برنامه نویسی
موضوعات داغ

با ۸ غول زبان های برنامه نویسی آشنا شوید ۲۰۱۹

بهترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری 

با گسترش و پیشرفت فناوری نقش برنامه نویسی در زمینه‌های مختلف پر رنگ‌تر شده است. و امروزه به یک صنعت جدانشدنی تبدیل شده است. نقش برنامه نویسی در تجارت الکترونیک و کسب و کارها بسیار افزایش پیدا کرده است. برنامه نویسی از شاخه‌های اصلی علوم رایانه است که توانسته در صنعت وب هم نقش آفرینی کند.

همانظور که در مقاله‌های قبلی گفته شد زبان‌های برنامه نویسی بسیار زیادی وجود دارد، که هر کدام در زمینه‌ای کاربرد دارد و مورد استفاده می‌شود. اما انتخاب بهترین زبان‌های برنامه نویسی از بین تعداد زیادی که وجود دارد کمی دشوار است. چون هر یک از این زبان‌ها در زمینه‌ای کاربرد دارد و هر کدام ویژگی‌های مخصوص به خود را دارد.

در مقاله های قبل درباره انواع زبان های برنامه نویسی صحبت کردیم و هر کدام را بررسی کردیم. در این مقاله از سایت هلپانش تصمیم گرفتیم برترین زبان های برنامه نویسی را برای شما معرفی کنیم. و درباره ویژگی ها و خصوصیت های هر کدام برای شما توضیح دهیم. 

 

بهترین زبان های برنامه نویسی 

بهترین زبان برنامه نویسی زبانی است، که یادگیری آن راحت تر از زبان های دیگر است، و شما می توانید به راحتی آن را یاد بگیرید. اما کدام زبان برنامه نویسی آسان تر است. برای اینکه بیشتر با بهترین زبان برنامه نویسی آشنا شویم بعد نیست کمی بیشتر درباره برنامه نویسی صحبت کنیم.

برنامه نویسی فناوری علم و هنر است. علمی که با انگشتان دستان شما یکی می شود و می تواند هر برنامه ای را خلق و اجرا کند. یکی از مسائلی که در آموزش برنامه نویسی لازم است و باید درباره آن اطلاع کسب کنید میزان در آمد برنامه نویسی است که خود موضوع مهمی است که باید قبل از انتخاب شغل برنامه نویسی به آن فکر کنید.

 

۱٫ زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت

 

طبق گفته سایت Stackowerflow زبان جاوا یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی است. که توانسته میزان ۵۰ درصد از توسعه دهندگان را به سمت خود بکشاند. جاوا اسکریپت توانسته میزان محبوبیت خود را بسیار افزایش دهد و بیشترین میزان استفاده از زبان های برنامه نویسی را از آن خود کند.

می شود گفت همه توسعه دهندگان از زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت به نوعی استفاده می کنند. که میزان محبوبیت بسیار زیاد این زبان را در بین بهترین زبان های برنامه نویسی نشان می دهد. جاوا اسکریپت از زبان های ضروری برای وب است که ۹۰ درصد وب سایت ها از این زبان در وب سایت خود استفاده کرده اند.

CSS و HTML از فناوری هایی هستند که برای توسعه وب ضروری است. این فناوری ها با زبان جاوا اسکریپت کار می کنند و این زبان Java Script است که باعث می شود این فناوری ها در وب سایت ها معنی پیدا کند.

همچنین این زبان یکی از بهترین زبان ها برای کسانی است. که تازه وارد برنامه نویسی شده اند و یا قصد یادگیری برنامه نویسی را دارند. که می تواند تا حد بسیار زیادی در یادگیری برنامه نویسی به شما کمک کند.

همچنین ویژگی های این زبان باعث می شود هر کسی را مجذوب خود کند. توسعه برنامه های دسکتاپ، برنامه نویسی موبایل، توسعه و طراحی سایت و.. از دیگر ویژگی این زبان بسیار کاربردی و محبوب است.

بهترین زبان های برنامه نویسی در سال 2019 - معرفی بهترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری

۲٫ زبان برنامه نویسی جاوا

 

جاوا در صدرجدول بهترین زبان های برنامه نویسی در سال ۲۰۱۹ و همچنین سال های گذشته است. طبق گفته سایت Tiobe جاوا توانسته موقعیت خود را طی چند سال متوالی حفظ کند و اکنون در صدر جدول بهترین زبان برنامه نویسی قرار بگیرد.

تعداد بسیار زیادی از شرکت ها از زبان برنامه نویسی جاوا برای توسعه برنامه های خود استفاده می کنند. و این نشان دهنده قدرت و محبوبیت باورنکردنی این زبان در بین زبان های دیگر است. جاوا از زبان هایی است که فرصت شغلی برای آن بسیار زیاد است و شما می توانید با یادگیری این زبان حتی آینده شغلی خود را تضمین کنید.

از ویژگی های بسیار خوب این زبان می توان به قبل حمل بودن، انطاف پذیری، توسعه انواع برنامه های موبایلی یا بازی، طراحی وب و.. اشاره کرد. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باعث می شود این زبان به یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی در بین تمامی زبان ها تبدیل شود، ویژگی قابل حمل بودن است.

این خصوصیت به شما اجازه می دهد برنامه های خود را در هر جا اجرا کنید. فرقی نمی کند در موبایل یا دستگاه های دیگر شما از طریق این ویژگی می توانید برنامه های خود را در تمامی پلتفرم ها اجرا کنید.

 

۳٫ زبان برنامه نویسی سی

 

سی از زبان های بسیار قدمی است، که به دلیل ویژگی قابل حمل بودن و اجرا زود هنگام توسط غول های بزرگ فناوری مانند مایکروسافت، اپل، اوراکل به عنوان بهترین زبان های برنامه نویسی شناخته می شود. این زبان از زبان هایی است که می تواند در هر دستگاهی کار کند و برای انواع سیستم عامل ها مناسب است.

زبان برنامه نوسی سی ریشه سایر زبان ها مانند، جاوا، سی شارپ و همچنین جاوا اسکریپت است. زبان برنامه نویسی سی پلا پلاس نسخه پیشرفته زبان سی است. یادگیری زبان سی آسانتر تر از زبان سی پلاس پلاس است و برای شروع نیز گزینه مناسبی است.

زبان سی و سی پلاس پلاس هر دو از بهترین زبان های برنامه نویسی هستند همچنین هر دوی آن ها نقش بسیار زیادی در علوم و صنعت وب و رایانه ایفا می کنند. برنامه نویس ها می توانند با استفاده از کامپایل ها در زبان های C و ++C برنامه هایی را که ایجاد می کنند برای انواع دستگاه ها و پلتفرم ها قابل حمل کنند.

این زبان ها برای ساخت برنامه های بسیار مهم و قوی استفاده می شوند. مانند برنامه های Firefox، Adobe و.. با استفاده از این زبان های برنامه نویسی می توانید هر برنامه ای را بسازید و به روی دستگاه های مختلف آن ها را اجرا کنید.

 

 

 ۴٫ پایتون

 

از ۱۵ سال گذشته تا به امروز پایتون پیشرفت بسیار چشمگیری داشته است. این زبان توانسته جایگاه سوم را از بین بهترین زبان های برنامه نویسی از آن خود کند. پایتون از زبان های اصلی برای پایداری فناوری های بزرگ مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، روباتیک و.. است. که توانسته میزان محبوبیت قابل توجه ای را در بین دیگر زبان های برنامه نویسی کسب کند.

یکی از ویژگی هایی که این زبان را بهترین زبان های برنامه نویسی تبیدل کرده است، یادگیری آسان این زبان است. شما می توانید بدون هیچ مهارت خاصی این زبان را یاد بگیرید. شما برای یادگیری این زبان فقط کافی است کمی به زبان انگلیسی مسلط باشید تا بتوانید راحت این زبان را یاد بگیرید.

پایتون در پایه های امنیت سایت یا برنامه های بسیار بزرگ نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. و جالب است که بدانید محبوب ترین برنامه شبکه های اجتماعی یعنی فیسبوک با زبان پایتون ساخته شده است و این نشان دهنده کاربرد و انعطاف پذیری باورنکردنی این زبان در بین زبان های دیگر است.

اگر می خواهید یادگیری برنامه نویسی را شروع کنید زبان پایتون یکی از بهترین انتخاب ها برای شما می باشد. این زبان با ویژگی ها و امکانات بسیار زیادی که در خود جای داده است می تواند در هر زمینه ای برای شما بهترین عملکرد را داشته باشد و به شما برای ایجاد برنامه های بزرگ و قدرتمند کمک کند.

فرصت های شغلی برای این زبان بسیار زیاد است. و شما می توانید با یادگیری آن مهندس نرم افزار شوید و حتی به کسب درآمد بپردازید. این زبان از زبان های انعطاف پذیر است که به شما امکان انتخاب شغل های متنوعی را می دهد.

 

 

۵٫ سی پلاس پلاس

 

این زبان از زبان های برنامه نویسی شیء گرا می باشد مه در دهه ۱۹۸۰ توسعه یافته است. و هنوز هم در بین کاربران از جایگاه مهمی برخوردار است و محبوبیت آن بسیار افزایش پیدا کرده است. زبان سی پلاس پلاس به دلیل انعطاف پذیری بسیار بالا میزان استفاده آن در بین کاربران بسیار افزایش پیدا کرده است.

زبان سی پلاس پلاس برای کسانی که میخواهند حرفه ای برنامه نویسی را  یاد بگیرند، زبانی بسیار مناسب و کاربردی است که می تواند در ساخت برنامه های مختلف به شما کمک بکند. همچنین این زبان در زیر ساخت های سرور هم استفاده می شود و کاربرد دارد.

یادگیری زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس به شما اجازه می دهد درک عمیق تری از زبان های برنامه نویسی و همچنین برنامه نویسی داشته باشید و باعث می شود پایه برنامه نویسی شما بسیار قوی شود تا بتوانید هر زبان دیگری را یاد بگیرید.

این زبان برنامه نویسی دارای فرصت های شغلی مناسبی است، که می توانید پس از یادگیری آن به راحتی شغل برنامه نویسی را در پیش بگیرید و برای رسیدن به جایگاه های بالاتر تلاش کنید. این زبان در توسعه بازی، توسعه برنامه های مختلف، سیستم های مالی، پایگاه های داده و.. کاربرد دارد و از آن استفاده می شود.

 

 

 

۶٫ سی شارپ

 

سی شارپ یک زبان برنامه نویسی شیء گرا و مدرن است، که توسط مایکروسافت ایجاد شده است. که در گذشته در بین توسعه دهندگان از محبوبیت بسیار زیادی برخور دار بود. همچنین برای ساخت نرم افزار های تجاری از این زبان استفاده می شد.  این زبان برای توسعه برنامه های مایکروسافت طراحی شده است.

این زبان برای کار کردن نیاز به چارچون Net. دارد، شما می توانید با استفاده از زبان سی شارپ برای هر توسعه هر برنامه یا بازی های مختلف استفاده کنید. اما این زبان محبوبیت بسیار ویژه ای در بین توسعه دهندگان بازی پیدا کرده است و برای ساخت بازی های دسکتاپ از این زبان استفاده می شود.

این زبان برای شروع از بهترین زبان های برنامه نویسی است، چون سختی بسیار کمتری نسبت به زبان های سی پلاس پلاس و سی دارد. و همچنین انعطاف پذیر است و به شما امکان سخت انواع نرم افزار ها و بازی ها را می دهد. فرصت های شغلی این زبان مهیا است و شما می توانید پس از یادگیری آن به یک بازی ساز ماهر و یا توسعه دهنده اپلیکیشن تبدیل شوید.

 

بهترین زبان های برنامه نویسی در سال 2019 - معرفی بهترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری

۷٫ پی اچ پی

 

پی اچ پی پادشاه زبان های وب است. این زبان بسیار قدرتمند برای توسعه وب طراحی شده است و تا به امروز بیش از ۸۰ درصد سایت های جهان با استفاده از این زبان طراحی شده است. فیسبوک برای طراحی سایت خود از زبان PHP استفاده کرد و امروزه محبوبیت باورنکردنی در بین شبکه های اجتماعی پیدا کرده است.

زبان پی اچ پی نقش بسیار زیادی را در سیستم مدیریت محتوای وردپرس ایفا می کند، و یکی از پایه های اصلی وردپرس است. این زبان دارای چندین چارچون مانند Laravel، Drupal می باشد. تا به توسعه دهندگان امکان اعطاف پذیری بیشتری را بدهد.

این زبان برنامه نویسی امروزه به پادشاه زبان های برنامه نویسی وب تبدیل شده است، و دیگر حرفی را برای زدن باقی نمی گذارد. امنیت بالای این زبان باعث می شود محبوبیت آن چند برابر شود و در بین زبان های برنامه نویسی وب به بهترین زبان های برنامه نویسی تبدیل شود.

اگر به برنامه نویسی وب علاقمندید و میخواهید برنامه نویسی وب را یاد بگیرید، پی اچ پی یک انتخاب دقیق و با صرفه است که به شما اجازه می دهد در دنیای وب قدم بزنید و هر سایتی را طراحی کنید. همچنین امنیت این زبان باعث می شود دیگر نگرانی بابت امنیت نداشته باشید.

فرصت های شغلی این زبان بسیار رونق پیدا کرده است و امروزه در هر زمینه ای از این زبان استفاده می شود، اگر این زبان را یاد بگیرید می توانید در مرور زمان به یک مهندس وب و یک برنامه نویس حرفه ای وب تبدیل شوید و مطمئن باشید از انتخاب این زبان پشیمان نخواهید شد.

 

بهترین زبان های برنامه نویسی در سال 2019 - معرفی بهترین زبان برنامه نویسی برای یادگیری

۸٫ Obejctive C

 

این زبان از زبان های اصلی برنامه نویسی است، که توسط اپل برای ایجاد و مدیریت OS X و IOS استفاده کرد. اپل زبان سوئیفت را ایجاد کرده است اما بازهم بسیاری از برنامه های IOS با زبان Obejctive C نوشته شده است. این زبان برنامه نویسی شیء گرا مانند دیگر زبان های برنامه نویسی در زمینه های مختلف استفاده می شود و کاربرد دارد.

یکی از ویژگی هایی که این زبان را به بهترین زبان های برنامه نویسی تبدیل می کند، توانایی این زبان در نحو (خطا) و کامپایلر است که در این ویژگی شباهت هایی به زبان برنامه نویسی سی دارد.

متاسفانه به خاطر محدودیت هایی که در این زبان وجود دارد نمی توان از این زبان در ایران استفاده کرد و این زبان در بین توسعه دهندگان ایرانی جاگیاه خوبی را ندارد. اما خود یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی است. این زبان از زبان هایی است که از سال ها پیش تا به امروز در جدول برترین زبان برنامه نویسی قرار دارد و هنوز هم از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است.

 

و در آخر

 

امیدواریم از این مقاله هم لذت برده باشید، در این مقاله سعی شد به شگفتی دیگری در دنیای برنامه نویسی، یعنی محبوب ترین زبان های برنامه نویسی، بپردازیم و هر کدام را برای شما معرفی کنیم. امید واریم توانسته باشیم سهم کوچکی در یادگیری زبان برنامه نویسی شما داشته باشیم و به شما برای انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی کمک کنیم.

 

 

 

 

به این نوشته چه امتیازی می دهید؟
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن