برنامه نویسی
موضوعات داغ

بهترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری و آموزش برنامه نویسی ۲۰۱۹

اگر تازه وارد دنیای برنامه نویسی شده اید، حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که بهترین زبان های برنامه نویسی چه زبانهایی هستند. زبان های برنامه نویسی هر کدام دارای مزایا و یا معایبی هستند که آن زبان را از زبانهای دیگر متمایز می کند. اما انتخاب بهترین زبانهای برنامه نویسی از بین تعداد زیاد زبان برنامه نویسی کار آسانی نیست.

پس اگر میخواید برنامه نویسی را شروع کنید و نمی دانید از کدام زبان شروع کنید با هلپانش همراه باشید ما در این مقاله به بررسی بهترین زبان های برنامه نویسی به همراه میزان رتبه بندی و مقایسه آنها میپردازیم و شما را با تمامی آنها آشنا میکنیم.

دنیای برنامه نویسی دنیای بزرگ و پیچیده ای است، با انواع زبان برنامه نویسی که هر کدام دارای ویژگی های مثبت و یا منفی هستند. اما بعضی زبان های برنامه نویسی قوی تر از دیگر زبان ها هستند که در ادامه با تمامی آنها آشنا خواهید شد.

اگر تازه وارد برنامه نویسی شده اید و یا میخواید وارد شوید، از مهمترین سوال های شما انتخاب بهترین زبانهای برنامه نویسی خواهد بود. که با انتخاب بهترین زبان شما میتوانید مسیر خود را مشخص کنید و برای رسیدن به آن تلاش کنید.

 

جاوا اسکریپت

 

این روز ها تصور برنامه نویسی و توسعه نرم افزار بدون جاوا اسکریپت غیر ممکن است. طبق بررسی و تحقیقات انجام شده سایت Stack OverFlows زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت توانسته مقام بهترین زبان های برنامه نویسی را طی ۶ سال متوالی از آن خود کند. همچنین زبان جاوا اسکریپت توانسته در گذشته ۶۵% کاربران را به سمت خود جذب کند.

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت زبانی بسیار سطح بالا و انعطاف پذیر است. و نقش بسیار مهمی در توسعه اپلیکین ها و یا حتی توسعه وب دارد. حتی بعضی از بزرگترین شرکت های رسانه اجتماعی معتقدند جاوا اسکریپت یک زبان بسیار عالی و یک راه آسان برای ایجاد صفحات وب تعاملی و حرفه ای است.

جاوا اسکریپت یک زبان بسیار انعطاف پذیر است، و به دلیل سازگاری آن با تمامی مرورگر های اصلی محبوبیت بسیار زیادی را از آن خود کرده است. در توسعه وب و یا طراحی سایت از زبان Node.js استفاده میشود.

امروزه بسیاری از سازمان های بزرگ و شرکت ها از Node.js برای توسعه وب استفاده می کنند. جاوا اسکریپت به همراه HTML و CSS یکی از فن آوری اصلی دنیای وب می باشد.

زبان جاوا اسکریپت به عنوان یک زبان با پارادایم چندگانه انواع مختلف سبک های برنامه نویسی مانند ضروری، رویدادی از جمله شیء گرا را پشتیبانی می کند. هر چند شباهت هایی در نام جاوا و جاوا اسکریپت وجود دارد، اما این دو زبان از نظر نحو و کتابخانه و استاندارد ها بسیار با هم متفاوت هستند.

و نمیتوان آنها را به یک نام نام برد. یکی از قابلیت هایی که زبان جاوا اسکریپت را به  بهترین زبان های برنامه نویسی تبدیل می کند. ویژگی قابل حمل بودن آن است. که در هر دستگاهی میتواند اجرا و پیاده سازی شود.

 

بهترین زبان های برنامه نویسی - انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی و مقایسه آنها

 

پایتون

 

مگر میشود از برترین زبان های برنامه نویسی حرف زد اما از زبان پایتون نام نبرد؟! پایتون یکی از زبان های برنامه نویسی بسیار کاربر پسند و محبوب است. اما چه چیزی باعث میشود زبان پایتون به بهترین زبان های برنامه نویسی تبدیل شود؟

مانند زبان برنامه نویسی جاوا نحو (خطا) زبان پایتون واضح است. محیط بصری پایتون تقریبا شبیه به زبان انگلیسی است. قابلیت کدنویسی مبتی بر شیء پایتون در جایی شبیه جاوا است.

یکی از ویژگی هایی که زبان پایتون را بسیار محبوب کرده است، مهاجرت بیش از ۴۲% افراد و یا کاربران به زبان پایتون است که این زبان را در رتبه دوم برترین زبان های برنامه نویسی قرار داده است.

اگر دوست دارید برنامه ها و یا بازی های حرفه ای و متن باز ایجاد کنید. زبان پایتون بهترین گرینه برای انتخاب شماست. این زبان با وجود سادگی و آسانی اما بسیار کاربردی است. و میتواند شما را در هر زمینه ای یاری و کمک کند. همچنین شما میتوانید با استفاده از زبان پایتون برنامه های متنوع و قدرتمندی ایجاد کنید .

محبوبیت زبان برنامه نویسی پایتون در محاسبات علمی و مهندسی ماشین باعث شده است این زبان به یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی نه تنها در دنیای وب بلکه در اپلیکیشن سازی تبدیل شود.

بهترین زبانهای برنامه نویسی به همراه مقایسه آنها

 

جاوا

 

شاید این جمله را شنیده باشید، (نوشتن یک بار اجرا در هر جا) جاوا یکی از زبان های حقیقی در ۲۰ سال گذشه است. ۹۹% جاوا شیء گرا می باشد. و در زبان جاوا برای جابجایی اشیاء نیازی به داده های خارجی نیست. این ویژگی این زبان برنامه نویسی را از زبان برنامه نویسی ++C متمایز می کند.

زبان جاوا از تخصیص خودکار حافظه و جمع آوری زباله استفاده می کند. همین ویژگی باعث میشود زبان جاوا دیگر نیازی به جا به جایی اشیاء خارجی نداشته باشد.

زبان جاوا یک زبان مستقل و پلتفرم است. و شما میتوانید هر کدی را در هر جا در تمامی دستگاه ها و پلتفرم ها کامپایل و به ماشین ساده تبدیل کنید. و در نهایت با استفاده از Jvm در هر جا اجرا کنید. جاوا یکی از پایه های برنامه نویسی اندروید را تشکیل می دهد.

و در حدود ۹۰% ثروت و موفقیت های شرکت های بزرگ نقش بسیاری دارد. زبان جاوا یک زبان بسیار انعطاف پذیر و کاربردی است و با اینکه زمان زیادی از انتشار اولین نسخه این زبان می گذرد اما هنوز هم جزء بهترین زبان های برنامه نویسی شناخته میشود. و کاربران بسیار زیادی را جذب خود کرده است.

 

بهترین زبان های برنامه نویسی به همراه مقایسه 7زبان برنامه نویسی برتر

سی و سی پلاس پلاس

 

زبان برنامه نویسی یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است. که نمی توان به سادگی از آن گذشت. زبان سی مانند طلا است. این زبان در آواخر دهه ۱۹۷۰ معرفی شد. زبان سی نقش بسیار مهمی در برنامه نویسی جهانی ایفا کرده است.

زبان برنامه نویسی سی به عنوان پدر و یا مادر تمامی زبان ها شناخته میشود. و ریشه و پایه اصلی دیگر زبان ها است. از جمله زبان سی شارپ و جاوا که از زبان C الهام گرفته شده است.

حتی بار ها دیده شده است، هر زمان صحبت از ساخت برنامه های بسیار قدرتمند و با کارایی بالا میشود. به عنوان محبوب ترین زبان زبان C انتخاب میشود.

سیستم عامل لینوکس بر پایه زبان C است. و همچنین CPP نسخه ترکیبی زبان C است. سی پلاس پلاس یک زبان برنامه نویسی شیء گرا و به عنوان پسوند زبان سی ساخته شده است. بنابراین برای ساخت برنامه های بسیار قدرتمند و با کارایی بالا همیشه بهترین انتخاب به شمار میرود.

++C به عنوان یک زبان با عملکرد بیشتر از زبان های پویا شناخته میشود. چون شما می توانید هر کدی را قبل از اجرا تایپ کنید. این زبان در بسیاری از جاها کاربرد دارد مانند: واقعیت مجازی، گرافیک کامپیوتری و.. که نشان از کاربردی بودن بسیار زیاد این زبان دارد.

 

کدام زبان برنامه نویسی بهتر است؟ معرفی 7 زبان برنامه نویسی برتر

پی اچ پی

 

زبان برنامه نویسی پی اچ پی یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی در صنعت وب و یا طراحی وب سایت است. این زبان به عنوان شاه زبان های وب شناخته میشود. و جالب است بدانید که ۸۳% سایتها با این زبان طراحی شده است.

PHP مخفف Preprocessor Hypertext است. و یک زبان برنامه نویسی عمومی است. زبان پی اچ پی یک زبان اسکریپتی است که روی یک سرور اجرا می شود. و همچنین برای نوشتن صفحات HTML روی وب استفاده می شود.

زبان برنامه نویسی پی اچ پی یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی است، و همچنین کاملا رایگان است، و برای راه اندازی صفحات وب بهترین گزینه است.

پی اچ پی یکی از زبان هایی است که برای توسعه دهندگان وب در سر تا سر جهان بهترین گزینه به شمار می رود. زبان پی اچ پی میتواند صفحات پویا و با محتوا های تصویری ایجاد کند و به دلیل طیف وسیع پی اچ پی به یک زبان تمام عیار در دنیای وب و طراحی سایت تبدیل شده است.

یکی از ویژگی هایی که این زبان را بسیار محبوب کرده است و جزء بهترین زبان های برنامه نویسی قرار داده است، کاهش مدت بارگذاری صفحات وب است. که اهمیت بسیار زیادی برای هر سایت دارد و باید به آن توجه شود.

 

کدام زبان برنامه نویسی برای یادگیری بهتر است؟

سوئیفت

 

زبان برنامه نویسی سوئیفت یک زبان عمومی و کامپایل شده توسط شرکت اپل است. اگر دوست دارید برنامه های IOS یا Mack OS بسازید سوئیفت بهترین انتخاب برای شماست و میتواند شما را بسیار در طراحی برنامه های آی او اس کمک کند و هر آنچه شما نیاز دارید برای ایجاد برنامه ی آی او اس در اختیار شما قرار دهد.

Swift در طراحی خود از زبان Python , Ruby کمک گرفته است. تا بتواند طراحی بهتری را به کاربران هدیه دهد. زبان سوئیفت یک زبان بسیار سریع و امن است که محبوبیت بسیار زیادی در کاربران آی او اسی پیدا کرده است.

یکی از ویژگی های بسیار عالی که این زبان را جزء بهترین زبان های برنامه نویسی می کند. شباهت کدنویسی آن به زبان انگلیسی است. بنابراین این مسئله میتواند یادگیری این زبان را آسانتر کند و حتی به یک لذت تبدیل کند. شما میتوانید با استفاده از زبان سوئیفت هر ویژگی را به راحتی اضافه کنید.

با اینکه زبان Swift یک زبان بسیار قوی و سریع است. اما در ایران مخاطب زیادی ندارد، به خاطر وجود محدودیت های ایران برنامه نویسان نمی توانند از زبان سوئیفت استفاده کنند و محبوبیت این زبان در ایران بسیار کمتر از جا های دیگر است.

 

بهترین زبان های برنامه نویسی معرفی 7 زبان برنامه نویسی

 

سی شارپ

 

#C یک زبان برنامه نویسی قدرتمند و شیء گرا است. که توسط مایکروسافت در سال ۲۰۰۰ توسعه یافته است. زبان سی شارپ در ساخت برنامه های کاربردی برای دستکتاپ و ویندوز بسیار کاربرد دارد و استفاده می شود. اما برای ساخت برنامه های کاربردی در ویندوز های ۸ و ۱۰ نیاز به چارجوب Net. دارد.

مایکروسافت زبان #C را برای رقابت با زبان Java توسعه داد. اما در نهایت زبان سی شارپ نتوانست رقیب سرسخت و قدرتمند خود را یعنی جاوا را شکست دهد.

سی شارپ یکی از برترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری است. شما میتوانید خیلی راحت زبان سی شارپ را یاد بگیرید و از ویژگی های بسیار زیاد آن استفاده کنید. اگر میخواهید تازه برنامه نویسی را شروع کنید زبان #C بهترین انتخاب برای شماست و میتواند بسیار شما را در ادامه این راه کمک کند.

یکی از ویژگی های دیگری که زبان سی شارپ را به بهترین زبان های برنامه نویسی تبدیل می کند، خلق بازی های دو بعدی و سه بعدی با بهترین کیفیت و عملکرد است.

که به خاطر وجود این ویژگی امروزه محبویبت بسیار زیادی در بین برنامه نویسان پیدا کرده است و کاربران زیادی را به سمت یادگیری زبان سی شارپ کشیده است.

کدام زبان برنامه نویسی بهتر است؟ معرفی 7 زبان برنامه نویسی برتر

روبی 

 

زبان روبی یک زبان ساده و پویا و منبع باز است. این زبان توسط ژاپن در اواسط سال ۱۹۹۰ توسعه یافت. هدف از طراحی این زبان ایجاد محیط برنامه نویسی سرگرم کننده و ساده بود. روبی توسط Ruby on Rails محبوب شده است. Ruby on Rails یک چارجوب کامل برای توسعه وب است. 

زبان کدنویسی روبی شبیه به زبان انگلیسی است و قوانین خاصی ندارد. این مسئله میتواند یادگیری این زبان را آسانتر کند. همچنین زبان روبی یک زبان سطح بالا و قدرتمند است که محبویبت بیشتری در سالهای اخیر در بین کاربران و برنامه نویسان پیدا کرده است.

شما با استفاده از زبان روبی میتوانید میزان کدنویسی خود را کاهش دهید. یعنی کد های کمتری را استفاده کنید. و همچنین این زبان یک زبان پویا و انعطاف پذیر است که این مسئله باعث کندی این زبان می شود. اما بدون شک این زبان یکی از برترین زبان های برنامه نویسی است.

 

و در آخر 

امیدواریم از این مقاله هم نهایت لذت را برده باشید در این مقاله سعی شد

شما را با بهترین زبان های برنامه نویسی آشنا کنیم و به سوالات شما

درباره زبان های برنامه نویسی پاسخ دهیم. ما در هلپانش هر روز به دنیای جدیدی سفر میکنیم.

سفری هیجان انگیز و پر از خاطره با مطالب جذاب و خواندنی ما در هلپانش به اعماق مطالب

برنامه نویسی، طراحی سایت، آموزش سئو، تجارت الکترونیک، فتوشاپ، فناوری و… سفر می کنیم.

امدواریم در این مسیر همراه ما باشید تا به مقصد برسیم.

 

 

به این نوشته چه امتیازی می دهید؟
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن