سئو

اسرار پنهان افزایش رتبه سایت در گوگل و بهبود جایگاه سایت ۲۰۱۹

اسرار مهم افزایش رتبه سایت در گوگل و بهبود جایگاه سایت.

استراتژی سئو  بسیار مهم است، چون باعث دیده شدن سایت شما و یا کسب و کار شما می‌شود. اما برای اینکه بتوانید در مقابل میلیون‌ها سایت دیگر دیده شوید باید رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهید. شما با این کار می‌توانید شانس بسیار زیادی برای دیده شدن مقابل هزاران و یا میلیون‌ها کاربران اینترنتی داشته باشید.

افزایش رتبه سایت در گوگل دقیقاً همان چیزی است، که به آن نیاز دارید و باید آن را بدست آورید. اما برای اینکه بتوانید این کار را انجام دهید باید با سئو و تکنیک‌های سئو به صورت کامل آشنا باشید تا بتوانید در کمترین زمان بیشترین بهره را ببرید.

امروزه هر کسب و کار نوپا و یا قدیمی، برای اینکه بتواند محصولات خود را به دیگران ارائه دهد باید دیده شود. راه‌های زیادی برای دیده شدن وجود دارد اما هر کدام دارای مزایا و یا معایبی هستند. 

دنیای اینترنت یک دنیای بزرگ و جذاب است که روزانه میلیون‌ها کاربر از آن استفاده می‌کنند. و بهترین گزینه برای دیده شدن به شمار می‌رود.

اگر می‌خواهید در مقابل میلیون‌ها کاربر اینترنتی دیده شوید. در ابتدا باید یک سایت طراحی کنید. طراحی سایت شما را چند قدم جلوتر از آن جایی که هستید می‌اندازد. اما تنها طراحی سایت کافی نیست و شما باید استراتژی سئو را در پیش بگیرید استراتژی که باعث افزایش رتبه سایت در گوگل می‌شود و سرانجام باعث موفقیت سایت شما می‌شود.

 

سئو و افزایش رتبه سایت در گوگل

 

سئو مسیری سخت و دشوار است که هر وبمستری باید آن را طی کند. تا بتواند در مقابل میلیون‌ها سایت اینترنتی دیده شود و انتخاب کاربران باشد. سئو مسیری پیچیده و سخت است در ابتدا اما کم کم به یک کار لذت بخش تبدیل می‌شود.

بهینه سازی سئو سرانجام باعث افزایش رتبه سایت در گوگل و بهبود جایگاه سایت در گوگل می‌شود. شما می‌توانید با سئو سایت خود محصولات و خدمات خود را به میلیون‌ها کاربر اینترنتی نمایش دهید و کسب و کار خود را بسیار رونق ببخشید اما سئو یکی از مهمترین مسئله‌ها در دنیای اینترنت است که هر ساله و یا ماهانه به روز می‌شود و الگوریتم جدیدی به آن اضافه می‌شود.

پس در ابتدا برای اینکه بتوانید سئو سایت خود را انجام دهید نیاز دارید با مهمترین فاکتورهای افزایش رتبه سایت در گوگل و بهبود جایگاه سایت آشنا شوید شما با این کار ده‌ها قدم از دیگران جلوتر می افتید و می‌توانید شانس خود را برای دیده شدن در گوگل بسیار افزایش دهید.

ما در هلپانش اسرار مهم سئو و افزایش رتبه سایت در گوگل را برای شما فاش می‌کنیم. و شما را با مهمترین اصول و تکنیک سئو آشنا می‌کنیم تا بتوانیم قدمی کوچک در موفقیت شما برداریم.

همانطور که در مقاله‌های قبلی گفته شد. گوگل دارای بیش از ۲۰۰ فاکتور و یا الگوریتم است. که برای اینکه بتوانید جایگاه سایت خود را در گوگل بالا ببرید باید بیشتیرن میزان این فاکتورها را رعایت کنید و سایت خود را بر این اساس بهینه کنید.

 

افزایش رتبه سایت در گوگل استراتژی تولید محتوای سئو شده 2019

تولید محتوا به روش سئو کلاه سفید و سیاه و تأثیر آن در افزایش رتبه سایت در گوگل

 

یکی از مهمترین کارهایی که باعث افزایش رتبه سایت در گوگل می‌شود تولید محتوای سئو شده و با کیفیت است. محتوایی که کپی نشود و تمامی قوانین گوگل و سئو در آن رعایت شده باشد. در مقاله قبلی به صورت کامل به معرفی تولید محتوای سئو  شده و یا کیفیت پرداختیم و انواع آن را برای شما توضیح دادیم.

شما می‌توانید در تولید محتوا از چند تکنیک استفاده کنید. تولید محتوا به روش کلاه سیاه و یا سفید. تکنیک کلاه سفید یعنی شما طبق دستور عمل‌ها و قوانین گوگل عمل می‌کنید و طبق آن پیش می‌روید و از هر چیزی که باعث نقض قوانین گوگل شود خودداری می‌کنید.

اما تکنیک کلاه سیاه دقیقاً برعکس این است. یعنی شما هر کاری را انجام می‌دهید تا بتوانید رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهید و قوانین و دستور عمل‌های گوگل را زیر پا می‌زارید.

این کار باعث افزایش رتبه سایت شما در گوگل در مدت زمان بسیار کمی کمی می‌شود. اما گوگل سایتهایی را که از این طریق می‌خواهند رتبه خود را افزایش دهند شناسایی می‌کند، و جریمه سنگینی برای آنها در نظر می‌گیرد. حتی ممکن است این سایتها به صورت کامل از نتایج جستجوی گوگل حذف شوند.

شما می‌توانید با استفاده از تکنیک کلاه سفید رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهید و محبوبیت خود را در گوگل بیشتر کنید. درست است که استفاده از تکنیک کلاه سفید کمی زمان بر است اما نتیجه‌ی آن بسیار خوب است و سرانجام باعث افزایش رتبه سایت در گوگل می‌شود. 

 

مزایای استفاده از تکنیک کلاه سفید

 

از مهمترین فاکتورهای گوگل استفاده از تکنیک کلاه سفید است و پرهیز هز هر کاری که قوانین گوگل را نقض می‌کند. شما با استفاده از تکنیک سئو کلاه سفید می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید هم در گوگل رتبه خود را افزایش دهید و هم از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار شوید.

شما با استفاده تکنیک سئو به روش کلاه سفید می‌توانید به راحتی رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهید. همچنین می‌توانید ارزش سایت خود را بالا ببرید و بک لینک‌های بسیار با ارزش دریافت کنید.

درست است کمی زمان می‌برد تا جایگاه اصلی خود را در گوگل پیدا کنید اما مطمئن باشید سرانجام نتایج شگفت انگیزی برای شما خواهد داشت و می‌توانید تغیرات سایت خود را مشاهد کنید.

تکنیک سئو کلاه سفید دقیقاً همان چیزی است که گوگل از هر سایتی انتظار دارد و می‌خواهد از این طریق برای افزایش رتبه سایت در گوگل استفاده کند. و کم کم به جایگاه اصلی خود نزدیک شود.

برخی از مزایای استفاده از تکنیک سئو به روش کلاه سفید

 • افزایش رتبه سایت در گوگل 
 • افزایش میزان محبوبیت سایت در گوگل
 • بهبود جایگاه سایت در گوگل
 • دریافت بک لینک‌های با ارزش
 • افزایش میزان ارزش سایت در گوگل
 • افزایش ورودی سایت در گوگل
 • و…

 

 

چگونه رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهیم؟

 

شما برای اینکه بتوانید رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهید نیاز به سالها تمرین و تجربه دارید. ئو مسئله‌ای است که ممکن است هر زمان تغیر کند و رقابت درآن بسیار داغ است پس شما برای اینکه بتوانید رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهید باید بتوانید رقیبان خود را کنار بزنید و از آنها بهتر باشید.

گوگل دارای فاکتورهای بسیار زیاد و مهمی است که هیچ کسی از آنها خبر ندارد و گوگل آنها را مانند یک راز از آنها نگهداری می‌کند و اجازه فهمیدن آنها را به هیچ کس نمی‌دهد.

اما ما امروز ما برای شما برخی از مهمترین عوامل افزایش رتبه سایت در گوگل را آماده کرده‌ایم که تأثیر بسیار زیادی در بهبود جایگاه در گوگل دارند و می‌توانند باعث افزایش میزان ترافیک و ورودی سایت شما شوند که در ادامه با آنها به صورت کامل آشنا می‌شویم و هر یک را بررسی می‌کنیم.

 

برخی از مهمترین عوامل افزایش رتبه سایت در گوگل ۲۰۱۹

 • امنیت سایت (استفاده از https به جای http)
 • میزان ریسپانسیو سایت (واکنشگرایی در انواع دستگاه‌های مختلف)
 • سرعت صفحات
 • میزان اعتبار و کیفیت صفحات
 • سیگنال‌های شبکه‌های اجتماعی
 • بک لینک‌های باکیفیت
 • بهینه سازی تصاویر سایت
 • سن دامنه

 

افزایش رتبه سایت در گوگل به همراه استراتژی بهینه سازی Seo

ایجاد محتوای باکیفیت و سئو شده

 

حتماً تا حالا شنیده‌اید که محتوا پادشاه سایت شماست. اما چرا محتوا به نام پادشاه سایت نام برده شده است؟ همانطور که در مقاله‌های قبلی گفته شد تجربه کاربری در اولیت گوگل است. و گوگل به دنبال راحتی کاربران است، پس سعی می‌کند بهترین محتوا را به کاربرانش نمایش دهد.

سایت بدون محتوا مانند یک زمین فوتبال اما بدون توپ است. و هیچ ارزشی ندارد این محوا است که به سایت جان می‌دهد و آن را زنده می‌کند و برای نمایش به دیگران آن را آماده می‌کند.

استراتژی تولید محتوا از مهمترین فاکتورهای گوگل است و قطعاً اگر شما بتوانید همیشه محتوای سئو شده و باکیفیت تولید کنید افزایش رتبه سایت در گوگل را می‌توانید ببینید.

اما تولید محتوا به تنهایی کافی نیست و گوگل دارای الگوریم های بسیار مهم و زیادی است که باید بیشترین مکیزان ان را رعایت کنید تا بتوانید سرانجام جایگاه سایت خود را در گوگل بهبود ببخشید.

 

 

استفاده از کلمات کلیدی هدفمند و دقیق

 

اخیراً گوگل الگوریتم Google Maccabee Updates را به منظور بهبود تجربه کاربر به روز رسانی کرده است. این الگوریتم سایتهایی را که از کلمات کلیدی بسیار زیاد در محتوا استفاده می‌کنند و یا از یک کلمه کلیدی بیش از حد در جمله استفاده می‌کند جریمه می‌کند.

بهترین کار در این مواقع این است که کلمات کلیدی مرتبط با کلمات کلیدی اصلی را پیدا کنید و از آنها در محتوا استفاده کنید برای مثال می‌توانید از کلمه کلیدی افزایش رتبه سایت در گوگل می‌توانید چند کلمه درست کنید. برای مثال افزایش رتبه سایت و یا بهبود جایگاه سایت در گوگل و با این کار دیگر نگران جریمه شدن سایت خود نباشید.

 

 

پرهیز از ایجاد محتوای تکراری

 

محتوای تکراری زمانی ایجادت می‌شود که شما از یک محتوا چند بار استفاده کنید. یعنی از یک محتوا دو نسخه تکراری ایجاد کنید. این نه تناها باعث افزایش رتبه سایت در گوگل نمی‌شود. بلکه می‌تواند موجب کاهش رتبه سایت شما شود. و گوگل با سایتهایی که محتواهای زیادی را از این طریق ایجاد می‌کنند جریمه می‌کند.

اگر میخواید در گوگل رتبه بسیار خوبی را به دست آورید باید از ایجاد محتوای تکرای پرهیز کنید. زیرا این کار از تکنیک‌های سئو کلاه سیاه به شمار می‌رود و گوگل با آن کاملاً مخالف است.

اگر مجبورید که یک محتوای تکراری ایجاد کنید باید حتماً آن روی No Index قرار دهید. تا دیگر باعث ایجاد ضرر برای سایت شما نشود.

 

 

بهینه سازی سایت برای موبایل

 

طبق بررسی های انجام شده بیش از ۸۰ درصد کاربران و مردم از موبایل استفاده می‌کنند. یعنی بیشترین میزان استفاده کاربران از ایترنت از طریق موبایل می‌باشد.

بهینه سازی صفحات موبایل باعث می‌شود صفحات سایت شما در هر دستگاهی به بهترین شکل ممکن ظاهر شود. و ساختار اصلی خود را حفظ کند. این مسئله باعث افزایش رتبه سایت در گوگل می‌شود و همچنین میزان کاربران سایت شما را افزایش می‌دهد.

از مهمترین فاکتورهای گوگل برای رتبه بندی سایتها ریسپانسیو بودن آن است، شما برای اینکه بتوانید از قابلیت ریسپانسیو و یا واکنشگرا در انواع مختلف دستگاه‌ها استفاده کنید. باید قبل از خرید قالب وردپرس به ویژگی ریسپانسیو بودن آن توجه کنید و میزان ریسپانسیو بودنان را بررسی کنید.

شما همچنین می‌توانید از طریق کد نویسی این کار را انجام دهید. و صفحات سایت خود را به دلخواه برای انواع دستگاه‌ها سفارش سازی کنید.

 

 

افزایش سرعت سایت

 

کاربران زمانی که چیزی را در گوگل جستجو می‌کنند به دنبال بهترین نتیجه هستند. زمانی که سرعت سایت شما کند باشد کاربر با دیدن آن در ثانیه اول سایت شما را ترک می‌کند.

برای اینکه بتوانید ترافیک بیشتری را به سایت خود جذب کنید و کاربران زیادی را به طرف سایت خود بکشید باید سرعت سایت خود را افزایش دهید. سرعت سایت یکی از مهمترین عوامل افزایش رتبه سایت در گوگل و همچنین کاهش بانس ریت و الکسا می‌باشد که باید به آن حتماً توجه کنید.

شما می‌توانید از ابزار Google Page Speed برای تست سرعت صفحات سایت خود استفاده کنید. همچنین می‌توانید از ابزار بسیار قدرتمند Gtmetrix برای این کار استفاده کنید.

 

 

بهینه سازی تصاویر سایت

 

بهینه سازی تصاویر سایت باعث افزایش سرعت سایت و در نهایت افزایش رتبه سایت در گوگل می‌شود. شما با بهینه سازی تصاویر سایت می‌توانید سئو آن‌ها را افزایش دهید و در سئوی تصاویر جایگاه بالاتری را کسب کنید.

تصاویر نقش بسیار مهمی را در سئو سایت ایفا می‌کند. و بهینه سازی آن قطعاً می‌تواند موجب به وجود آمدن تغیراتی در سایت و یا حتی بهبود جایگاه سایت در گوگل شود.

برای بهینه سازی تصاویر سایت کافی است از افزونه‌های بهنه سازی تصاویر سایت استفاده کنید. و یا از طریق سایتها این کار را انجام دهید. سعی کنید از تصاویر با کیفیت بالا در سایت استفاده نکنید. چون باعث کاهش سرعت سایت و در نهایت کاهش رتبه سایت در گوگل می‌شود.

 

 

لینک سازی به روش درست

 

لینک‌های داخلی و خارجی سایت شما بسیار اهمیت دارد، لینک سازی به روش درست و بهینه می‌تواند باعث افزایش رتبه سایت در گوگل شود اما لینک سازی به روش نادرست باعث کاهش رتبه سایت و محبوبیت آن می‌شود.

لینک‌هایی که شما در سایت ایجاد می‌کنید بسیار مهم هستند، لینک‌های فالو لینک‌هایی هستند که به گوگل اجازه دسترسی به صفحات و لینک‌ها را می‌دهند. و لینک‌های نو فالو دقیقاً برعکس آن عمل می‌کنند یعنی به گوگل اجازه و دسترسی لینک‌ها را نمی‌دهد.

شما باید برای بهبود جایگاه رتبه سایت در گوگل لینک سازی خود را بهینه و درست کنید. تا بتوانید نتایج خوبی را از گوگل دریافت کنید. سعی کنید درواقع لینک سازی بسیار دقت کنید. هیچ‌وقت لینک‌های داخلی سایت را نو فالو قرار ندهید به جزء زمان‌های ضروری.

 

 

اصلاح یا حذف لینک‌های شکسته

 

لینک‌های شکسته، لینک‌هایی هستند که کاربر وقتی به آن لینک مراجعه می‌کند با خطای ۴۰۴ یا این صفحه وجود ندارد مواجه می‌شود و بسیار تأثیر منفی در سایت می‌گذارد.

شما باید تمامی لینک‌های ۴۰۴ را حذف کنید و یا آن‌ها را اصلاح کنید تا با هیچ مشکلی مواجه نشوید و کاربران بیشتری را به سمت سایت خود جذب کنید. شما به‌راحتی می‌توانید با ابزار W3C Link Checker از تعداد لینک‌های شکسته سایت خود باخبر شوید و هر چه سریع‌تر آن‌ها را اصلاح کنید.

 

 

بهینه‌سازی عناصر داخلی سایت

 

شما برای اینکه رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهید باید بهینه‌سازی داخلی سایت خود را انجام دهید. بهینه‌سازی داخلی سایت باعث افزایش میزان اعتبار صفحات سایت شما و درنهایت افزایش رتبه سایت در گوگل می‌شود.

بهینه‌سازی داخلی سایت شامل تمامی مواردی است که شما انجام می‌دهید تا تجربه کاربری بهتری را به کاربر خود هدیه بدهید. مانند بهینه‌سازی تصاویر، بهینه‌سازی محتوا، محتوای باکیفیت، استفاده درست از هدینگ ها و… بهینه‌سازی داخلی سایت یکی از مهم‌ترین مسئله‌ها در سئو است و باید به آن بسیار توجه کنید.

 

 

میزان امنیت سایت و تأثیر آن بر افزایش ترافیک سایت

 

همان‌طور که سرعت یک سایت برای کاربران بسیار مهم است و اهمیت دارد، میزان امنیت سایت برای آن‌ها بسیار مهم است. و خیلی کمتر از سایتهایی که امنیت پایین‌تری دارند دیدن می‌کنند.

همچنین این مسئله برای گوگل نیز اهمیت دارد، و سایتهایی را که بیشترین میزان امنیت و تجربه کاربری را برای کاربران فراهم می‌کنند در رتبه‌های بالاتر قرار می‌دهد.

کاربران باید مطمئن شوند سایتی که در حال استفاده کردن از آن هستند از امنیت کافی برخوردار بوده و می‌تواند محیط امنی برای آن‌ها فراهم کند که بدون هیچ نگرانی در سایت ثبت‌نام کنند و محصولات آن را خریداری کنند.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای افزایش امنیت سایت تهیه گواهی‌نامه SSL سایت می‌باشد. که قسمت قبل از آدرس سایت را از http به https تغیر می‌دهد و موجب افزایش امنیت سایت شما می‌شود.

شما با این کار می‌توانید اعتماد کاربران را نسبت به سایت خود جلب کنید. و ترافیک بیشتری را به سمت سایت خود هدایت کنید. این کار باعث افزایش رتبه سایت در گوگل و راحتی کاربران می‌شود. و کاربران بدون هیچ نگرانی از تمامی قسمت‌های سایت شما دین می‌کنند و در دوره‌ها و یا آموزش‌های مختلف ثبت‌نام می‌کنند.

 

افزایش رتبه سایت در گوگل به همراه استراتژی بهینه سازی Seo

سن دامنه و میزان اعتبار آن

 

سن دامنه یکی از مهم‌ترین عوامل رتبه‌بندی سایتها می‌باشد. سن دامنه عبارت است از تاریخ تمدید تا انقضای دامنه. شما می‌توانید با افزایش سن دامنه و یا تمدید بلندمدت دامنه ترافیک بیشتری را جذب سایت خود کنید و همچنین میزان اعتبار دامنه سایت خود را بسیار افزایش دهید.

برای اینکه بتوانید از میزان اعتبار دامنه و صفحات سایت خود باخبر شوید کافی است به سایت moonsy مراجعه کنید. این سایت میزان اعتبار صفحات سایت و دامنه را به شما نشان می‌دهد.

 

 

سیگنال‌های اجتماعی 

 

یکی از عوامل رتبه‌بندی سایت شبکه‌های اجتماعی می‌باشند. شبکه‌های اجتماعی به‌صورت غیرمستقیم باعث افزایش رتبه سایت در Google می‌شود. سیگنال‌های اجتماعی به روی گوگل تأثیر می‌زارند و محبوبیت سایت شمارا افزایش می‌دهند.

ثبت‌نام در سایت Google Plus برای افزایش رتبه گوگل جزء عوامل ضروری به شمار می‌آید. شما می‌توانید به‌راحتی در سایت گوگل پلاس ثبت‌نام کنید و محتوا یا مقاله‌های سایت خود را در آن به اشتراک بزارید. همچنین می‌توانید از شبکه‌های قدرتمند اجتماعی مانند فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر، تلگرام و… استفاده کنید و در هرکدام یک حساب داشته باشید و محتوای سایت خود را در تمامی شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بزارید. 

 

و در آخر

امیدواریم از این مقاله هم نهایت لذت را برده باشید ما در این مقاله سعی کردیم

تا به دنیای سئو و افزایش رتبه سایت سفر کنیم.

سفری پر از اسرار و رمز های سئو و افزایش رتبه سایت.

ما هر روز در هلپانش به دنیای جدیدی از مقاله سفر مینکینم

سفری به اعماق مطالب طراحی سایت، سئو، افزایش رتبه گوگل، برنامه نویسی و… امیدواریم

در این مسیر همراه ما باشید تا به مقصد برسیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به این نوشته چه امتیازی می دهید؟
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن