فتوشاپ

آموزش سیاه و سفید کردن بخشی از تصویر در فتوشاپ

قصد داریم بخشی ازتصویر را با استفاده از نرم افزار فتوشاپ بصورت سیاه و سفید درآوریم ، این کار بعضی مواقع می تواند برای برجسته سازی و تاکید بر قسمت خاصی از تصویر استفاده شود. ما برای این آموزش از تصویر گل استفاده می کنیم و می خواهیم آن قسمتی که مربوط به گل می شود رنگی بماند و بقیه ی قسمتها به سیاه و سفید تبدیل شوند.

۱- در مرحله ی اول باید قسمتی که می خواهیم بصورت سیاه و سفید در تصویر دیده شود را انتخاب کنیم برای این کار هم می توانیم از همان ابتدا با ابزار selection tool  آنرا مشخص کنیم و هم می توانیم ابتدا گل را انتخاب کرده و بعد منطقه ی انتخاب شده را معکوس کنیم که در هر دو حالت شما می توانید به انتخاب قسمت مورد نظر برسید.

 

در تصویر زیر قسمت انتخاب شده را مشاهده می نمایید. دقت کنید که افکت سیاه و سفیدی که اعمال می شود فقط روی قسمت انتخاب شده صورت می گیرد.

۲- در این مرحله به پنل لایه ها رفته و از قسمت پایین آن  با انتخاب New Adjustment Layer و کلیک روی آن یک منوی بالارونده باز می شود که از آن ، گزینه ی Black & White   را انتخاب میکنیم .

با انتخاب این گزینه در تصویر می بینید که افکت مورد نظر ما اعمال می شود و تمام عکس بجز قسمتی که مورد نظر ما بود که در اینجا گل است ، بصورت سیاه و سفید درآمده که نتیجه ای است که ما بدنبال آن بودیم . البته کار تمام نشده و شما می توانید با تنظیم رنگهایی که در جدول باز شده ، میزان رنگ غالب را در تصویر تعیین کنید. این کار، اجباری نیست.

در قسمت لایه ها می توانید لایه ی اصلی که بصورت بک گراند است و لایه ای که درست کردیم و بصورت ماسک درآمده و افکت مورد نظر روی آن اجرا شده است را ببینید .

 

دقت کنید که قسمتی از تصویر که قرار است بصورت سیاه و سفید در آید باید در حالت انتخاب شده باشد و نه عنصر اصلی که می خواهیم رنگی بماند.

حالا تصویر بدست آمده را می توانید ذخیره نمایید.

دیدگاه های شما به بهتر شدن مطالب سایت کمک می کند .

به این نوشته چه امتیازی می دهید؟
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن