برنامه نویسی
موضوعات داغ

معرفی برترین زبانهای برنامه نویسی تحت وب در سال ۲۰۱۹

امروزه با پیشرفت فناوری و اینترنت زبانهای برنامه نویسی تحت وب افزایش پیدا کرده اند، اما انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی تحت وب کار آسانی نیست.

زیرا زبانهای زیادی وجود دارند، که هر کدام دارای کاربرد و ویژگی هایی هستند. هر کدام در خودشان ویژگی های مثبت یا منفی را دارند پس چگونه میتوانیم برترین زبان برنامه نویسی برای توسعه وب را انتخاب کنیم؟

بزارید قبل از اینکه به معرفی زبان های برنامه نویسی تحت وب بپردازیم. کمی بیشتر درباره زبانهای وب صحبت کنیم، و به معرفی مختصری از  توسعه وب بپردازیم.

همانطور که در مقاله های قبلی مشاهده کردید برنامه نویسی دارای تعداد زیادی از زبانها است، که هر کدام در یک زمینه کاربرد دارد، و هر کدام دارای ویژگی هایی هستند که آنها را از دیگر زبانهای برنامه نویسی متمایز میکند.

زبانهای برنامه نویسی به چند دسته تقسیم میشوند

 1. زبانهای برنامه نویسی رایانه ای
 2. زبان های برنامه نویسی تحت وب
 3. زبانهای برنامه نویسی اندروید و آی او اس
 4. زبانهای برنامه نویسی چند منظوره

 

زبانهای برنامه نویسی رایانه ای

به زبانهایی که برای نوشتن برنامه های تحت ویندوز یا دستکتاپ نوشته میشود زبانهای رایانه ای میگویند. زبان های رایانه ای خود دارای چندین دسته هستند که مهمترین آنها   #Perl ,  C++ , C و.. هستند.

زبانهای برنامه نویسی تحت وب خود دارای انواع مختلفی هستند مانند:

زبانهای سمت کابر

 1. html
 2. css
 3. Java Script

و… 

 زبانهای برنامه نویسی سمت سرور

 1. Asp.net
 2. Php
 3. Ruby

و…

زبانهای برنامه نویسی اندروید یا موبایلی

به نرم افزار هایی که برای سیستم عامل های اندروید و آی او اس نوشته میشود زبانهای برنامه نویسی موبایلی گفته میشود که خود دارای انواع مختلفی هستند مانند:

 1. Python
 2. Java
 3. Swift

و…

 

زبانهای برنامه نویسی چند منظوره:

به زبانهایی که در زمینه های مختلف کاربرد دارد و میتوان، از آنها استفاده کرد زبانهای برنامه نویسی چند منظوره میگویند. برای مثال: زبان برنامه نویسی جاوا هم در برنامه نویسی تحت وب کاربرد دارد، هم میتوان به عنوان زبانهای موبایلی از آن استفاده کرد.

شاید تصمیم دارید یک سایت ایجاد یا طراحی کنید اما نمیدونید چه زبان برنامه نویسی را برای ساختن یک سایت یا وبسایت انتخاب کنید. اما نگران نباشید چون ما امروز در هلپانش به معرفی بهترین زبانهای برنامه نویسی تحت وب خواهیم پرداخت و به تمامی سوالات احتمالی شما پاسخ خواهیم داد لطفا تا آخر این مقاله با هلپانش همراه باشید.

در دنیای برنامه نویسی تحت وب با اولین زبانهایی که روبه رو خواهید شد زبان های بسیار پر کاربرد Css و Html خواهد بود اما جالبه که بدونید این دو زبان، زبانهای برنامه نویسی تحت وب نیستند و نمیتوان از این زبانها به عنوان زبانهای برنامه نویسی تحت وب نام برد این دو زبان برای توسعه وب بیشتر به کار میرند.

همچنین در وبسایت ها و طراحی سایت ها بسیار کاربرد دارند. هر صفحه ای که شما در اینترنت باز میکنید دارای دو زبان Css و Html هستند و در آغاز کد نویسی هر سایت نیز این مسئله را میتوان مشاهده کرد.

با توجه به این مسئله بیاید سری به بهترین زبانهای برنامه نویسی تحت وب بپردازیم و با ویژگی های هر کدام از این زبانها آشنا شویم.

بهترین زبانهای برنامه نویسی تحت وب چه زبانهایی هستند؟

PHP

هنگامی زبان برنامه نویسی پی اچ پی برای اولین بار خلق شد بسیاری از کاربران و برنامه نویسان آن را بهترین زبان برنامه نویسی وب نامیدند.

این مسئله موجب شد تا پی اچ پی روز به روز پیشرفت کند و قدمی محکم در دنیای وب بردارد، پی اچ پی برای اولین بار امکان طراحی سایت دینامیک را فراهم کرد، و محتوا های خاص در سایتها را تبدیل به یک رسانه تعاملی کرد.

از آن زمان Php هنوز در صدر جدول بهترین زبانهای برنامه نویسی تحت وب قرار دارد و یک رقیب سر سخت برای تمامی شاخه های برنامه نویسی تحت وب دیگر به شمار میرود.

Php به پیشرفت خود ادامه داد تا به یک زبان برنامه نویسی جدا نشدنی در اینترنت و وب تبدیل شد و به عنوان شاه زبانهای برنامه نویسی تحت وب نامیده شد.

هر آنچه شما برای برنامه نویسی تحت وب نیاز دارید Php در خود جای داده است، شاید این یکی از دلایل محبوبیت بسیار زیاد Php در بین کاربران و توسعه دهندگان وب باشد.

بهترین زبانهای برنامه نویسی تحت وب چه زبانهایی هستند؟

Java

جاوا به عنوان یک زبان همه کاره و چند منظوره طراحی شده است. در زمینه های وب زیاد استفاده نمیشود اما این زبان فقط برای وب طراحی نشده است، این زبان به عنوان یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی تحت وب شناخته میشود و در هر زمینه ای میتوان گفت کاربرد دارد.

زبان برنامه نویسی جاوا برای کسانی که میخواهند یک سایت ایجاد کنند، اما میخواهند برای اولین بار این کار را شروع کنند بسیار زبان مناسبی میباشد همچنین زبان جاوا در برنامه نویسی موبایلی هم کاربرد دارد.

بهترین زبانهای برنامه نویسی تحت وب چه زبانهایی هستند؟

Golang

اگر به دنبال یک زبان عمومی برای برنامه نویسی تحت وب میگردید که در توسعه وب آسان تر از زبان جاوا باشد زبان Golang بهترین گزینه برای شروع توسعه وب است.

زبان Golang در سال ۲۰۰۹ معرفی شده است، و یکی از زبانهای برنامه نویسی انعطاف پذیری جامع و کاربردی در زمینه برنامه نویسی تحت وب به شمار میرود، این مسئله باعث میشود برنامه نویسان بتوانند هر برنامه ای را ایجاد و یا پردازش کنند.

این زبان برای کسانی که به دنبال یک زبان برنامه نویسی برای توسعه وب هستند، که کاربرد زیادی زیادی در وب داشته باشد، و در زمینه وب کارایی بالایی داشته باشد. بسیار گزینه مناسبی میباشد.

بهترین زبانهای برنامه نویسی تحت وب چه زبانهایی هستند؟

Ruby on Rails

شما نمیتوانید از زبان های برنامه نویسی تحت وب صحبت کنید و به زبان Ruby on Rails اشاره نکنید، برای برنامه نویسان یا کسانی که میخواهند یک برنامه ریزی در ساخت برنامه های وب داشته باشند، Ruby یک انتخاب مناسب برای ساخت برنامه های کاربردی وب میباشد.

با اینکه صحبت هایی درباره مرگ این دو زبان شده است اما هنوز کاربران و برنامه نویسان وب آن را به عنوان یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی تحت وب میشناسند.

افراد سالخورده پیش بینی میکنند که زبانهای برنامه نویسی Ruby on Rails از بین میروند و درآینده این دو زبان وجود نخواهد داشت.

در آخرین بررسی سایت Tiobe این زبان را به فهرست ۱۰ زبان برتر برنامه نویسی تحت وب اضافه کرده است، اگر زبان روبی دوباره به جایگاه خود برگردد میتواند به یک زبان ارزشمند تبدیل شود.

بهترین زبانهای برنامه نویسی تحت وب چه زبانهایی هستند؟

Python

پایتون به عنوان یک زبان برنامه نویسی همه کاره شناخته میشود و در زمینه های متنوعی کاربرد دارد، و میتوان از آن استفاده کرد پایتون فقط برای توسعه وب ساخته نشده است یکی از اهداف سازنده زبان برنامه نویسی پایتون کاربرد آن در برنامه نویسی تحت وب بود، اما پایتون به یک زبان ساده در عین حال بسیار کاربردی در هر زمینه ای تبدیل شده است.

یادگیری برنامه نویسی پایتون دارای مزیت هایی میباشد

که یکی از این مزیتها بهره مندی از یک زبان ساده

در عین حال یک زبان برنامه نویسی موبایلی

میباشد یعنی شما با یاد گیری زبان پایتون

به راحتی میتوانید نرم افزار یا برنامه های موبایلی ایجاد کنید.

برای کسانی که به دنبال یک زبان ساده برای طراحی وب هستند

در عین حال میخواهند زبانهای برنامه نویسی موبایلی را

هم یاد بگیرند یکی از بهترین گزینه ها میباشد.

در حقیقت شما با یادگیری پایتون با یک تیر دو نشان میزنید.

و از کاربرد آن در زمینه های مختلف بهره مند میشوید.

بهترین زبانهای برنامه نویسی تحت وب چه زبانهایی هستند؟

(JavaScript (node.js

جاوا اسکریپت یک زبان تمام عیار کاربردی

انعطاف پذیر و یکی از بهترین زبانهای

برنامه نویسی تحت وب است.

و در هر زمینه ای میتوان گفت بیشترین کاربرد را دارد.

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت در دنیای

برنامه نویسی تحت وب یا سمت سرور

به تمامی زبانهای دیگر غلبه میکند.

و از هر زبان دیگر بهتر است.

همچنین محیط زبان جاوا اسکریپت

با استفاده از Node.js گسترش پیدا میکند.

جاوا اسکریپت مانند پایتون نمیتواند هر

زمینه ای را پوشش دهد. اما در زمینه

خود از بهترین های برنامه نویسی

میباشد این دو زبان در زمینه

توسعه وب کاربرد دارند و میتوان از آنها

به عنوان یک زبان برنامه نویسی

تحت وب استفاده کرد.

 

بهترین زبانهای برنامه نویسی تحت وب چه زبانهایی هستند -برترین زبان برنامه نویسی web

امید واریم

از این مقاله

لذت برده

باشید.

در این مقاله

سعی شد به معرفی

بهترین

زبانهای برنامه

نویسی تحت وب

بپردازیم.

و به تمامی سوالات

احتمالی شما پاسخ دهیم.

ما در هلپانش هر

روز به دنیای عجیب

و شگفت انگیزی

سفر میکنیم

سفری

به اعماق

مطالب

برنامه نویسی تحت وب

طراحی سایت،

تجارت الکترونیک

فناوری، فتوشاپ و…

امید واریم

در این

مسیر همراه

ما باشید

تا به مقصد برسیم.

 

 

 

 

 

به این نوشته چه امتیازی می دهید؟
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن