برنامه نویسی
موضوعات داغ

پردرآمد ترین زبانهای برنامه نویسی در ایران و جهان ۲۰۱۹

درآمد برنامه نویسی و شغل برنامه نویسی و معرفی پردرآمد ترین زبانهای برنامه نویسی.

امروزه برنامه نویسی فقط به عنوان یک شغل به حساب نمی آید. بلکه یک هنر بسیار کاربردی در هر زمینه است، هنری که تمام ذهن و خیال شما را درگیر میکند و به چالش میکشد. برنامه نویسی هنری خلاقانه و کاربردی است که نمیتوان آن را به این راحتی توصیف کرد.

اهمیت برنامه نویسی

 

شغل برنامه نویسی برای تمام کسانی که علاقه به مسائل کامپیوتری دارند، و همیشه به دنبال پاسخ برای سوالات خود میگردند شغلی بسیار مناسب است.

برنامه نویسی در سر تا سر جهان به عنوان یک هنر جدا نشدنی از علوم رایانه نام برده میشود، علوم رایانه دارای شاخه های فراوانی است که از مهمترین آنها برنامه نویسی است.

اگر به تازگی میخواید وارد سرزمین بزرگ برنامه نویسی شوید پس با هلپانش تا پایان این مقاله جذاب و خواندنی همراه باشید در این مقاله ما به معرفی شغل برنامه نویسی، درآمد برنامه نویسی، مزایای برنامه نویسی، معایب برنامه نویسی، زبانهای مهم برنامه نویسی و… میپردازیم و سفری هیجان انگیز به دنیای برنامه نویسی خواهیم داشت.

اگر تصمیم دارید وارد دنیای برنامه نویسی شوید، و آشنایی زیادی با برنامه نویسی ندارید. نگران نباشید چون پس از این مقاله برنامه نویسی شما وارد دنیای تازه ای از برنامه نویسی خواهید شد و باید در راه رسیدن به موفقیت در شغل برنامه نویسی قدم محکمی بردارید.

در ابتدا شاید برای شما سوالاتی پیش بیاید که جواب آنها را نمیدانید سوالاتی مانند برنامه نویسی یعنی چی؟ و چرا ما باید آن را یاد بگیریم.

☐ برنامه نویسی یعنی چی؟

 

اگر بخوایم تعریف مختصری از برنامه نویسی داشته باشیم، برنامه نویسی یک راه برای دستور دادن به کامپیوتر است تا آنچه که شما میخواید از کامپیوتر برای شما انجام دهد. این دستور عمل ها به عنوان کد شناخته میشوند و برنامه نویسان برای رفع مشکلات کامپیوتری و یا کدنویسی از آن ها استفاده میکنند.

شما میتوانید با برنامه نویسی هر چیزی را خلق کنید. شما میتوانید با استفاده از برنامه نویسی نرم افزار بسازید و یا طراحی وب انجام دهید و یا حتی عکس های زیبا طراحی کنید به همین خاطر برنامه نویسی تلفیقی از علم و هنر است چون حتی در زمینه های گرافیکی نیز کاربرد دارد.

شاید در برخورد اول کمی گیج کننده به نظر برسد اما کم کم به آن عادت میکنید و برنامه نویسی جزئی از کارتون میشود و دیگر فقط به عنوان یک شغل به برنامه نویسی نگاه نمی کنید بلکه به عنوان یک راه برای رسیدن به اهداف بزرگ تر به آن نگاه میکنید.

درسته درآمد برنامه نویسی برای انتخاب این شغل بسیار مهم است و تاثیر زیادی دارد، اما شما زمانی که به برنامه نویسی عادت کنید و به برنامه نویسی به عنوان هدف کوچک برای رسیدن به اهداف بزرگ تر نگاه کنید سطح فکری شما بسیار ارتقا پیدا میکند و به اهداف بزرگ تر شما را میکشاند.

اگر بخوام در یک جمله برنامه نویسی را تعریف کنم. برنامه نویسی هنر خلق کردن است هنری که با انگشت های شما یکی میشود و هر چیزی را خلق میکند و به آن جان میبخشد.

 

 

☐ شغل برنامه نویسی

 

حالا که شما با برنامه نویسی آشنایی دارید دیگر وقت آن رسیده است که با شغل برنامه نویسی نیز آشنا شوید و از درآمد برنامه نویسی نیز با خبر شوید. برنامه نویسی یکی از پردر آمد ترین شغل های جهان به حساب می آید و از بازار کار بسیار خوبی در سر تا سر جهان برخور دار است این میتواند یک دلیل محکم برای انتخاب برنامه نویسی باشد.

اما همانطور که میدانید هر شغل علاوه بر مزایا دارای معایبی نیز میباشد، برنامه نویسی نیز دارای معایبی است که در ادامه بیشتر با آنها آشنا خواهید شد.

شغل برنامه نویسی در نگاه اول شغلی به نظر سخت و پیچیده می آید. اما در حقیقت اینطور نیست، برنامه نویسی شغلی است مانند شغل های دیگر که اگر فقط به عنوان یک شغل و راه درآمد به برنامه نویسی نگاه نکنید میتواند خیلی مفید و کاربردی باشد.

برنامه نویسی شاخه های زیادی را در خود جای داده است، شاخه هایی که زبان برنامه نویسی نام دارند. زبانهای زیادی در برنامه نویسی وجود دارد که درمقالات قبلی به معرفی کامل زبانهای برنامه نویسی پرداختیم و هر کدام از زبان ها در زمینه خاصی استفاده میشود.

 

☐ رقابت در برنامه نویسی

 

البته بعضی زبان های برنامه نویسی در چند زمینه کاربرد دارند، و استفاده میشوند که به این زبان ها زبان های چند منظوره گفته میشود.

امروزه رقابت در کسب و کار ها بسیار افزایش پیدا کرده است و بازار برنامه نویسی داغ داغ است. و شرکتهای بزرگ سرمایه گذاری های زیادی در شاخه های برنامه نویسی انجام میدهند. چون درآمد برنامه نویسی بسیار زیاد است و علاقه مندان زیادی را به سمت خود میکشد.

اگر بخواید وارد بازار و شغل برنامه نویسی بشوید باید بدانید که این روز ها بسیار بازار برنامه نویسی داغ است و رقابت در این بازار بسیار زیاد است و شما برای اینکه بتوانید از شغل برنامه نویسی به درآمد بالایی دست پیدا کنید باید تمامی رقیبان خود را کنار بزنید و از آنها بهتر باشید.

 

 

☐ در آمد برنامه نویسی 

 

رسیدیم به بحث شیرین برنامه نویسی یعنی درآمد برنامه نویسی خب برای انتخاب هر شغل باید از ویژگی های آن با خبر باشید و از مزایا و معایب آن آگاه باشید. برنامه نویسی یکی از پردرآمد ترین شغل ها نه تنها در ایران بلکه در سطح جهان است.

اما همانطور که گفتیم رقابت در برنامه نویسی بسیار زیاد است و شما باید سعی کنید از رقیبان خود بهتر باشید و از آنها در برنامه نویسی کنار بزنید تا به میزان درآمدی که میخواهید در برنامه نویسی برسید.

اما عجله نکنید چون باید قبل از هر کاری زبان های برنامه نویسی را یاد بگیرید و سپس سعی کنید برای خود پروژه طرح کنید و آنها را انجام دهید و همچنین خود را محک بزنید.

همانطور که در مقاله های قبلی گفته شد، برنامه نویسی دارای زبان های بسیاری است که هر کدام در زمینه های مختلفی استفاده میشود مانند طراحی سایت، ساخت نرم افزار، گرافیک و… و هر کدام دارای ویژگی های مثبت و منفی میباشد.

 

یادگیری برنامه نویسی و درآمد

 

درآمد برنامه نویسی با توجه به تجربه شما فرق میکند. برای مثال کسانی که تجربه بیشتری در برنامه نویسی و ساخت پروژه های مختلف دارند قطعا درآمد بالاتری خواند داشت.

حالا نوبت شماست که تصمیم بگیرید آیا واقعا میخواید وارد شغل برنامه نویسی شوید.

و یا اینکه این فقط یک تخیل و فکر است.

اگر میخواید وارد برنامه نویسی شوید و در تصمیم خود جدی هستید.

پس وقت را از دست ندهید از همین امروز شروع کنید به یادگیری برنامه نویسی.

و با توجه به زمینه های دلخواه زبان مورد نظر خود را یاد بگیرید.

معمولا برای شروع زبان برنامه نویسی پایتون بهترین گزینه است.

پایتون یک زبان بسیار ساده و کاربردی است.

که برای یادگیری این زبان شما فقط نیاز به تسلط به زبان انگلیسی دارید.

 

☑ پر درآمد ترین زبانهای برنامه نویسی در ایران و جهان

 

قبل از اینکه وارد شغل برنامه نویسی شوید شما باید اطلاعات مختصری از برنامه نویسی و پردرآمد ترین زبانهای برنامه نویسی بدانید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای یادگیری برنامه نویسی بگیرید.

نمیشود از بهترین زبانهای برنامه نویسی و یا حتی از پردرآمد ترین زبانهای برنامه نویسی صحبت کرد اما زبان پی اچ پی را نام نبرد. PHP یک زبان برنامه نویسی برای وب است و میتوان گفت از محبوب ترین زبانهای برنامه نویسی نه تنها در ایران بلکه در جهان است.

اگر تصمیم دارید وارد شغل برنامه نویسی شوید، زبان پی اچ پی یکی از بهترین زبانهای وب در سطح جهانی است و بازار کار بسیار داغی دارد و مطمئن باشید از انتخاب زبان PHP هیچ وقت پشیمان نخواهید شد.

درآمد برنامه نویسی یکی از موضوعات مهم دیگر برای وارد شدن در شغل برنامه نویسی است پی اچ پی علاوه بر کارایی و کاربردی بودن درآمد بسیار بالایی دارد اگر بتوانید در زبان PHP متخصص شوید به درآمد بالایی خواهد رسید.

هر چند زبان برنامه نویسی پی اچ پی بسیار پرکاربرد و دارای کارایی بالایی است.

اما برای شروع برنامه نویسی زبان مناسبی به نظر نمیرسد.

چون برای شروع یه کم پیچیده است و در ابتدای راه شما را گیج میکند.

چرا زبان پی اچ پی را انتخاب کنیم؟

 

✓ پی اچ پی یک زبان کاملا رایگان و منبع باز است.

✓ پی اچ پی به صورت منظم به روز رسانی میشود تا بهترین تکنولوژی را ارائه دهد.

✓ زبان PHP یک زبان سمت سرور است یعنی فقط با نصب این برنامه در سرور قابل استفاده است.

✓ زبان برنامه نویسی PHP از پایگاه داده My Sql پشتیبانی میکند.

✓ زبان پی اچ پی یک پلتفرم قابل انتقال است. یعنی شما میتوانید برنامه های خود را در انواع دستگاه ها اجرا کنید.

✓ یادگیری PHP نسبت به تکنولوژی Asp.net و Jsp راحت تر است.

 

درآمد برنامه نویسی به همراه شغل برنامه نویسی از صفر تا صد

☑ پایتون

 

این مار دنیای برنامه نویسی به همه جا سرک میکشد و به برنامه نویسی حلقه زده است.

Python یک زبان برنامه نویسی عمومی است و میتوان با آن هر چیزی ساخت.

پایتون در سطح پیشرفته برای طراحی وب، تجزیه و تحلیل داده ها استفاده میشود.

هوش مصنوعی پایتون عالی است و میتواند شما را بسیار زیاد در برنامه های محاسباتی یاری کند. 

اگر میخواید وارد شغل برنامه نویسی شوید از زبان برنامه نویسی پایتون فراموش نکنید.

این زبان یک زبان تمام عیار چند منظوره با کاربرد های مختلف در زمینه های مختلف است.

که برای شروع یادگیری برنامه نویسی بسیار عالی است و میتواند شروعی کوچک باشد.

برای رسیدن به اهداف بزرگتر.

چیزی که پایتون را از سایر زبانهای برنامه نویسی جدا میکند سادگی و طراحی ساده آن است.

شما برای یادگیری زبان پایتون فقط نیاز به آشنایی با زبان انگلیسی دارید.

فقط همین یعنی شما نیاز به هیچ ابزار دیگری برای یادگیری این زبان ندارید.

پایتون با تمام سادگیش اما بسیار کاربردی است.

و محبوبیت زیادی در سر تا سر جهان دارد.

و در ایران نیز به عنوان یک زبان بسیار کاربردی با کارایی بالا شناخته میشود.

همچنین برای افراد مبتدی بسیار مناسب است.

چرا زبان برنامه نویسی Python را انتخاب کنیم؟

✓ سادگی و آسانی بسیار زیاد و قابل فهم بودن.

✓ پایتون بسیار انعطاف پذیر است.

✓ عمومی بودن زبان Python.

✓ کاربردی بودن بسیار زیاد.

✓ درآمد برنامه نویسی پایتون نیز مناسب است.

 

معرفی پردرآمد ترین زبان های برنامه نویسی به همراه شغل برنامه نویسی

☑ جاوا

 

جاوا یک زبان برنامه نویسی بسیار قابل حمل است. این زبان برنامه نویسی از طریق ماشین مجازی JVM اجرا میشود. Java یک زبان برنامه نویسی چند منظوره است و در زمینه های مختلف کاربرد دارد و میتوان از آن استفاده کرد.

جاوا زبان برنامه نویسی عمومی است و در زمینه های مختلف مانند طراحی و توسعه سایت و برنامه نویسی اندروید استفاده میشود و کاربرد دارد.

زبان جاوا به خاطر استفاده راحت تر از زبان برنامه نویسی ++C ساخته شد.

و توانست در سطح جهانی محبوبیت فوق العاده ای را نصیب خود کند.

البته این زبان برنامه نویسی هنوز در ایران آن طور که باید شناخته شده نیست.

اما باز هم در ایران استفاده میشود.

جاوا از زبان هایی است که اگر بخواید به صورت جدی شغل برنامه نویسی را ادامه دهید

نباید آن را فراموش کنید این زبان یک زبان فوق العاده در سطح جهانی است و کارایی فراوانی دارد.

چرا  زبان برنامه نویسی جاوا را انتخاب کنیم؟

✓ زبان جاوا زبان به نسبت ساده ای است.

✓ زبان Java بسیار سریع است.

✓ رابطه کاربری بهینه سازی شده.

✓ قابل حمل بودن آن.

✓ کارایی بسیار بالای Java.

✓ درآمد برنامه نویسی جاوا بسیار خوب است.

 

معرفی پردرآمد ترین زبان های برنامه نویسی در سال 2019

 

☑ تکنولوژی Asp و Asp.net

 

Asp و Asp.net هر دو تکنولوژی های جانبی سمت سرور هستند.

و هر دو قادر هستند یک کد کامپیوتری را توسط سرور اینترنتی اجرا کنند.

اگر بخوایم توصیح بیشتری درباره Asp.net بدیم.

ای اس پی دات نت در واقع یک پلتفرم برای توسعه وب است.

که توسط مایکروسافت معرفی شده است.

Asp چارجوبی است که برای توسعه یک برنامه مبتی بر وب استفاده میشود.

زبانهایی که در asp.net استفاده میشود #Wb.net , C# , F هستند.

تکنولوژی Asp.net در شغل برنامه نویسی بسیار کاربرد دارد.

و استفاده میشود همچنین یکی از پردرآمد ترین زبانهای برنامه نویسی وب نیز به شما میرود.

که محبوبیت زیادی در ایران دارد و مورد استفاده زیادی قرار گرفته میشود.

 

 

معرفی شغل برنامه نویسی و در آمد برنامه نویسی

و در آخر

 

امیدواریم از این مقاله هم لذت برده باشید 

ما در این مقاله سعی کریدم شما را با 

نگاه جدیدی به دنیای برنامه نویسی

آشنا کنیم. و نگاه گذشته شما را

از برنامه نویسی تغیر دهیم.

ما در هلپانش هر روز به دنیای

جدیدی از مطالب و مقاله ها

سفر میکنیم. سفری به اعماق

مطالب برنامه نویسی، طراحی سایت

تجارت الکترونیک، فتوشاپ، امیدواریم

در این مسیر همراه ما باشید تا به مقصد

خود برسیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به این نوشته چه امتیازی می دهید؟
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن