فتوشاپ

حذف قسمتی از تصویر با ابزار Clone Stamp در فتوشاپ !

گاهی ممکن است عکسی بگیرید و بعد از مشاهده ی آن متوجه شوید شئ  اضافی در تصویر وجود دارد و یا اینکه می خواهید انرا حذف کنید بصورتی که به زیبایی عکس هم لطمه ای نخورد ! در این مواقع شما می توانید با استفاده از ابزار Clone Stamp در فتوشاپ این کار را انجام دهید و قسمت مورد نظر را از عکس حذف نمایید بدون اینکه سایر عناصر عکس دچار تغییر شوند.

با استفاده از ابزار کاربردی Clone Stamp در فتوشاپ می توانید قسمت‌ هایی را که میخواهید از تصویر حذف کنید با کپی دیگر قسمت‌ های عکس پوشش دهید.

ما برای این آموزش از تصویر یک پرنده استفاده کرده ایم و می خواهیم شاخه ای که در تصویر می بینید را حذف کنیم.

۱- ابتدا عکس را به محیط کار فتوشاپ می آوریم.

۲- در مرحله ی بعد بهتر است یک لایه ی جدید بسازیم و برای این کار روی لایه ی مربوط به تصویر راست کلیک کرده و Duplicate Layer  را میزنیم. با این کار لایه ی جدیدی همانند لایه ی اصلی ایجاد می شود که کار حذف شاخه را روی آن انجام می دهیم.

۳- حالا وقت آن رسیده که ابزار Clone Stamp را  انتخاب کنبم ، طبق تصویر شکلی شبیه مهر دارد ( کلید میانبر آن  S است) را انتخاب میکنیم .

دقت کنید که لایه ی کپی فعال باشد .(همانند تصویر )

استفاده از ابزار Clone Stamp در فتوشاپ

۴- پس از انتخاب  ابزار Clone Stamp ابتدا نقطه مورد نظر را برای حذف کردن انتخاب کنید ( در این تصویر شاخه ) و سپس نقطه هم سطح آن را که از نظر رنگ و بافت می تواند جای خالی تصویر را پوشش دهد پیدا کنید . معمولا این نقاط در اطراف قسمتی که قصد حذف آنرا داریم قرار دارند .

در تصویر این نقاط با دایره های زرد مشخص شده اند .

حال دکمه Alt را نگه دارید، یک دایره نشانه روی تصویر ظاهر میشود. این دایره را دقیقا به نقطه ای که میخواهید از آن برای پوشش تصویر استفاده کنید، ببرید و روی آن کلیک کنید.

حالا Alt  را رها کرده سپس نشانگر موس را به نقطه ای که می خواهید حذف کنید (شاخه ) ببرید و روی آن کلیک کنید. می بینید که تصویری که به عنوان پوششی انتخاب کرده بودید در این محل تکرار می شود و با این کار قسمتی که می خواهید حذف کنید کم کم جای خود را به تصاویر پوششی میدهد.

دوباره به نقطه ای دیگر که می تواند پوشش دهد بروید و با نگه داشتن Alt  و کلیک آنرا انتخاب کنید و به محل حذفی برگردید و مراحل را تکرار نمایید تا وقتی که تصویر اضافی (در اینجا شاخه ) کاملا ناپدید شود.

استفاده از ابزار Clone Stamp در فتوشاپ

تصویر نهایی را مشاهده می کنید که با همین روش شاخه ی اضافی از تصویر حذف شده است.

استفاده از ابزار Clone Stamp در فتوشاپ

امیدو ارم این آموزش ساده و کاربردی مورد استفاده شما قرار بگیرد . نظرات شما می تواند به بهتر شدن مطالب سایت هلپانش کمک کند.

به این نوشته چه امتیازی می دهید؟
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن