فتوشاپ

آموزش جلوه ی شمشیر جنگ ستارگان در عکس !

اگر فیلم جنگ ستارگان را دیده باشید حتما شمشیرهای نورانی که در صحنه های مختلف آن دیده می شد به خاطرتان است ، البته ما در این آموزش نمی خواهیم جلوه ی فیلم را  آموزش دهیم بلکه جلوه ی بکار رفته در همان تصویر ها را بدون هیچ پلاگین یا ملحقات دیگری قصد داریم روی عکس پیاده سازی کنیم.

هر ورژنی از فتوشاپ را که داشته باشید این ترفند را می توانید در آن اجرا نمایید.

عکسی از جنگ ستارگان

برای این آموزش ما تصویری از فیلم جذاب هابیت را انتخاب کرده ایم و می خواهیم شمشیری که در دست کاراکتر فیلم هست را با استفاده از فتوشاپ به شکل نورانی مثل جنگ ستارگان بازسازی کنیم.

۱- ابتدا تصویر را از منوی File  و Open به محیط کار فتوشاپ می آوریم ؛

جلوه ی تصویری در فتوشاپ

۲- در مرحله ی بعد ابزار نشان داده شده در تصویر را از قسمت Lasso tool انتخاب  و توسط آن ، قسمتی از تصویر که در اینجا شمشیر است را انتخاب کرده و دکمه ی Delete را می زنیم. ( آنرا حذف می کنیم)

آموزش ساده فتوشاپ

حتما متوجه شدید که با زدن Delete  جدولی باز میشود و از شما تنظیمات صفحه ی زیرین تصویر ( همان بک گراند) را می خواهد ، من رنگ سفید (White)  را برای آن انتخاب کردم و شما هم همین کار را انجام دهید و ok  را بزنید.

در تصویر زیر قسمت حذف شده را مشاهده می کنید که بک گراند سفید دارد.

ویرایش عکس

۳- در مرحله ی بعد یک لایه ی جدید طبق تصویر ایجاد کنید ، برای ساخت لایه ای جدید می توانید از پایین قسمت پلن لایه ها ، که در تصویر میبینید کنار آیکون سطل زباله ، آیکون create a new layer  را بزنید و یک لایه جدید ایجاد کنید.

۴-این بار میخواهیم قسمتی که درمراحل قبل حذف کردیم را ،رنگ آمیزی کنیم ؛ برای این کار ابتدا لایه ی مربوط به آنرا انتخاب میکنیم ، و سپس از ابزار نقاشی ، همانطور که در تصویر میبینید ابزار سطل رنگ را برمیداریم و جای حذف شده را با رنگ مورد نظر ( که در اینجا من رنگ سفید را انتخاب کرده ام) پر می کنیم.

فتوشاپ

۵- در مرحله ی بعد در حالی که لایه ی مربوط به قسمت رنگ شده را انتخاب کرده ایم به منوی Layer  رفته و از قسمت Layer style  گزینه ی  Outer glow  را انتخاب میکنیم . با انتخاب این مورد ، جدولی نشان داده می شود.

راهنمایی در مورد فتوشاپ

در جدول مورد نظر ابتدا از قسمت Style  گزینه ی Outer Glow  را انتخاب کرده ، سپس طبق تصویر، رنگی که قرار است رنگ نوری باشد که از شمشیر ساطع می شود را انتخاب می کنیم و بعد Ok  را می زنیم. من در اینجا رنگ آبی را انتخاب کرده ام .

ویرایش تصویر

حالا یک سری تنظیمات هست که باید انجام دهید ، در همان جدول باز شده ، با تغییر مقدارهای نشان داده شده در تصویر میتوانید میزان پاشیدگی نور و حجم رنگ و … را انتخاب کنید .

گزینه ی Noise  بهتر است همان صفر باشد و opacity را تغییر دهید تا به مقدار دلخواه برسید. با تغییر spread و  size  میزان پراکندگی نور رنگ مورد نظر را می توانید تنظیم نمایید بصورتی که جلوه ی زیباتری را از پاشیدگی نو در اطراف شمشیر داشته باشید.

می توانید موارد دیگر را هم تغییر دهید تا ببینید چه تغییراتی در تصویر و ناحیه ی مشخص شده ایجاد می شود.

پس از اتمام تنظیمات مورد نظر Ok  را بزنید و تصویر نهایی را ملاحظه نمایید.

آموزش کامپیوتر

امیدوارم این آموزش مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

جلوه برای فیلم هابیت

در این آموزش بدون استفاده از پلاگین یا ابزار الحاقی ، توانستیم با کمک فتوشاپ جلوه ای متفاوت در یک تصویر ایجاد کنیم. با سایر آموزشهای سایت هلپانش همراه باشید.

 

به این نوشته چه امتیازی می دهید؟
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن