برنامه نویسی
موضوعات داغ

چگونه بهترین زبان برنامه نویسی را انتخاب کنم؟

بهترین زبان برنامه‌نویسی زبانی است که بتواند بیشترین رضایت کابران را جلب کند، و به تقاضای آن‌ها در همه ابعاد پاسخ دهد، اما چه زبان‌هایی را می‌توانیم به‌عنوان بهترین زبان برنامه‌نویسی انتخاب کنیم؟ یکی از نکات مهم در آموزش برنامه نویسی و یادگیری آن انتخاب زبان برنامه نویسی است.

زبان‌های برنامه نویسی هرکدام دارای نقاط قوت و ضعفی هستند و بعضی زبان‌ها نقاط قوت بیشتری نسبت به نقاط ضعفشان دارند اما انتخاب بهترین زبان برنامه‌نویسی کار مشکلی است، که شاید هر کس نتواند زبان برنامه نویسی برتر را انتخاب کند.

اما امروز در هلپانش با بهترین زبان برنامه نویسی آشنا می‌شویم. و شما با تمامی خصوصیات بهترین زبان برنامه‌نویسی آشنا خواهید شد. و یک‌قدم به هدف خود نزدیک‌تر می‌شوید.

 

بهترین زبان برنامه‌نویسی

 

۱٫ پایتون

 

پایتون یک‌زبان برنامه نویسی چند منظوره و فراگیر در سطح عمومی است. برای انواع پروژه‌های طراحی سایت، برنامه نویسی، ساخت بازی و… پایتون با توجه به کتابخانه بزرگ و استانداردی که دارد کار برنامه نویسی را برای شما بسیار راحت کرده است.

در حال حاضر پایتون تحت نسخه بتا بسیار پیشرفته شده است، و تمامی برنامه های جهانی مانند اینترنت، شبکه، پایگاه داده، نرم افزار و… را پوشش داده است، پایتون نیز به‌عنوان بهترین زبان های برنامه نویسی شناخته می‌شود همچنین برای رفع خطاهای محاسبات موبایل نیز استفاده می‌شود.

و می‌توان با زبان برنامه نویسی پایتون یک ماشین‌حساب حرفه‌ای ساخت زبان برنامه نویسی پایتون مانند یک مار چنبره زده به‌تمامی زبان‌های دیگر و همه آن‌ها را دعوت به مبارزه می‌کند.

زبان برنامه نویسی پایتون یکی از بهترین زبان برنامه‌نویسی به شمار می‌رود و درعین‌حال کاربردی و ساده است، همچنین رقیب سرسختی برای تمام زبانهای برنامه نویسی دیگر به شمار می‌رود.

میزان محبوبیت زبان برنامه نویسی پایتون

بهترین زبانهای برنامه نویسی

۲٫ جاوا

 

جاوا بدون شک یکی از بهترین زبان برنامه‌نویسی است، که نمی‌توانبه‌راحتی ازش گذشت، جاوا یک‌زبان برنامه نویسی چندمنظوره با امکانات فراوان است. java همچنین یک منبع باز، یکپارچه، مبتنی برکلاس و مخصوص طراحی برای بهترین اجرا از طریق شی ء است.

از ویژگی‌های جاوا می‌توان به مدیریت برنامه‌ها به‌صورت خودکار نام برد، در سیستم مبتنی بر اندروید زبان برنامه نویسی جاوا فراوان دیده می‌شود. جاوا دارای کتابخانه بزرگ کلاس است، که توانمندی بهتری را برای برنامه نویسان فراهم می‌کنند. نسخه‌های جاوا به‌صورت خودکار به‌روزرسانی می‌شوند و نیازی به‌روزرسانی دستی نمی‌باشد.

زبان برنامه نویسی جاوا در نسخه‌های JDK , SE 9 قابل‌دسترسی است و همچنین زبان برنامه نویسی جاوا به‌صورت خودکار راه‌اندازی می‌شود و نیازی به راه‌اندازی آن نیست.جاوا یکی از بهترین زبان برنامه نویسی است.

 با امکانات فراوانی که برای برنامه نویسان فراهم می‌کند به‌عنوان غول زبان‌های برنامه نویسی شناخته می‌شود، و تمامی امکانات و ویژگی‌هایی که یک برنامه‌نویس به آن نیاز دارد زبان برنامه نویسی جاوا فراهم می‌کند.

 

میزان محبوبیت زبان برنامه نویسی جاوا

بهترین زبان برنامه نویسی

۳٫ زبان برنامه نویسی C

 

می‌توان گفت زبان برنامه نویسی C یکی از بهترین زبان برنامه‌نویسی است، زیرا زبان برنامه نویسی C بسیار ساده و راحت است، و تمام منطق باینری را شامل می‌شود. زبان برنامه نویسی C را درصورتی‌که یاد بگیرید خیلی راحت می‌توانید زبان‌های برنامه نویسی دیگر را یاد بگیرید.

زبان برنامه نویسی C بیشتر در سخت‌افزار به‌عنوان یک سیستم‌عامل جاسازی برای توسعه نرم‌افزار استفاده می‌شود همچنین زبان برنامه نویسی C دارای انواع تابع است که هر چیزی که شما برای برنامه نویسی نیاز دارید برای شما ایجاد و شمارا در ساخت برنامه یاری می‌کند.

به خاطر ساختار بلوکی در برنامه شما می‌توانید به راحت عیب‌های آن را پیدا و رفع کنید. این موارد زبان برنامه نویسی C را به بهترین زبان برنامه‌نویسی تبدیل کرده است.

برنامه نویسی c برای کسانی که می‌خواهند تازه‌وارد دنیای برنامه‌نویسی شوند بسیار گزینه مناسبی است مطمئن باشید از انتخاب زبان سی به‌عنوان بهترین زبان برنامه‌نویسی پشیمان نخواهی شد.

 

میزان محبوبیت زبان برنامه نویسی C

زبان برنامه نویسی

۴٫ زبان برنامه نویسی PHP

 

زبان برنامه نویسی PHP امروزه از محبوبیت چشمگیری برخوردار است، که میتوان این زبان را به عنوان شاه زبانهای برنامه نویسی وب نام برد فرم کامل PHP بر پایه HyperText یعنی به عنوان صفحه اصلی و شخصی نامیده می‌شود.

در زبان پی اچ پی Html جاسازی‌شده و بیشتر در طراحی یا توسعه وب سایتها با کمک آخرین نسخه Html و (cascading Style Sheet) و CSS3 برای دسترسی کاربر و کنترل آن‌ها استفاده می‌شود.

استفاده از زبان برنامه نویسی PHP روزبه‌روز در کاربران افزایش می‌یابد. چارچوب‌های بسیاری در زبان برنامه نویسی پی اچ پی وجود دارد که می‌توان از آن‌ها Larvel , Codelgniter Cake Php , Zend Framework2 و …. نام برد.

Php در هر پلتفرمی اجرا می‌شود. سرعت زبان برنامه نویسی پی اچ پی بسیار بیشتر از زبان‌های دیگر است و این ویژگی‌ها این زبان را به یکی از بهترین زبان برنامه‌نویسی تبدیل کرده است.

 

میزان محبوبیت زبان پی اچ پی

زبانهای برنامه نویسی

۵٫ Swift

 

swift بهترین زبان برای توسعه برنامه‌های مک و آی او اس است، زبان برنامه نویسی سوئیفت بسیار زیاد تحت تأثیر زبان‌های Ruby و پایتون است این زبان کاربرپسند تر نسبت به زبان‌های دیگر است و از زبان‌هایی است، که می‌تواند در آینده دنیا را تغیر دهد. سوئیفت در بیشتر سخت‌افزارها کامپایلر و بهینه‌شده است.

همچنین زبان برنامه نویسی سوئیفت دارای حافظه خودکار تخصصی است، که می‌تواند خطاهای به وجود آمده را در زمان اجرا برطرف کند سوئیفت از قابلیت انعطاف‌پذیری برخوردار است، و می‌تواند به راحتی سبک شمارا با سبک‌های مدرن ترکیب و همچنین ایده‌های مدرن را پیاده‌سازی کند.

 

میزان محبوبیت زبان سوئیفت

زبانهای برنامه نویسی

۶٫ Ruby

 

پس از زبانهای برنامه نویسی Perl و Python از قدرتمندترین زبان‌ها و همچنین شی ء گراست برای یادگیری زبان برنامه نویسی Rubyشما باید دانش قبلی از زبان Ruby On Rails داشته باشیدکه چارچوب اصلی زبان روبی است. نسخه به‌روزرسانی این زبان دارای ویژگی‌های مفیدی است.

که ازجمله آن می‌توان از ارتباط با تکنولوژی، بهتر شدن کیفیت کدها مقیاس‌پذیری امنیت و کارایی نسبت به نسخه‌های قبل می‌باشد. از پروژه‌های برنامه نویسی مهم و محبوبی که با Ruby on Rails نوشته‌شده است می‌توان از GitHub نام برد.

و همچنین شعار روبی زمان کوتاه برای موفقیت است. این ویژگی‌ها و امکانات خیلی زیاد دیگر این زبان را به بهترین زبان برنامه‌نویسی برتر تبدیل کرده است.

 

میزان محبوبیت برنامه نویسی Ryby

بهترین زبانهای برنامه نویسی

امیدواریم از این مقاله هم لذت برده باشید، در این مقاله سعی شد شما را با بهترین زبان برنامه‌نویسی آشنا کنیم. ما در هلپانش به اعماق مطالب جذاب و خواندنی سفر می‌کنیم، سفری به اعماق مطالب برنامه نویسی، طراحی سایت، طراحی وبسایت، ساخت بازی، فناوری، و…  سفر می‌کنیم سفری پر از شور و هیجان با مطالب خواندنی امیدواریم در این مسیر همراه ما باشید تا به مقصد برسیم.

به این نوشته چه امتیازی می دهید؟
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن