برنامه نویسی
موضوعات داغ

شروع آموزش برنامه نویسی از صفر تا صد و رسیدن به درآمد رویایی

آموزش برنامه نویسی و یادگیری برنامه نویسی.

امروزه برنامه نویسی به یک خلاقیت تبدیل شده است. خلاقیتی بزرگ که میتواند فکر شما را بسیار گسترش دهد و تمام مسئله های سخت شکل گرفته در ذهن شما را حل کند. برنامه نویسی برای شما یک ذهن خلاق خلق میکند. تا بتوانید آنچه در رویای خود میبینید به آن دست یابید و مشکلات را کنار بزنید.

آموزش برنامه نویسی یکی از مسئله های مهم در یادگیری برنامه نویسی به شمار میرود. زیرا آموزش برنامه نویسی شما را آماده میکند. برای یادگیری برنامه نویسی و میتواند شروعی بزرگ برای رسیدن به نتیجه ای خارق العاده باشد.

امروزه برنامه نویسی یکی از مهم ترین پایه های دنیای وب و اینترنت است. یعنی بدون برنامه نویسی دنیای وب وب سایت ها سایتها و… معنایی ندارد. آموزش برنامه نویسی میتواند کمک بسیاری در یادگیری برنامه نویسی به شما بکند. و یا حتیشما را به رویا های خود برساند.

اگر دوست دارید وارد دنیای بزرگ برنامه نویسی شوید. با هلپانش همراه باشید. امروز در هلپانش به اعماق برنامه نویسی سفر میکنیم، سفری که میتواند تمامی سوالات شما را پاسخ دهد. شاید سوالاتی در ذهن شما شکل گرفته باشد که جواب آنها را نمیدانید سوالاتی مانند

آیا برنامه نویسی دارای کسب و کار و درآمد خوبی است؟

آیا برنامه نویسی کار سختی است؟

آموزش برنامه نویسی - یادگیری برنامه نویسی

وارد دنیای برنامه نویسی شوید

 

برای پاسخ به این سوالات با هلپانش همراه باشید. ما در این مقاله به تمامی سوالات شما پاسخ خواهیم داد. بزارید بیشتر درباره برنامه نویسی صحبت کنیم. برنامه نویسی به زبان ساده یعنی ایجاد مجموعه ای دستور عمل ها برای کامپیوتر که به کامپیوتر میگوید چگونه باید کاری را اجرا کند.

به عبارت دیگر برنامه نویسی یعنی مجموعه کد ها. و دستور عمل عمل هایی که برای کامپیوتر مشخص میکند چه کاری را باید انجام دهد. با تعریف این دستور عمل ها درواقه به کامپیوتر میگوید تو چه طور باید کاری را یا چیزی را اجرا کنی.

دنیای برنامه نویسی خیلی پیچیده تر از این حرفهاست. به طوری که اگر برای اولین بار بخوای وارد اون بشی شاید در برنامه نویسی گم بشی و نتونی راه درست و انتخاب کنی. اما امروز فکر شما را از برنامه نویسی تغیر خواهیم داد. و چیزی که در ذهن شما از برنامه نویسی ایجاد شده را به یک کار لذت بخش و یک خلاقیت تبدیل میکنیم.

اما بزارید قبل از اینکه وارد دنیای بزرگ برنامه نویسی یا آموزش برنامه نویسی بشیم سوالاتی را از خود بپرسیم. پاسخ به این سوالات میتواند آینده شما را و حتی سرنوشت شما را تعیین یا رقم بزند. این سوالات راه شما را مشخص میکند. و پاسخ به این سوالها شما را در این راه قرار میدهد، این سوالات عبارتند از

در آینده برنامه نویسی به چه جایگاهی میرسه؟

چه نقات قوت و ضعفی میتونه آموزش یا یادگیری برنامه نویسی داشته باشه؟

آیا میتونم به عنوان شغل آیندم به برنامه نویسی نگاه کنم؟

آیا برنامه نویسی از حقوق و مزایای کاری خوبی برخور دار است؟

از کجا باید برنامه نویسی رو شروع کنم؟

 

قدم برداشتن در مسیر برنامه نویسی

 

وقتی که پاسخ این سوالات را دادید، و از شروع آموزش برنامه نویسی و یادگیری برنامه نویسی اطمینان پیدا کردید. شما در راه برنامه نویسی قرار گرفتید. و باید به سمت هدف مشخصی که تعیین کردید گام بردارید، و در راه رسیدن به این هدف و موفقیت تلاش و پشتکار داشته باشید.

شما اکنون در گام نخست برنامه نویسی قرار دارید. در این گام باید با انتخاب زبان برنامه نویسی قدمی به سمت جلو بردارید، شما با انتخاب زبان برنامه نویسی مورد نظر خود مسیر خود را کاملا مشخص میکنید. و از این پس در این مسیر قدم برمیدارید. و در گام دوم از گام شروع آموزش برنامه نویسی، و یادگیری برنامه نویسی قرار میگیرید.

زبانهای برنامه نویسی هر کدام دارای ویژگی های متفاوتی هستند که این زبانها را از زبانهای دیگر متمایز میکند هر کدام دارای نقات قوت و ضعفی هستند، و بعضی از زبانها دارای نقات قوت بیشتری نسبت به نقات ضعف هستند. در مقالات قبلی با زبانهای برنامه نویسی انواع انها و ویژگی های هر کدام از آنها آشنا شدید، در این مقاله به مروری از زبانهای برنامه نویسی و ویژگی های آن میپردازیم. شما میتوانید برای مطالعه بیشتر در مورد زبانهای برنامه نویسی و مقالات قبلی ما سر بزنید.

انواع زبانهای برنامه نویسی

 

زبانهای برنامه نویسی رایانه ای

زبانهای برنامه نویسی تحت وب

زبانهای برنامه نویسی اندروید و آی او اس

زبان های برنامه نویسی چند منظوره

زبانهای برنامه نویسی رایانه ای خود دارای چندین زبان هست مانند

سی شارپ (#C)

سی(C)

سی پلاس(++C)

جاوا (java)

فاکس پرو (Fox Pro)

پرل (Perl)

دلفی (Delphi)

پایتون (Python)

و زبانهای دیگر.

 زبانهای برنامه نویسی تحت وب خود دارای چند زیر شاخه هستند مانند 

زبانهای سمت کاربر:

 • Html
 • Css
 • JavaScript
 • Jqueri

زبانهای سمت سرور:

 • Asp.Net
 • Php
 • Ruby
 • Java
 • Python
 • Golang

زبانهای برنامه نویسی موبایلی مانند آی او اس، اندروید و… مانند 

 • Python
 • Java
 • Swift
 • Ruby
 • Perl
 • JavaScript
 • Objective-C

زبانهای برنامه نویسی چند منظوره مانند

 • #C
 • Python
 • Scala
 • C
 • ++C
 • Golang
 • Ruby

هستند.

آموزش برنامه نویسی - یادگیری برنامه نویسی

شروع آموزش برنامه نویسی

 

شما برای شروع آموزش برنامه نویسی و یادگیری برنامه نویسی. در قدم اول باید از بین این زبانها یا زبانهای دیگر زبان مورد علاقه خود را مشخص کنید. و برای رسیدن به موفقیت در زبان مورد نظر خود تلاش  کنید و اراده قوی داشته باشید.

پس از انتخاب زبان برنامه نویسی مدنظر خود شما در راه برنامه نویسی قرار گرفته اید. و باید آموزش برنامه نویسی و یادگیری برنامه نویسی را شروع کنید تا به هدف خود نزدیک و نزدیک تر شوید.

یادگیری ساختار داده ها و الگوریتم ها در برنامه نویسی

 

زمانی که مسیر خود را با انتخاب زبان برنامه نویسی مشخص کردید. باید الگوریتم ها و ساختار داده های اون زبان رو یاد بگیرید برای اینکار میتوانید از آموزش برنامه نویسی استفاده کنید.

همچنین میتوانید با استفاده از سایتهای معتبر برنامه نویسی مانند: Udacity و یا W3schools یادگیری برنامه نویسی را شروع کنید.

یادگیری ساختار داده ها به شما کمک میکند. تا بهتر برنامه نویسی را درک کنید، و یک الگوریتم در نا خودآگاه شما میسازد که به یادگیری برنامه نویسی خیلی میتواند کمک کند لازم نیست.

برای یادگیری از مباحث مشکل و سخت شروع کنید شما میتوانید با یادگیری الگوریتم و ساختار داده ها کم کم با برنامه نویسی بیشتر ارتباط برقرار کنید و دانش خود را در این راه بیشتر از گذشته کنید.

شما با یادگیری داده های برنامه نویسی میتوانید کتابخانه توابع برنامه نویسی را به راحتی درک کنید و ذهن خود را با کمک یادگیری توابع برنامه نویسی تقویت و به آن خلاقیت ببخشید.

اما عجله نکنید صبر همیشه گزینه ای مطمئن و با اهمیت است شما میتوانید با صبر و حوصله و اراده قوی تمام مسئله های سخت و دشوار را، به یک آسانترین مسئله تبدیل کنید.

زمانی که ساختار داده ها و توابع برنامه نویسی را یادگرفتید باید آنها را تمرین و تکرار کنید تمرین و تکرار برنامه نویسی باعث شکل گیری الگوریتم برنامه نویسی در مغز شما میشود.

و مغز شما کار هایی را که شما انجام میدهید به خوبی یاد میگیرد و میتواند مانند آن به خوبی عمل کند.

آموزش برنامه نویسی - یادگیری برنامه نویسی

مشکلات خود را در سایتهای معتبر مطرح کنید

 

وقتی که شما آموزش برنامه نویسی را فرا گرفتید و در یادگیری برنامه نویسی پیشرفت کردید باید مشکلات خود را در سایتها مطرح کنید. و یا در گروه های برنامه نویسی عضو شوید و مشکلات خود را در آنجا مطرح کنید. و سپس به حل مشکلات خود بپردازید سعی کنید مشکلات خود را تا جای امکان خودتان حل کنید و برنامه نویسی را به صورت مفهومی و عملی یاد بگیرید تا زودتر به نتیجه دلخواه خود برسید.

سعی کنید برنامه نویسی را به یک کار لذت بخش تبدیل کنید و از آموزش برنامه نویسی و یادگیری برنامه نویسی لذت ببرید رویا های خود را تصور کنید و در جهت رسیدن به رویای های خود قدمی محکم بردارید.

هیچ وقت به خود نگویید من نمیتونم و یا خسته شدم و نمیتونم ادامه بدم همیشه سعی کنید به خود انرژی دهید در برنامه نویسی تا در آینده به نتیجه ای خارق العاده ای دست پیدا کنید نتیجه ای که حتی فکرش را هم نمیتوانستید بکنید.

ساخت پروژه برنامه نویسی

حالا که توانسته اید آموزش برنامه نویسی را تا حد زیادی یاد بگیرید باید پروژه های مختلف بسازید ساخت پروژه شما را در این راه نگه میدارد و دیگر نمیزارد برنامه نویسی را فراموش کنید.

شما در این گام مهارتهای فکری و ذهنی خود را تا حد زیادی افزایش داده اید. پس باید دست به کار شوید و پروژه مورد نظر خود را خلق کنید و همینطور به مهارتهای خود اضافه کنید تا به موفقیت چشمگیری که منتظر آن بودید دست پیدا کنید.

شاید دوست داشته باشید پس از ساخت پروژه به زبانهای دیگر یا سیستم های دیگر مانند آی او اس سر بزنید. هیچ وقت خود را محدود به یک چیز یا یک مسئله نکنید. آنچه که دوست دارید به دنبالش بروید و سعی نکنید همیشه در یک چیز بمانید خلاقیت و مهارتهای خود را گسترش دهید.

انتخاب زمینه های مختلف (Programming)

زمانی که شما به جایگاهی رسیدید. که آموزش برنامه نویسی و یادگیری برنامه نویسی را پشت سر گذاشتید، و به مهارتهای خود اطمینان پیدا کردید، و انواع مختلف پروژه ها را با موفقیت پشت سر گذاشتید.

حال زمان آن رسیده است. که زمینه های مختلف علوم رایانه را بشناسید. و هر کدام که دوست دارید را انتخاب کنید،  و به دنبال این باشید که چه چیزی بیشترین جذابیت را برای شما دارد.

علوم رایانه یکی سرزمین وسیع و بزرگ است. و دارای زیر مجموعه های زیادی است، که هر کدام در زمینه خود امکان و قابلیت های خاصی را به شما میدهد.

برخی از زیر مجموعه های علوم رایانه. مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، رمزنگاری، برنامه نویسی سیستم، توسعه وب، توسعه برنامه های موبایل و دیگر زیر مجموعه ها میباشد.

 

آیا برنامه نویسی دارای کسب و کار و درآمد بالایی است؟

بله برنامه نویسی یکی از شغل های با در آمد بالا است. و امروزه به یکی از پردآمد ترین شغلها تبدیل شده است و بازار کار بسیار خوبی دارد. و شغلی است که تقاضاکننده گان زیادی را دارد و روز به روز در حال افزایش است.

شما با انتخاب برنامه نویسی و قدم گذاشتن در مسیر یادگیری برنامه نویسی میتوانید به درآمد رویایی و بالایی دست پیدا کنید اما همیشه فقط به درآمد فکر نکنید. به علاقه ی خود نگاه کنید که چه چیزی بیشتر شما را تحت تاثیر قرار میدهد و به بیان دیگر به دنبال آن چیز که عاشقش هستید بروید و مطمئن باشید که نتیجه میگیرید.

 

آموزش برنامه نویسی - یادگیری برنامه نویسی

آیا برنامه نویسی کار سختی است؟

 

برای پاسخ به این سوال شما میتوانید به دوران گذشته خود برگردید آن زمانی که تازه میخواستید وارد مدرسه یا دبستان شوید. آن زمان شما هیچ آشنایی با حروف فارسی و الفبا نداشتید. و قاعدتا یادگیری آن برای شما کمی دشوار بود برنامه نویسی در اولین گام شبیه به این است. اما کم کم به یک لذت برای شما تبدیل میشود.

و به جایی میریسد که دیگراز انجام برنامه نویسیخسته نمیشوید. زمان از دستتان در میرود و برنامه نویسی درواقه به یک لذت برای شمت تبدیل میشود. آموزش برنامه نویسی مهمترین نقش را در موفقیت شما دارد. و مسئله ای مهم و حائز اهمیت است.

و در آخر

دنیای برنامه نویسی

دنیای بزرگ

و پیچیده ای است.

و دارای زیرمجموعه های

فراوانی است،

که هر کدام از

این زیر مجموعه

ها در زمینه

های خاصی

به کار گرفته

میشوند. شما

برای شروع آموزش

برنامه نویسی

و قدم

در مسیر یادگیری

برنامه نویسی باید

علایق و مهارتهای

خود را بدانید.

و آن ها را گسترش

دهید. و به

دنبال هدفی بزرگ

برای دستیابی به

موفقیت باشید.

یک مقاله

دیگر هم

تمام شد. امروز

در این مقاله به شروع

آموزش

برنامه نویسی

و یادگیری

برنامه نویسی

 پرداختیم.

و امید واریم

که این مقاله

مورد پسند و رضایت

شما کاربران

عزیز و ارجمند

قرار گرفته باشد.

منتظر مقاله های

بعدی ما باشید.

دوست دار

همیشگی

شما هلپانش.

 

 

 

 

 

 

 

به این نوشته چه امتیازی می دهید؟
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن