تر کنید.

و بهترین پیشنهاد را برای انتخاب کلمات کلیدی به شما بدهد.

نگران نباشید چون این ابزار به صورت کاملا رایگان برای شما ایجاد شده است.

و شما نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای برای استفاده از این خدمات ندارید.

بررسی کلمات کلیدی و نقش آن در Seo سایت

 

زمانی که کلمات کلیدی مد نظر خود را پیدا کردید به آنها بسیار فکر کنید.

از هر کلمه کلیدی سعی کنید چند جمله بنویسید.

و تولید محتوای خود را با یک مقدمه جذاب و ترغیب کننده شروع کنید.

برای مثال زمانی که میخواید راجب طراحی سایت مطلبی بنویسید میتوانید این گونه شروع کنید.

امروزه با گسترش جهان و پیشرفت تکنولوژی دیگر هر کسب و کار و یا تجارتی برای اینکه دیده شود.

نیاز به یک سایت دارد.

طراحی سایت میتواند شما را زود تر از آنچه فکر کنید به تمامی افراد جهان نشان دهد

و موجب درآمد بسیار زیادی شود.

 

یک محتوای خوب چه ویژگی هایی را دارد؟

 

در قسمت پایانی آموزش سئو به مسئله تولید محتوای خوب میپردازیم.

و شما را با آن آشنا میکنیم.

محتوای خوب محتوایی است که درآن از تصاویر مرتبط و جذاب استفاده شده باشد.

و فقط یک محتوا نباشد، همچنین دارای عناصر جذاب و ترغیب کننده باشد.

از تکنیک های کلاه سفید برای تولید محتوا استفاده شده باشد.

و محتوا فقط برای کاربران تولید شده باشد.

و از مهمترین نکات در تولید محتوا این است که کپی نباشد.

محتوای کپی علاوه برا اینکه باعث بهبودی در رتبه سایت شما نمیشود.

میتواند سایت شما را به یک سایت اسپم تبدیل کند.

محتوای خوب محتوایی است که از کلمات کلیدی درست و بهینه در آن استفاده شده باشد.

و از تکرار بیش از حد کلمات کلیدی در آن خودداری شود.

برای اینکه بتوانید کاربران زیادی را به سمت سایت خود بکشید.

و آن ها را جذب کنید سعی کنید.

در عنوان های سایت از جملات ترغیب کننده و احساساتی استفاده کنید.

تا احساسات خواننده رو بتوانید تحریک کنید و آن را به سمت سایت خود بکشید.

سعی کنید در عنوان های محتوای خود از اعداد استفاده کنید.

اعداد به صورت چشمگیری میتواند باعث افزایش کلیک به روی سایت شما شود.

کلماتی مانند

 • بهترین
 • محبوب ترین
 • شگفت انگیز
 • ساده ترین راه کاهش رتبه الکسا
 • آموزش سئو صفرتا صد
 • ۱۰ استراتژی مهم در سئو و افزایش رتبه گوگل
 • و…

 

و در آخر

 

امیدواریم از این

مقاله نهایت

لذت را برده

باشید

ما 

در این مقاله

سعی کردیم

تکنیک ها و اسرار مهم

سئو 

را برای شما فاش کنیم.

آموزش سئو

یکی از پیچیده ترین

مسئله ها در

دنیای تجارت و وب

است.

و امیدواریم

توانسته باشیم

قدمی کوچک

برای موفقیت شما

برداریم.

افزایش رتبه گوگل

فقط با سئو

کلاه سفید

صورت میپذیرد

لطفا سعی کنید

از هیچ گونه

روشی که

موجب افزایش رتبه گوگل

سایت شما

در کوتاه مدت شود

استفاده نکنید.

ما در هلپانش

همیشه سعی میکنیم

به اعماق داستان ها

و واقعیت های دنیای

اینترنت سفر

 کنیم.

سفری هیجان انگیز

و پر از خاطره

با موضوعات

جذاب برنامه نویسی،

طراحی سایت، سئو 

امیدواریم در این

مسیر

همواره همراه

ما باشید

تا به مقصد

برسیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به این نوشته چه امتیازی می دهید؟
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن