وردپرس
موضوعات داغ

طراحی وب سایت از صفر تا صد – Website Design

طراحی وبسایت ( طراحی وب سایت) با وردپرس از صفر تا صد

طراحی وب سایت آمیخته از هنر و خلاقیت است، هنری که خلاقیت شما را در معرض نمایش دیگران قرار میدهد طراحی وب سایت به شما اجازه وارد شدن به دنیای دیگری را میدهد دنیایی که پر از اهداف و خلاقیت های فکری هستند یعنی دنیای جهانی وب.

اگر شما میخواید یک وبسایت طراحی کنید باید قبل از هرکاری سوالهایی را از خود بپرسید سوالهایی که جواب آنها میتواند برای طراحی وب سایت به شما کمک زیادی بکند.

اولین سوالی که باید از خود بپرسید این است که

چرا من میخوام یک سایت طراحی کنم هدف من از طراحی وبسایت

چیست؟

 

قبل از طراحی وب سایت شما باید به هر دو این سوالها پاسخ دهید، اما چرا پاسخ به این سوالها خیلی مهم است؟ وقتی که شما میخواهید یک سایت طراحی کنید اول از همه باید انگیزه خودتون رو از طراحی وبسایت بدانید و هدف خودتون رو از طراحی وبسایت مشخص کنید.

مشخص کردن هدف خود از طراحی وب سایت میتواند در موفقیت شما تاثیر خیلی زیادی داشته باشد، البته برای موفقیت تنها هدف مهم نیست، بلکه تلاش و پشتکار و نا امید نشدن خیلی مهم تر از هدف است.

زمانی که شما هدف خود را از طراحی وب سایت مشخص کردید اولین گام را برای طراحی وبسایت برداشته اید، اما در پله اول هستید و باید به صورت جدی گام های دیگر را بردارید.

لازمه موفقیت در هرکاری تلاش و پشتکار همراه صبر و نا امید نشدن است، برای موفقیت در طراحی وب سایت هم نیز باید به این نکات توجه کنید.

طراحی وب سایت بدون برنامه نویسی امکان پذیر است؟

 

طراحی سایت بدون برنامه نویسی رویایی که به نظر نشدنی می آید اما شما میتوانید به این رویا دست یابید فراموش نکنید، شما به هر چه بخواید میتوانید برسید اما باید توانایی خودتون رو درک کنید.

به توانایی خود اعتماد کنید و هدف خود رو کوچکتر از توانایی خود تصور کنید آن وقت میتوانید به هر چه بخواهید دست پیدا کنید شما پس از این درک و پشت سر گذاشتن این قدم میتوانید به سوی قدم های جلوتر پیش بروید.

اما هیچ وقت اینقدر به خود غرق نشوید که باعث مغرور شدن شما شود که این مسئله شما  را از هدف دور میکند اکنون شما میتوانید با استواری بیشتر به سوی پله های بالاتر گام بردارید اما عجله نکنید، زیرا یک عجله میتواند شما را از پله موفقیت پایین بندازد.

اکنون شما توانایی رفتن به پله های بالاتر را دارید و میتوانید یک گام به موفقیت نزدیک تر شوید، اکنون شما باید یک راه انتخاب کنید.

 از چه راهی میخواید وبسایت خود را طراحی کنید؟

از طریق زبانهای برنامه نویسی PHP , Html , Css و… و یا میتوانید برنامه نویسی وب را انتخاب کنید؟ که ما به شما این راه را توصیه نمیکنیم به خاطر چند دلیل:

  1. باعث گرفتن زمان زیادی از شما میشود و از شما فرصت انتخاب راه درست را میگیرد.
  2. در نهایت نتیجه طراحی وب سایت خوب خواهد بود.

اما به خاطر داشته باشید که آشنایی با برنامه نویسی میتواند در طراحی وب سایت به شما کمک زیادی بکند، شما میتوانید از مفاهیم اولیه برنامه نویسی شروع کنید، شما با یادگیری این راه ها یک قدم از دیگران جلو ترید.

اما کدام راه را باید انتخاب کنیم و با انتخاب کدام راه میتوانیم نتیجه بهتری بگیریم؟

بیاید نگاهی به آمار اخیر که توسط BuiltWith جمع آوری شده است بیندازیم.

 

 

بهترین سیستم طراحی سایت

طراحی وبسایت

 

محبوبیت سیستم های طراحی سایت

 

همانطور که در نمودار بالا مشاهده میکنید برترین سیستم های طراحی وب سایت و یا برترین سیستم های مدیریت محتوا به این گونه هستند.

☐ وردپرس %۵۱

☐ ویکس %۷

☐ جوملا %۴

☐ اسکویر اسپیس %۴

☐ ویبلی %۲

 

و یا از دیگر طریق سیستم های طراحی وبسایت که خیلی زیاد هستند، و میتوانید از آنها برای طراحی وب سایت خود استفاده کنید. که تعدادی زیادی از این سیستم ها وجود دارد اما میتوان گفت مهمترین آنها عبارتند از:

✔ وردپرس

✔ جوملا

✔ ووکامرس

✔ دروپال

✔ ویکس

که در مقابل دیگر سیستم ها از محبوبیت و طرافدار های بیشتری برخوردار هستند. در بین این سیستم ها امروزه وردپرس از محبوبیت خاصی برخوردار است و تعداد تقاضاکننده بیشتری دارد.

 

چرا در بین سیستم های مدیریت محتوا وردپرس از محبوبیت بیشتری برخوردار است؟

  1. برخلاف بعضی از سازندگان وب وردپرس کاملا رایگان است.
  2. وردپرس ساده و در عین حال انعطاف پذیری بالایی دارد.
  3. دارای قابلیت طراحی انواع سایت هست. مانند سایت تجاری، سایت ورزشی سایت خبری  و… انواع سایتهای دیگر

 

✔ وردپرس در مقابل HTML & CSS

 

یادگیری زبان HTML از ابتدا میتواند تا ۶ ماه طول بکشد، به غیر از PHP & CSS یادگیری زبان HTML میتواند به شما برای طراحی وبسایت کمک زیادی بکند. اما اگر شما میخواید در عرض یک یا دو روز یک طراحی وب سایت را انجام دهید، گزینه مناسبی نیست.

 

✔ وردپرس در مقابل سازندگان وبسایت

 

شما برای اینکه طراحی وبسایت خودتون رو به سازندگان وبسایت بسپارید باید هزینه زیادی را بپردازید. اما یکی از معایب سازندگان وبسایت این است که سازندگان وبسایت برای طراحی وب سایت های یک صفحه ای مناسب هستند نه بیشتر.

 

✔ وردپرس در مقابل جوملا و دروپال

 

وردپرس در بین جوملا و دروپال کاربر پسند تر است، و رابطه کاربری راحت تر و آسان تری نسب به آنها دارد ما به شما وردپرس را برای طراحی وبسایت پیشنهاد میکنیم.

پس از انتخاب کردن سیستم مدیریت محتوا شما باید دامنه و هاست دلخواه تونو خریداری کنید، وبسایت های زیادی برای تهیه هاست و دامنه وجود دارد که میتوانید از انها برای تهیه هاست و دامنه استفاده کنید.

نصب وردپرس به راحتی انجام میشود شما فقط با زدن یک کلیک میتوانید به نصب وردپرس بپردازید و نیازی به دانلود چیز های دیگر نیست اما نصب جوملا و دروپال در عین حال کمی سخت تر است.

در مرحله بعدی شما باید یک نام برای دامنه انتخاب کنید، و پس از آن راه اندازی وبسایت و نصب دامنه شما برای تنظیم وبسایت وردپرس و یا هر نوع سایتی به چند مورد نیاز دارید.

 

نام دامنه (آدرس وبسایت مانند YourSite.com)

 

میزبان وب سرویسی که فضایی را در اختیار شما قرا میدهد و شما را متصل به اینترنت میکند. برای ذخیره تصاویر، فایلها، محتوایات های وبسایت، شما به میزبانی وب احتیاج دارید، زیرا بدون میزبانی وب وبسایت شما در اینترنت قابل مشاهده نخواهد بود.

به طور خلاصه وبسایت شما بدون دامنه و میزبانی وب وجود نخواهد داشت با هلپانش برای نحوه تهیه میزبانی وب و دامنه همراه باشید.

شما متیوانید با توجه به نیاز خود میزبانی وب را دریافت کنید، برای مثال اگر شما میخواهید از فضای بیشتری برخوردار باشید باید از میزبانهای با ظرفیت بالا استفاده کنید اگر برای شما سرعت مهم هست باید از میزبانهای وب با سرعت زیاد استفاده کنید.

 

پس از انتخاب میزبانی وب مورد نظر خود روی دکمه سفارش کلیک کنید.

 

طراحی وبسایت

 

مرحله بعدی پس از خرید میزبان وب تهیه دامنه است

 

اگر شما هنوز دامنه ی مدنظر خودتونو پیدا نکرده اید، میتوانید برای شروع از این نکات استفاده کنید اگر وبسایت شما درباره کسب و کار های اینترنتی است نام سایت شما باید مطابق نام کسب و کار یا شرکت شما باشد.

برای مثال: (YourCompanyName.com)

اگر شما قصد طراحی وب سایت برای خودتان را دارید میتوانید از دامنه (YourName.com) استفاده بکنید و حالا باید نام دامنه مورد نظر خود را وارد کنید.

طراحی وبسایت

ما برای نام دامنه سایت، هلپانش را انتخاب کردیم تا بتوانیم مرجع بزرگ فناوری و دانش را در اختیار دیگران قرار دهیم. نام دامنه های سایتها معمولا با Com , Org , Net , Ir پایان می یابد اما اخیرا پسوند های زیادی به دامنه ها اضافهشده است. مانند Pizza , Agency To و…

توصیه ما به شما این است که در طراحی وبسایت از پسوند های عجیب و غریب خودداری کنید و هر پسوندی را برای وبسایت خود  نزارید پسوند هایی که در بین دیگر پسوند ها از محبوبیت بیشتری در کشور ما برخور دار است عبارت است از

☐ IR.

☐ Com.

☐ Net.

☐ Org.

و…..

 

مرحله بعدی وارد کردن اطلاعات خود در سایت 

 

برای ایجاد حساب کاربری کافیه شما اطلاعات خود را وارد کنید و وارد حساب کاربری خود شوید شما باید نام، نام خانوادگی، کشور، آدرس، خیابان، شهر، کدپستی، شماره تلفن و آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

در نظر داشته باشید که از ایمیل واقعی استفاده کنید چون تایدیه خرید و راه اندازی دامنه و میزبانی وب شمابه ایمیل شما ارسال میشود.

طراحی وبسایت

☑ راه اندازی وبسایت شما

 

هنگامی که شما خرید دامنه و میزبانی وب را انجام دادید قدم اول شما با موفقیت به اتمام رسیده است در قدم بعدی شما باید وردپرس را در دامنه خود و یا هاست نصب کنید. و قدمی بزرگ برای طراحی وبسایت بردارید.

 

شما دو راه پیش رو دارید برای نصب وردپرس

 

نصب وردپرس از طریق Cpanel هاست 

نصب وردپرس از طریق نصب کننده وردپرس

 

☑ نصب وردپرس از طریق Cpanel هاست

 

نصب وردپرس از طریق Cpanel به مسئله مهم در طراحی وبسایت است. که به راحتی انجام میشود و شما نیاز به انجام کار خاصی ندارید برای نصب وردپرس کافیه شما وارد Cpanel خودتون بشید.

طراحی سایت

پس از وارد شدن به قسمت Cpanel از منو Cpanel گزینه File Manager رو انتخاب کنید 

طراحی سایت

پس از انتخاب گزینه File Manager فهرستی از پوشه های هاست به شما نشان داده میشود شما در این قسمت گزینه روی گزینه WordPress کلیک کنید و سپس گزینه Public Html رو انتخاب کنید.

نصب وردپرس از طریق Public html

 

پس از انتخاب Public Html صفحه ی جدیدی برای شما باز میشود، که فایلهایی در آن وجود دارد، شما از منو های بالا روی گزینه Upload کلیک کنید. و سپس فایل نصبی وردپرس تون رو Upload کنید، پس از اتمام آپلود فایل در همان صفحه Public Manager در منوی بالای صفحه شما گزینه Extract رو مشاهدهمیکنید.

شما مسیر فایل وردپرس را همان فایل Public Html قرار دهید و آدرس اضافی آن را پاک کنید و سپس گزینه Move File رو انتخاب کنید.

طراحی سایت

پس از این کار کمی اسکرول کنید سپس ازقسمت My SQL Databases دیتابیس جدیدی را ایجاد کنید و سپس در قسمت Create New Database دیتابیس جدیدی را ایجاد کنید و سپس گزینه Create Database رو کلیک کنید.

طراحی سایت

 

پس از انجام این کار به صفحه اصلی Cpanel برگردید و از منوی  DATABASES روی گزینه MySQL Databases کلیک کنید در قسمت MySQL Database Wizard اطلاعات خودتونو وارد کنید سپس  روی گزینه Create User  کلیک کنید.

پس از انجام مراحل بالا شما وارد نصب کننده وردپرس میشوید 

استراتژی طراحی وبسایت با وردپرس برای رسیدن به تجارت الکترونیک - نصب قالب وردپرس

 

راه اندازی هاست

 

شما در این صفحه باید اطلاعات مربوط به هاست و نام کاربری خود را وارد کنید. پس از کلیک کردن روی راه اندازی وردپرس، وردپرس به صورت کامل روی Cpanel نصب میشود.

شما همچنین توانستید بدون برنامه نویسی طراحی وبسایت را با موفقیت پشت سر بزارید. بعد از این کار شما موفق به نصب وردپرس شدید و قدمی محکم به سمت موفقیت برمیدارید از الآن موفق شدن سایت شما بستگی به شما دارد و شما تایین کننده سرنوشت سایت خود هستید.

 

استراتژی طراحی وبسایت با وردپرس برای رسیدن به تجارت الکترونیک - نصب قالب وردپرس

 

پس از وارد کردن اطلاعات خود و انتخاب گزینه ورود شما به دنیای جدیدی از وب یعنی دنیای وردپرس وارد میشوید از الآن شما مسئولیت بزرگی نسبت به سایتتون دارید و باید با انرژی به سمت موفقیت حرکت کنید و در مسیر درست قدم بردارید به سوی اهدافتان.

 

 

 

☑ نصب وردپرس از طریق نصب کننده وردپرس

 

نصب وردپرس یکی از موضوعات مهم در طراحی وبسایت و امنیت سایت وردپرسی شما به شمار میرود اما چرا؟ خب همانطور که گفتیم شما میتوانید از دو طریق به نصب وردپرس بپردازید.

اما برای امنیت سایت وردپرس باید از کدام راه استفاده کنیم؟

 

✓ امنیت نصب وردپرس از طریق Cpanel

 

شما برای نصب وردپرس از طریق Cpanel باید اطلاعاتی را وارد کنید که این اطلاعات در سرور وردپرس ثبت میشود و شاید اطلاعات شما مورد نفوذ قرار بگیرد.

اما چگونه امنیت وردپرس را از نظر نصب کامل کنیم؟

 

شما میتوانید از یک راه دیگر اقدام به طراحی وبسایت با وردپرس کنید و مطمئن باشید که امنیت سایت وردپرسی تون تا حد زیادی افزایش پیدا میکند.

برای نصب وردپرس به صورت درست و با امنیت کامل کافی هست شما سه مراحل بالا را انجام دهید اما از طریق فایل Config.php اقدام به نصب وردپرس کنید.

شما میتوانید پس از Extract کردن وردپرس با باز کردن فایل Config.php اقدام به وارد کردن اطلاعات خود کنید. برای این منظور شما باید به File Manager هاست خود مراجعه کنید، از قسمت Public Html و WordPress گزینه Wp-config.php را Edit کنید.

استراتژی طراحی وبسایت با وردپرس برای رسیدن به تجارت الکترونیک - نصب قالب وردپرس

پس وارد شدن به قسمت Wp-config.php میتوانید به ویرایش اطلاعات خودتون بپردازید اکنون شما در راه قرار گرفتید و از این به بعد همه چی به خودتون بستگی دارد.

مطمعنا در اول راه دچار سختی و دشواری هایی خواهید شد اما نباید امید تونو از دست بدید همچنان به راحتون ادامه بدید تا به مقصد و هدفتون نزدیک تر شوید و سرانجام به مقصد برسید.

استراتژی طراحی وبسایت با وردپرس برای رسیدن به تجارت الکترونیک - نصب قالب وردپرس

 

✓ انتخاب یک تم برای سایت خودتون

 

زمانی که شما وردپرس را در هاست نصب کردید و سایت خودتون رو راه اندازی کردید یک سایت بسیار ساده اما در عین حال پاک یعنی بدون هیچ فعالیتی دارید.

اما مگر شما نمیخواهید مانند هر کس دیگری سایتتون دیده شود؟

به همین خاطر شما نیاز به یک تم (قالب سایت) دارید. قالب وردپرسی که به وبها بگویید چگونه سایت شما برای دیگران دیده شود.

تم های زیادی در سایتها و فروشگاه ها و حتی وردپرس وجود دارد اما یک مسئله مهم این است که شما هر تمی یا قالبی را نمیتوانید در سایت خود نصب کنید چون شما نیاز به یک تم فارسی دارید و اغلب تم هایی که در سایت وردپرس وجود دارد خارجی هستند.

شما میتوانید از تم هایی که ترجمه شدند استفاده کنید این تم ها در فروشگاه های اینترنتی قالب وردپرس وجود دارند و میتوانید به راحتی از آنها برای بهتر شدن ظاهر سایت خود بهره ببرید.

 

✓ چگونه یک تم خوب انتخاب کنیم؟

 

شما میتوانید تم هایی که در وردپرس قرار دارند را مشاهده کنید و از بین آنها تم مدنظرخودتونو انتخاب و سپس در فروشگاه های قالب وردپرس جستجو کنید. تم ها نقش مهمی در میزان واکنش گرایی سایت و زیبایی را در طراحی وبسایت ایفا میکنند.

برای استفاده از قالب وردپرس یا مشاهده آنها باید وارد داشبورد یا پنل پیشخوان وردپرسی تون بشید اگر نمیدانید چه طور تایپ کنید کافیه از آدرس https://yoursite.com/wp-admin استفاده کنید البته به جای YourSite نام سایتتون رو بنویسید. 

 

پنل پیشخوان به این صورت است

 

استراتژی طراحی وبسایت با وردپرس برای رسیدن به تجارت الکترونیک - نصب قالب وردپرس

✓ دسترسی به تم های رایگان وردپرس

 

پس از طراحی وب سایت وردپرس زمانی که شما در داشبورد  وردپرس هستید میتوانید به بیش از ۱۵۰۰ تم دسترسی داشته باشید برای این منظور باید از قسمت داشبورد گزینه نمایش را انتخاب کنید وسپس تم ها.

شما میتوانید به راحتی به نصب قالب های وردپرس بپردازید همانطور که مشاهده میکنید با کلیک روی هر قالب وردپرس گزینه نصب آن فعال میشود و میتوانید به نصب قالب وردپرس بپردازید.

شما میتوانید با قابلیت های کلمات کلیدی و یا فیلتر به پیدا کردن قالب وردپرس مد نظر خودتون نزدیک تر شوید شما باید به دنبال تم های ریسپانسیو بگردید زیرا واکنش گرایی بالایی در موبایل ها دارند.

پیدا کردن یک قالب خوب ممکن است مدت زمان طولانی طول بکشد اما ارزشش را دارد زیرا مهمترین ترین چیز در ظاهر سایت شما به شمار میرود، شما میتوانید قالب وردپرس را به عنوان کلمه کلیدی خود تنظیم کنید و راحت تر به قالب مد نظرتون برسید.

 

استراتژی طراحی وبسایت با وردپرس برای رسیدن به تجارت الکترونیک - نصب قالب وردپرس
استراتژی طراحی وبسایت با وردپرس برای رسیدن به تجارت الکترونیک – نصب قالب وردپرس

 

 

 

✔ نصب تم جدید سایت شما

 

زمانی که قالب مدنظرتونو پیدا کردید به راحتی میتوانید به نصب آن بپردازید از طریق کلیک کردن و نصب تم و سپس فعالسازی آن. 

 

استراتژی طراحی وبسایت با وردپرس برای رسیدن به تجارت الکترونیک

 

مسئله مهم: تغیر تم نوشته ها، صفحات، نوشته ها، و مطالب قبلی شما را حذف نخواهد کرد و شما میتوانید بدون نگرانی از حذف پستها، یا مطلب ها به نصب تم بپردازید.

 

 

✔ اضافه کردن محتوا

 

بعد از نصب تم به مرحله ی خیلی مهمی میرسیم مسئله ای که درصد زیادی در موفقیت شما نقش دارد این مسئله تولید محتوا است بعد از نصب تم و فعالسازی آن شما آماده تولید محتوا هستنید.

بیشترین تاثیر محبوبیت و رتبه در گوگل اضافه کردن محتوا است شما باید در طراحی وبسایت بیشترین اهمیت و فکر خود را در این بخش بزارید.

آیا میخواید یک صفحه خدمات یا یک صفحه درباره ما در بالای صفحات خود ایجاد کنید ؟

  1. به دنبال صفحات در پنل پیشخوان وردپرس بگردید و به روی ایجاد صفحه جدید کلیک کنید
  2. شما صفحه ای را خواهید دید که بسیار شبیه به چیزی است که در Microsoft Word دیده اید.

برای ساخت صفحه ای که میخواید در آن تصاویر، متن، ویدیو و موارد دیگر را اضافه کنید.

 

✔ اضافه کردن صفحات به منو سایت

اگر میخواهید صفحات خود را به نوار ناوبری خود مرتبط کنید میتوانید 

۱٫ از گزینه به روز رسانی استفاده کنید

۲٫ به روی گزینه نمایش کلیک کنید و از میان فهرست

نمایش داده شده گزینه منو را انتخاب کنید.

۳٫ صفحه ای را که ایجاد کردید از میان لیست پیدا کنید،

و با کلیک به روی کادر انتخاب و سپس افزون را بزنید.

 

استراتژی طراحی وبسایت با وردپرس برای رسیدن به تجارت الکترونیک
استراتژی طراحی وبسایت با وردپرس برای رسیدن به تجارت الکترونیک

 

 

 

✔ تغیر عنوان و نام سایت شما

 

عناوین صفحات سایت به موتور های جستجو توضیح میدهند که سایت شما درباره چیست و میتوانند کمک زیادی برای معرفی شما به موتور های گوگل کنند. اگر به دنبال محبوبیت در گوگل هستید به این گزینه در طراحی وب سایت توجه کنید.

اهمیت عناوین در طراحی وب سایت:

عناوین سایت همچنین بخش مهمی از نحوه رتبه بندی سایت شما هستند شما میتوانید با انتخاب کلمات کلیدی مناسب به این رتبه بندی کمک کنید و رتبه تون رو افزایش دهید.

شما باید یک عنوان منحصر به فرد برای صفحات سایت خود انتخاب کنید اما انتخاب یک عنوان مناسب به شرایطی بستگی دارد اول شما باید دسته سایت خود را مشخص کنید برای مثال:

اگر میخواهید یک سایت فروشگاهی ایجاد کنید باید در عنوان سایت از واژه فروشگاه یا کلمه های مرتبط با فروشگاه استفاده کنید.

 

✔ اضافه کردن و ویرایش پستها

 

همانطور که میدانید پستها یا مطالب سایت بخش مهمی از یک سایت را تشکیل میدهند و  از گزینه های حاعز اهمیت در طراحی وب سایت هستند زیرا مطالب و پستها هستند که سایت را زنده نگه میدارند سایت بدون مطلب مانند کتاب بدون برگه است که هیچ ارزشی ندارد در واقع مطالب سایت ارزش واقعی یک سایت را مشخص میکنند.

 

اما چه طور میتوانیم یک مطلب خوب به سایت اضافه کنیم؟

 

برای اضافه کردن مطلب به سایت شما اول باید دسته مطلب را مشخص کنید یعنی مطلب شما جزء کدام دسته است؟ ورزشی، خبری، فناوری، نرم افزار، و… برای اضافه کردن دسته به این گونه عمل کنید.

 

طراحی سایت

 

 

 

 

طراحی سایت

 

 

حالا وقت آن رسیده که با نکات مهمی برای راه اندازی سایت آشنا شوید که میتونه کمک زیادی به شما برای داشتن یک سایت خوب بکند.

 

✔ تغیر نام و عنوان سایت شما

 

انتخاب عناوین صفحات سایت  در طراحی وب سایت به موتور های جستجو گر مانند گوگل توصیح میدهند که سایت شما درباره چیست و در نحوه رتبه بندی سایت شما توسط گوگل نیز نقش مهمی دارد.

 

اما چه طور یک عنوان خوب برای سایت انتخاب کنیم؟

 

شما برای انتخاب یک عنوان خوب باید اول مشخص کنید که سایت شما در کدام دسته قرار دارد. برای مثال سایت فروشگاهی، سایت خبری، سایت ورزشی، سایت شرکتی و…

برای مثال برای انتخاب یک عنوان خوب برای سایت فروشگاهی شما باید کلمه فروشگاه را در طراحی وبسایت خود استفاده کنید مثال: فروشگاه قالب وردپرس، فروشگاه لباس و…

پس از انتخاب عنوان سایت شما باید توضیحاتی را درباره آن بنویسید توجه داشته باشید که در توضیحات خود از کلمات کلیدی استفاده کنید برای مثال برای سایت فروشگاهی از توضیحاتی استفاده کنید که کلمات کلیدی در آن باشد و تکرار شده باشد و مخاطب را به سایت جذب کند.

 

طراحی سایت

✔ غیر فعال کردن نوشتن نظرات یا دیدگاه

 

اگر شما از یک سایت شرکتی استفاده میکنید و یا هر سایتی دیگر که نمیخواهید اجازه دادن نظر را به کاربرانتان بدهید میتوانید به راحتی دادن نظرات و یا دیدگاه ها را به سایت خود غیر فعال کنید.

همانند تصویری که مشاهده میکنید باید اجازه ی گذاشتن دیدگاه به کاربران را غیر فعال کنید، این گزینه میتواند در طراحی وب سایت به شما امکان انتخاب کاربر خاص برای نظر دادن به سایت را هم فراهم کند.

 

طراحی سایت

☐ تنظیم صفحات به صورت نمایش استاتیک (ثابت)

 

صفحه ی استاتیک در طراحی وبسایت یک گزینه مهم به شمار میرود چون نظم یک سایت را نشان میدهد اما به چه صفحه ای صفحه ی استاتیک گفته میشود؟

صفحه ای که تغیر نمیکند بر خلاف یک وبلاگ که صفحات آن هر بار نمایش داده میشود. صفحه ی استاتیک هر بار که وارد سایت شوید همان محتوایی را نمایش میدهد که انتخاب کرده اید.

برای نمایش یک صفحه به صورت استاتیک کافیست همانند تصویر عمل کنید

 

استراتژی طراحی وبسایت با وردپرس برای رسیدن به تجارت الکترونیک

☐ ویرایش نوار کناری سایت

 

بیشتر تم های وردپرس یک نوار کناری در سمت راست و یا چپ سایت دارند، اگر میخواهید از نوار کناری خلاص شوید و یا مواردی که لازم نیست را حذف کنید. به راحتی میتوانید با رفتن به قسمت تنظیمات نمایش و ابزارک ها آنها را اضافه و یا حذف کنید.

در این قسمت میتوانید به راحتی از کشیدن و رها کردن برای اضافه کردن جعبه به نوار کناری استفاده کنید. همچنین یک جعبه Html وجود دارد که میتوانید کد های خود را در آن اضافه کنید.

ویرایش نوار کناری به شما میتواند اجازه شخصی سازی و طراحی وبسایت و نوار کناری سایت را به گونه دلخواه به شما بدهد.

استراتژی طراحی وبسایت با وردپرس برای رسیدن به تجارت الکترونیک

 

 

 

 

☐ نصب افزونه برای وردپرس

 

افزونه یا پلاگین چیست؟

 

افزونه ها حاوی پسوند هایی هستند که برای گسترش قابلیتهای وردپرس ساخته شده اند، و ویژگی ها و توابعی را به سایت اضافه میکنند که به صورت داخلی ساخته نمیشوند. 

شما میتوانید برای افزودن گالری تصاویر به سایت، بهینه سازی سایت، فرم های سایت، و… از پلاگینها استفاده کنید. افزونه ها یکی از گزینه های مهم هستند. در طراحی وبسایت که بایدبه آن توجه کنید.

اما چرا و چگونه یک پلاگین را نصب کنیم؟

 

 

☐ چگونه یک پلاگین جدید را نصب کنیم؟

 

شما برای طراحی وبسایت به یک ابزار نیاز دارید که بتواند نیاز های وبسایت شما را برطرف کند، شما با پلاگینها میتوانید به راحتی به خواسته خود برسید.

برای شروع نصب پلاگینها به قسمت افزونه ها و افزون بروید به یاد داشته باشید، که بیش از ۲۵۰۰۰  پلاگین رایگان وجود دارد که میتوانید از آنها اسفاده کنید.

برای نصب پلاگین کافیست بعد از انتخاب آن از گزینه نصب افزونه استفاده کنید.

برای صرفه جویی در وقت شما ما لیستی از پلاگینهای مهم و مفید را جمع کرده ایم.

که در ادامه با این پلاگینها آشنا خواهید شد. برای طراحی وب سایت و آشنایی بیشتر

لطفا این نکات را بخوانید.

 

✓ افزونه اول Contact Form

 

شما برای ارتباط با دیگران از طریق سایت نیاز به یک فرم

تماس دارید، تا بتوانید با استفاده از آن به ارتباط با دیگران

بپردازید. افزونه Contact Form همان چیزی است

که شما برای ایجاد یک فرم تماس به آن نیاز دارید

این افزونه یکی از افزونه هایی است که در

طراحی وب سایت میتواند همراه خوبی برای

شما باشد.

 

✓ افزونه دوم Yoast SEO 

 

همانطور که از اسم این افزونه پیداست این افزونه برای سئو سایت

استفاده میشود. اما سئو چیست؟ به معرفی کوتاهی از

سئو میپردازیم.

سئو در واقع به معنای بهینه سازی موتور های جستجو است.

مطالبی یا پستهایی که شما در سایت قرار میدهید.

برای موتور های جستجو بهینه سازی میکند.

این کار به سایت شما برای بالا رفتن رتبه

و نمایش آن در صفحه اول گوگل کمک میکند.

اگر میخواهید به رتبه بالا گوگل برسید در طراحی

وب سایت این گزینه رو فراموش نکنید.

 

✓ افزونه سوم Akismet

 

افزونه Akismet به شما کمک میکند تا از قرار گرفتن نظرات توهین

آمیز جلوگیری کنید، این افزونه به طور خودکار میتواند نظرات توهین

آمیز را حذف کند و از قرار گرفتن آن در سایت جلوگیری کند.

 

✓ افزونه چهارم Google Analytics

 

اگر میخواهید آمار دقیقی از بازدیدکننده گان سایت

خود داشته باشید و میزان ترافیک و رفتار های

آنها را ببینید Google Analytics میتواند بهترین

گزینه برای انتخاب شما باشد. 

اکنون شما پله های زیادی را طی کردید

اما باید بدانید که در راه طراحی وب سایت

با سختی های زیادی رو به رو خواهید شد.

که نباید در مقابل آنها تسلیم شوید از

الآن شما در مرحله خاصی قرار دارید که

تمام سرنوشت سایت شما به طی کردن

این راه و مرحله ها بستگی دارد.

اکنون شما باید بیشتر از هر موقع به تلاش

جدی بپردازید.

زیرا رقیبان سختی دارید که باید با تلاش و

پشتکارآنهارا کنار بزنید و از آنها عبور کنید.

اما شما زمانی میتوانید به موفقیت برسید

که بدانید اکنون در چه جایگاهی هستید

و چه چیز میتواند مخاطب را به طرف سایت

شما بکشد.

به گونه ای که از سایت شما لذت ببرد و

همیشه انتخاب مخاطب یا کاربران شما باشید.

هیچ وقت از این که سایت شما نتواند جایگاهش

را پیدا کند نترسید، زیرا بزگترین چیزی

که باید از آن بترسید خود (ترس) است.

و در آخر:

امید واریم از این مقاله هم لذت برده باشید،

امروز در هلپانش به بحث شیرین و زیبای

طراحی وب سایت پرداختیم.

و آموزش ساخت یک سایت را از صفر تا

صد به صورت کامل

برای شما توضیح دادیم،

ما در هلپانش، به دنیای عجیبی

از مطالب جذاب و خواندنی سفر 

میکنیم.

سفری به اعماق مطالب جذاب

و خواندنی مانند طراحی سایت،

طراحی وب سایت

استراتژی تجارت الکترونیک

وردپرس، گرافیک

فناوری، بازی سازی

و… مطالب جذاب دیگر.

امید واریم شما هم همواره

در این مسیر کنار ما باشید،

تا به مقصد خود برسیم.

 

به این نوشته چه امتیازی می دهید؟
برچسب ها
نمایش بیشتر

‫۴ نظرها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن