سئو
موضوعات داغ

استراتژی تولید محتوا به همراه اسرار پنهان ساخت محتوای همیشه سبز ۲۰۱۹

تولید محتوا و سئو دو کلمه‌ای که هیچ وقت از هم جدا نمی‌شوند؛ یعنی در حقیقت استراتژی تولید محتوا بدون سئو هیچ ارزشی ندارد و نمی‌تواند جایگاه خوبی را در گوگل به دست بیاورد؛ اما شاید در ابتدا برای شما سؤال باشد استراتژی تولید محتوا دقیقاً چیست؟ و چه فایده‌ای دارد.

قبل از اینکه درباره استراتژی تولید محتوا و سئو محتوا توضیح دهیم بعد نیست کمی بیشتر با آن آشنا شویم. شاید با خود فکر کنید تولید محتوا آسان است و به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید؛ اما باید بگم که اشتباه فکر می‌کنید تولید و سئو محتوا بسیار مهم است و هر محتوایی را نمی‌توان گفت یک محتوای خوب.

استراتژی تولید محتوا نقش بسیار زیادی در افزایش رتبه سایت شما دارد، اما نه هر محتوایی! محتوای خوب دارای ویژگی‌هایی است که باید هنگام تولید محتوا به آنها توجه کنید.

تولید محتوا چیست؟ و تأثیر آن در افزایش رتبه سایت

 

شاید شنیده باشید محتوا پادشاه سایت شماست. شاید در برخورد اول کمی در فکر فرو روید اما درست است محتوای باکیفیت و سئو شده پادشاه سایت شماست و مانند یک پادشاه بر تمامی ویژگی‌های سایت و عناصر آن تأثیر می‌زارد.

تولید محتوای سئو شده ارزش شما را در مقابل دیگر سایتها و به ویژه گوگل بیشتر می‌کند؛ اما این فقط در صورتی میسر می‌شود که محتوای شما کپی از سایتهای دیگران نباشد.

هر آنقدر که گوگل از محتوای سئو شده و با کیفیت بسیار لذت می‌برد و دوست دارد، برعکس از محتوای بی کیفیت و کپی بسیار بدش می‌آید و حتی ممکن است آن سایت را جریمه کند. چیزی که می‌تواند شما را ۱۰ ها قدم جلوتر از جایگاهی که هستید قرار دهد تولید محتوای باکیفیت و سئو شده است.

اما استراتژی تولید محتوا دارای چند تکنیک است، تکنیک تولید محتوای کلاه سفید، کلاه سیاه و کلاه خاکستری که در مقاله آموزش جامع سئو به صورت کامل به آن پرداختیم.

تکنیک کلاه سفید به شما اجازه می‌دهد که با استفاده از قوانین و دستور عمل‌های گوگل در مسیر سئو حرکت کنید و هیچ وقت آنها را زیر پا نزارید. به عبارتی مانند یک راهنمای بسیار خوب است که راه درست را به شما نشان می‌دهد و به شما می‌گوید از کدام راه باید بروید تا زودتر به مقصد خود برسید.

 

  استراتژِی تولید محتوا و افزایش رتبه سایت در گوگل

 

 

 استراتژی تولید محتوا و سئو

 

آیا شما می‌توانید یک وب سایت بسیار زیبا با رابط کاربری جذاب را بدون محتوا تصور کنید. قطعاً هر چه قدر هم که یک سایت زیبا باشد بدون محتوا هیچ معنایی ندارد و نمی‌تواند کاربران را جذب خود کند. پس می‌توان گقت محتوا می‌تواند به سایت معنا بدهد و به آن جان ببخشد.

هر چه قدر از ارزش تولید محتوای خوب بگوییم باز هم کم است؛ اما سئو محتوا تنها نمی‌تواند موجب افزایش رتبه سایت شود پس توجه داشته باشید تنها تولید محتوا موجب افزایش رتبه سایت نمی‌شود و در کنار آن باید عوامل دیگری هم رعایت شود که در ادامه به بررسی برخی از این عوامل می‌پردازیم.

بعضی افراد برای تولید محتوا از ربات‌ها استفاده می‌کنند و استراتژی تولید محتوا را به ربات‌ها می‌سپارند. این کار بسیار کار نادرستی است و حتی می‌تواند موجب کاهش رتبه سایت شود یا به عبارتی دیگر به عنوان یک محتوای کپی شناسایی شود.

درست است کمی زمان می‌برد اما سعی کنید همیشه محتوا را خودتان تولید کنید و آن را به دست ربات‌ها و یا افزونه‌های مختلف نسپارید. چون مطمئن باشید ساخت محتوا توسط آن‌ها نمی‌تواند فایده‌ای برای سایت شما داشته باشد؛ و بر عکس شاید ضرر هم برساند.

سئو محتوا به گوگل نشان می‌دهد که این سایت محتوای با کیفیت و سئو شده را تولید می‌کند؛ و از جای دیگری کپی نمی‌کند. گوگل به خاطر این کار برای سایت امتیاز مثبت در نظر می‌گیرد و رتبه آن را کمی بهتر می‌کند. 

اما گوگل انتظار دارد همیشه محتوای خوب تولید کنید. پس سعی کنید تعادل را در سئو محتوا و استراتژی تولید محتوا رعایت کنید تا با هیچ مشکلی رو به رو نشوید.

 

 

چه محتوایی را باید تولید کنیم؟

 

در اولین قدم باید متفاوت باشید. از هر محتوایی که که در سایتهای دیگر دیده‌اید فاصله بگیرید و خود استراتژی تولید محتوا رو شروع کنید. از فکر و قوه تخیل خود استفاده کنید از جملات زیبا در محتوا استفاده کنید. سعی کنید نکات نگارشی را تا جایی که می‌توانید در محتوا رعایت کنید.

شاید در ابتدا کمی گیج شوید و نتوانید محتوا تولید کنید. اما نگران نباشید چون کم کم این کار به یک عادت برای شما تبدیل می‌شود و از آن لذت می‌برید.

خیلی‌ها هنگام نوشتن مقاله یا محتوا میگویند ما نمیتوانیم محتوا تولید کنیم هیچ چیز به ذهن ما نمی‌رسد. این کاملاً اشتباه است شما می‌توانید با استفاده از قوه تخیل و کمی فکر هر محتوایی را تولید کنید. سعی کنید در ابتدا مقصد خود را از نوشتن محتوا مشخص کنید و از یک مقدمه جذاب استفاده کنید.

یکی از مهمترین اصل‌ها در تولید محتوا سئو شده محتوای طولانی است. محتوای طولانی تأثیر بسیار شگفت آوری در گوگل دارد و گوگل بسیار از آن لذت می‌برد چون متوجه ارزش دادن شما به کاربران می‌شود و دقیقاً این همان چیزی است که گوگل از هر سایتی انتظار دارد و شما با انجام این کار چند قدم از دیگران جلوتر می افتید.

ممکن است در ابتدا کمی خسته کننده و زمان بر باشد اما مطمئن باشید که تأثیر شگفت انگیز آن را در سایت خواهید دید و متوجه تغیراتی در سایت خود خواهی شد.

 

 

 

تأثیر محتوای سئو شده و طولانی بر افزایش رتبه سایت

 

حداقل محتوایی که شما باید تولید کنید ۵۰۰ کلمه است. یعنی گوگل به سایتهایی که کمتر از این مقدار محتوا تولید می‌کنند، توجه ای نمی‌کند و امکان جریمه شدن هم برای این سایتها وجود دارد.

محتوای خوب محتوایی است که علاوه بر اینکه کپی نیست و کاملاً با کیفیت است طولانی باشد. سایت بک لینکو دقیقاً تأثیر محتوای طولانی را بر افزایش رتبه سایت به همه نشان داد. سایت بک لینکو یکی از سایتهایی است که حرف اول سئو را در جهان میزند و هنوز که هنوز است در بهترین رتبه های گوگل قرار دارد.

داستان سایت بک لینکو از زبان خودش: ما تصمیم گرفیتم سایت فروشگاهی طراحی کنیم و در ابتدا مقدار بازدید و ورودی خوب بود اما کم کم متوجه کم شدن ورودی و افزایش درصد بانس ریت سایت شدیم و با خود فکر کردیم که چرا این مشکل پیش آمده است. با تحقیق زیاد و بررسی‌ها متوجه شدیم که ایراد از محتوای بسیار کوتاه است تصمیم گرفتیم برای هر مقاله حدود ۴۰۰۰ هزار کلمه تولید کنیم. پس از گذشت کمتر از ۳ ماه متوجه افزایش بسیار زیاد ورودی و ترافیک و کاهش رتبه الکسا شدیم حتی میزان بانس ریت بسیار کاهش یافته بود و از آن پس ما سعی کردیم محتواهای طولانی را جایگزین محتوای کوتاه کنیم.

این داستان کاملاً واقعی است و دقیقاً بک لینکو به آن اشاره کرده است. با خواندن این داستان متوجه می‌شوید که محتوای طولانی چه قدر می‌تواند در افزایش رتبه سایت و کاهش الکسا تأثیر داشته باشد و می‌تواند ترافیک و ورودی سایت شما را به شکل چشمگیری افزایش دهد.

 

استراتژِی سئو تولید محتوا و افزایش رتبه سایت در گوگل content is king

کلمات کلیدی و تأثیر آن بر سئو 

 

کلمات کلیدی نقش بسیار زیادی در موفقیت یک سایت دارند اما شاید با خود بگویید چرا یا چگونه؟ شما برای اینکه بتوانید در گوگل جایگاه خوبی را به کسب کنید ابتدا باید نیازهای کاربران خود را بشناسید یعنی بدانید کاربران زمانی که چیزی را در گوگل یا موتوهای جستجو سرچ می‌کنند دنبال چه چیزی هستند.

به عبارت دیگر زمانی که شما از علایق و خواسته‌های کاربران باخبر باشید می‌توانید بهتر محتوا خود را سئو کنید و کلماتی که بیشترین سرچ را دارند به عنوان کلمات کلیدی خود انتخاب کنید.

ابزارهای زیادی وجود دارند که این کار را برای شما بسیار راحت می‌کنند که در ادامه بیشتر با آنها آشنا خواهیم شد لطفاً تا پایان با هلپانش همراه باشید.

 

 

بهترین ابزار بررسی کلمات کلیدی 

 

همانطور که گفته شد ابزارهای زیادی وجود دارند که کار بررسی کلمات کلیدی و میزان جستجو آنها را برای شما بررسی برای شما انجام می‌دهند. اما یکی از بهترین این ابزارها که توسط گوگل ساخته شده است گوگل ادوردز می‌باشد. کار کردن با این ابزار بسیار ساده و راحت است و شما می‌توانید در کمتر از ۲ یا ۳ دقیقه در این سایت ثبت نام کنید و از ویژگی‌های بسیار زیاد و مفید آن استفاده کنید.

لطفاً توجه داشته باشید به علت محدود بودن ایران شما باید با آی پی غیر از ایران وارد این سایت شوید و در آن ثبت نام کنید. پس از ثبت نام و ورود می‌توانید از تمامی ویژگی‌ها و قابلیت‌های این ابزار استفاده کنید Google Adwords دارای قابلیتهای بسیار زیادی است که می‌توانید از آنها برای افزایش رتبه سایت خود استفاده کنید.

ابزار دیگری که می‌توانید از آن برای پیدا کردن کلمات کلیدی استفاده کنید و خود دارای امکانات زیادی است ابزار KwFinder می‌باشد. این ابزار کلمات کلیدی که بیشترین سرچ را دارند به شما نشان می‌دهد و همچنین دارای قابلیت فیلتر و کلمات مرتبط نیز می‌باشد.

ابزار دیگری که می‌تواند به شما میزان محبوبیت کلمات را در گوگل نشان دهد و بسیار کار با آن راحت است و نیاز به هیچ گونه ثبت نام ندارد ابزار trends.google.com می‌باشد. این ابزار میزان محبوبیت و درصد سرچ کلمات را به شما نشان می‌دهد و می‌تواند بسیار زیاد به شما برای پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی کمک کند.

 

 

راهنمای انتخاب بهترین کلمات کلیدی در تولید محتوا 

 

برای اینکه بتوانید بهترین کلمات را به عنوان کلمات کلیدی انتخاب کنید. کلمات را به چند بخش تقسیم کنید. مثلاً برای کلمه سئو از کلمات مرتبط و همچنین حروف انگلیسی استفاده کنید. برای مثال بهینه سازی سئو و یا بهینه سازی Seo و..

سعی کنید از کلمات کلیدی که رقابت در آنها بسیار زیاد است استفاده نکنید برای مثال از کلمه Seo به تنهایی برای کلمات کلیدی استفاده نکنید چون رقابت این کلمات بسیار زیاد است و همچنین رقابت آنها جهانی است.

سعی کنید از کلمات کوتاه استفاده نکنید و به جای این کار یک کلمه کوتاه را به به چند کلمه بزرگتر تبدیل کنید برای مثال به جای استفاده از کلمه سئو سایت از کلمه بهینه سازی سئو سایت استفاده کنید که درصد انتخاب این کلمات بسیار بیشتر است و شما شانس بیشتری برای دیده شدن دارید.

چگونه محتوای سئو شده و با کیفیت ایجاد کنیم؟

نحوه کار با Google trends

 

کار با این ابزار بسیار راحت است. کافی است در مرورگر خود کلمه trends.google.com را جستجو کنید. پس از این کار صفحه ای برای شما نمایش داده می‌شود. همانطور که مشاهده می‌کنید در این صفحه بررسی بین تمامی کشورها انجام می‌شود. یعنی شما با انتخاب کلمه کلیدی مورد نظر میزان محبوبیت آن را در تمامی کشورها می‌بینید.

اما گوگل ترندس یک قابلیت بسیار خوب دارد، شما می‌توانید با استفاده از این ابزار کلمات کلیدی خود را مقایسه کنید برای این کار به روی سه خط بالا سمت چپ کلیک کنید. همانطور که مشاهده می‌کنید فهرستی برای شما نمایان می‌شود. شما از روی آن فهرست روی Explore کلیک کنید تا به صفحهٔ جدیدی هدایت شوید.

در این صفحه شما می‌توانید میزان محبوبیت هر کلمه را ببینید. شما می‌توانید با استفاده از این ابزار تا ۵ کلمه کلیدی و یا بیشتر را به صورت همزمان بررسی کنید.

 

چگونه میتوانیم برای پیدا کردن کلمات کلیدی از google trends استفاده کنیم؟

 سوالات مهم هنگام تولید محتوا

 

زمانی که محتوا تولید میکنید باید هدف خود را مشخص کنید. یعنی باید مشخص کنید در چه زمینه ای و برای چه کسی محتوا تولید میکنید. آیا این کار را برای اینکه فقط در گوگل رتبه خوبی بدست آورید میکنید یا به خاطر کاربران خود محتوا تولید میکنید.

اگر پاسخ شما گوگل باشد. یعنی شما فقط برای گوگل تولید محتوا میکنید و این تاثیری در افزایش رتبه سایت شما ندارد و نمیتواند باعث بالارفتن رتبه سایت شود. و شاید حتی به عنوان تکنیک کلاه سیاه شناخته شود که در این صورت احتمال جریمه شدن سایت شما وجود دارد.

اما اگر پاسخ شما کاربران است. یعنی شما تمامی محتوایی که در سایت قرار میدهید برای کاربران است و سعی میکنید با تولید محتوا مشکلات آنها را رفع کنید. که در این صورت گوگل امتیاز ویژه ای برای سایت شما درنظر میگیرد و مطمئن باشید که در افزایش رتبه سایت نقش بسیار زیادی دارد.

۵ سوال مهم در تولید محتوا که باید از خود بپرسید

 

خب حالا که هدف خود را کاربران انتخاب کردید باید چند سوال در موقع تولید محتوا و سئو محتوا از خود بپرسید.

  1. آیا برای محتوایی که در نظر گرفتید مخاطب وجود دارد؟ یا تا چه حد میتواند کاربران را جذب کند؟
  2. برای چه افرادی محتوا تولید میکنید؟ در چه زمینه ای
  3. میزان اعتبار محتوای شما چه قدر است؟ آیا در آینده هم میتواند کاربران را جذب کند؟
  4. چه رقیبانی در این زمینه فعالیت میکنند؟ رقیبان خود را بشناسید
  5. هدف شما از تولید محتوا در نهایت چیست؟ خرید محصول، شرکت در دوره و…

این سوالاتی است که هر کسی قبل از استراتژی تولید محتوا باید از خود بپرسد و در سئو محتوا بسیار تاثیر دارد و استراتژی تولید محتوا را کامل میکند. برای اینکه در تولید محتوا بتوانید رتبه بسیار خوبی را کسب کنید قبل از نوشتن محتوا به سوالات بالا پاسخ دهید تا هدف خود و میزان اعتبار محتوا را قبل از نوشتن بررسی و مشخص کنید.

 

امیدواریم از این مقاله هم نهایت لذت را برده باشید. در این مقاله سعی شد

شما را با شگفتی دیگری در دنیای سئو آشنا کنیم.

استراتژی تولید محتوا و سئو که امروزه

به یک موضوع بسیار مهم در ایترنت تبدیل شده است

ورقابت در آن بسیار داغ است. ما هر روز در هلپانش

به دنیای جدیدی از مطالب سفر میکنیم. سفری هیجان انگیز

و پر از خاطره، سفری به اعماق مطالب

آموزش سئو، طراحی سایت، استراتژی تولید محتوا

و… امیدواریم در این مسیر همراه ما باشید تا به مقصد برسیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به این نوشته چه امتیازی می دهید؟
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۲ نظرها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن