برنامه نویسی
موضوعات داغ

برنامه نویسی چیست؟ چرا باید زبان برنامه نویسی را یاد بگیریم؟

امروزه برنامه نویسی دیگر فقط یک شغل نیست، بلکه یک هنر است هنری که با انگشتان شما خلق میشود. و تمامی فکرو و ذهن شما را درگیر می کند. شاید با شنیدن کلمه برنامه نویسی از خود بپرسید برنامه نویسی چیست؟ یا زبان های برنامه نویسی چه کاربردی دارند؟ و یا مزایای یادگیری زبانهای برنامه نویسی چیست؟ اما نگران نباشید چون ما در این مقاله به صورت کامل به تمامی سوالهای شما پاسخ میدهیم و شما را با برنامه نویسی به صورت کامل آشنا میکنیم.

دنیای برنامه نویسی دنیای بزرگ و پیچیده است با موضوعات مختلف برای اینکه بیشتر با دنیای برنامه نویسی آشنا شوید لطفا تا پایان این مقاله با هلپانش همراه باشید. ما امروز در سایت هلپانش به دنیای بزرگ برنامه نویسی سفر میکنیم سفری پر هیجان به اعماق برنامه نویسی که به تمامی سوالات شما پاسخ میدهد.

برنامه نویسی به شما اجازه میدهد با دید تازه ای به مسئله ها نگاه کنید. و آنها را حل کنید همچنین برنامه نویسی میتواند فکر و ذهن شما را گسترش دهد. شما در برنامه نویسی یاد میگیرید مشکلات خود را فقط خودتون باید حل کنید و هیچ کس نمیتواند کمکی به شما بکند.

برنامه نویسی از اجزای مختلفی تشکیل شده است. که به آن زبان برنامه نویسی یا زبان های برنامه نویسی میگویند. زبانهای برنامه نویسی زیادی وجود دارد که هر کدام در زمینه های مختلفی استفاده میشود. زبان های برنامه نویسی همچنین دارای دسته های مختلفی هستند. مانند زبان برنامه نویسی تحت وب، زبان برنامه نویسی چند منظوره، و… که هر کدام کاربرد خاصی با توجه به آن زمینه دارد. و در آن زمینه استفاده میشود.

 

برنامه نویسی چیست؟ 

 

برنامه نویسی مجموعه دستور عمل ها و کد هایی است که شما به کامپیوتر میدهید تا آنها را اجرا کند. درواقع برنامه نویسی به شما اجازه میدهد که هر دستور و یا وظایفی را برای کامپیوتر تعریف کنید تا آنها را اجرا کند. به عبارتی دیگر برنامه نویسی به شما این امکان را میدهد تا با زبان کامپیوتر با آن صحبت کنید.

و دستور عمل هایی را که میخواهید به کامپیوتر بگید تا آنها را انجام دهد. همانطور که ما انواع زبانها را مانند انگلیسی، فارسی، ترکی و.. میتوانیم درک کنیم. کامپیوتر هم فقط میتواند زبان برنامه نویسی را درک کند و دستور عمل های شما را انجام دهد.

شما با استفاده از برنامه نویسی میتوانید هر چیزی را خلق کنید. میتوانید نرم افزار بسازید و از این طریق کسب درآمد داشته باشید و یا میتوانید طراحی وب انجام دهید و از مزایای بسیار زیاد آن برخوردار شوید. اما قبل از هر کاری شما باید با برنامه نویسی و زبانهای برنامه نویسی آشنا شوید تا مسیر خود را برای یادگیری کوتاه تر کنید.

برنامه نویسی تلفیقی از علم و هنر است. هنری که با انگشتان دستان شما یکی میشود و میتواند هر چیزی را خلق کند و به آن جان ببخشد. برنامه نویسی در زمینه های مختلف کاربرد دارد و از آن استفاده میشود حتی در زمینه های گرافیک. شما میتوانید با استفاده از کدنویسی تصاویر بسیار زیبا ایجاد کنید و از آنها در جا های مختلف استفاده کنید.

 

برنامه نویسی یعنی چی؟ - بهترین زبانهای برنامه نویسی

زبان های برنامه نویسی

 

برنامه نویسی دارای زبانهایی است که ریشه و شاخه اصلی برنامه نویسی را تشکیل میدهند. زبانهایی که با انگشتان دست شما ترکیب میشود و چیز های جدیدی را خلق میکند.

زبان های برنامه نویسی زیادی وجود دارد اما از مهمترین آنها میتوان به زبانهای 

 •  برنامه نویسی رایانه
 •  برنامه نویسی تحت وب
 •  برنامه نویسی برای پلتفرم های اندروید و آی او اس
 •  برنامه نویسی چند منظوره 

اشاره کرد.

 

زبان های برنامه نویسی رایانه یا ویندوز

زبان های رایانه ای  یا ویندوز خود دارای چند دسته هستند. مانند زبانهای

☐ سی شارپ (#C)

☐ سی پلاس پلاس (++C)

☐ سی (C)

☐ جاوا (Java)

☐ پرل (Perl)

☐ دلفی (Delphi)

☐ پایتون (Python)

☐ روبی (Ruby)

☐ گولنگ (Golang)

 

 

زبان های برنامه نویسی تحت وب

به آن دسته از زبانهایی که برای نوشتن برنامه های تحت وب به کار میروند زبانهای برنامه نویسی تحت وب میگویند.

انواع زبانهای تحت وب عبارتند از

زبانهای سمت کاربر

 • Html
 • Css
 • JavaScript
 • Jqueri

 

زبانهای برنامه نویسی سمت سرور

☐ Asp.Net

☐ PHP

☐ ruby

☐ Java

☐ Python

☐ Golang

 

زبان های برنامه نویسی موبایلی ( اندروید، آی او اس و..)

 

زبانهای برنامه نویسی موبایلی آن دسته از زبانهایی هستند که برای نوشتن برنامه های موبایل برای سسیتم عامل های مختلف مانند اندروید یا آی او اس و… استفاده میشود.

 

زبان های موبایلی

 • Python
 • Java
 • Ruby
 • JavaScript
 • Objective-C

 

 

زبانهای برنامه نویسی چند منظوره

زبان های برنامه نویسی چند منظوره شامل زبانهای هستند که در چند جا میتوان از آنها استفاده کرد. یعنی زبانهایی که در زمینه های مختلف کاربرد دارند. مانند زبانهای 

☐ #C

☐ Python

☐ Scala

☐ Ruby

☐ Java

☐++C

☐ C

 

 

چرا باید برنامه نویسی را یاد بگیریم؟

 

مهمترین سوالی که در موقع برخورد با برنامه نویسی با آن مواجه میشوید. چرا برنامه نویسی را یاد بگیرم؟ خواهد بود. دلایل بسیار زیادی برای یادگیری برنامه نویسی وجود دارد که با برخی از مهمترین آنها در ادامه آشنا خواهید شد.

برنامه نویسی سرگرم کننده است! شما با برنامه نویسی میتوانید انواع بازی ها، نرم افزار ها و حتی سایت ها را ایجاد کنید آیا این واقعا لذت بخش نیست. شما میتوانید یک برنامه ی بسیار محبوب مانند تلگرام یا اینستاگرام ایجاد کنید و از آن درآمد میلیونی داشته باشید.

شما میتوانید بازی ها یا نرم افزار هایی را که ایجاد میکنید در فروشگاه های مختلف قرار دهید. فروشگاه بزرگی مانند گوگل پلی که میلیون ها نفر بازدید کننده دارد و شما با قرار دادن نرم افزار خود میتوانید درآمد بسیار زیادی کسب کنید.

ستون یا جزء اصلی شرکتها: امروزه برنامه نویسی پایه و ریشه اصلی موفقیت و ماندگاری شرکتها به شمار میرود. شرکتهای بزرگ مانند گوگل، آمازون، فیس بوک و.. که در تاسیس آنها هزاران برنامه نویس دست داشته اند و روز ها و شب ها تلاش میکرند. 

حقوق و درآمد برنامه نویسی: برنامه نویسی یکی از پردرآمدترین شغل های نه تنها در ایران بلکه در جهان است. و از زمینه هایی است که حتی آینده نیز به آن نیاز دارد و میتوان گفت همیشگی است.

درآمد و حقوق یکی از مسئله های مهم برای انتخاب هر شغلی است که باید به آن توجه بسیاری بکنید. برنامه نویسی دارای درآمد بسیار زیادی است که این مسئله با توجه به زمینه کاری شما و میزان تجربه متغیر است.

 

 

مزایای یادگیری برنامه نویسی 

 

برنامه نویسی از شغل هایی است که در زمینه های مختلف کاربرد دارد. و از آن استفاده میشود. برای مثال در صنعت وب سازی، ساخت بازی، ایجاد برنامه، و… که امروزه محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است و کاربان زیادی را مجذوب خود کرده است.

یادگیری برنامه نویسی به شما اجازه میدهد با دید جدیدی نسبت به دنیای اینترنت و برنامه نویسی نگاه کنید و همچنین مشکلات خود را خودتان حل کنید. با این کار شما میتوانید فکر و ذهن خود را گسترش دهید و نگاه تازه ای به برنامه نویسی داشته باشید. یکی دیگر از دلایل یادگیری برنامه نویسی درآمد برنامه نویسی است.

برنامه نویسی یکی از شغل هایی است که امروزه بازار آن بسیار داغ است و همه تلاش میکنند تا از رقیبان خود جلو بزنند و از آنها بهتر باشند. شما میتوانید برای یادگیری برنامه نویسی در ابتدا از زبان برنامه نویسی پایتون شروع کنید.

زبان پایتون زبان بسیار ساده و آسان، اما کاربردی است که میتواند قدمی کوچک برای رسیدن به اهداف بزرگ باشد. برنامه نویسی به شما اجازه می دهد برنامه های مختلفی ایجاد کنید و آنها را در دستگاه های مختلف اجرا کنید و از آن استفاده کنید.

 

 

زبان برنامه نویسی پایتون

 

این مار برنامه نویسی به همه جا سرک میکشد. python یکی از بهترین زبانهای برنامه نویسی و میتوان گفت ساده ترین زبان برنامه نویسی است که میتوانید بسیار راحت آن را یاد بگیرید.

پایتون از زبانهایی است که شما را در زمینه های مختلف همراهی میکند و کاربرد دارد. پایتون در طراحی وب، بازی سازی و.. بسیار کاربرد دارد حتی در افزایش امنیت که امروزه استفاده بسیار زیادی از آن میشود.

شما برای یادگیری زبان پایتون فقط آشنایی با زبان انگیسی دارید فقط همین! شما میتوانید تنها با یاد داشتن زبان انگلیسی هر برنامه ای را ایجاد کنید و همچنین در طراحی وب از آن استفاده کنید.

پایتون با توجه به اینکه بسیار ساده است اما بسیار کاربردی است و در زمینه های مختلف از آن استفاده میشود. و امروزه به عنوان بهترین و محبوب ترین زبانهای برنامه نویسی شناخته میشود که کاربران زیادی را جذب خود کرده است.

زبان پایتون اخیرا بسیار پیشرفت کرده است. و همچنین محبوبیت بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده است. با اینکه سالهای زیادی از ایجاد این زبان میگذرد اما هنوز هم زبان پایتون محبوبیت خود را حفظ کرده است و همچنان جزء برترین زبان های برنامه نویسی شناخته میشود.

 

برنامه نویسی چیست؟ چرا باید زبان های برنامه نویسی را یاد بگیرم؟

 

 

 

و در آخر

 

امیدواریم از این مقاله هم نهایت لذت را برده باشید:) در این مقاله سعی شد شما را با دنیای برنامه نویسی 

آشنا کنیم. و از مزایا و کاربرد های برنامه نویسی با خبر شویم.

ما هر روز در سایت هلپانش به دنیای جدیدی از مطالب سفر میکنیم.

سفری به اعماق مطالب برنامه نویسی، زبان های برنامه نویسی، طراحی سایت، سئو و.. 

امیدواریم در این مسیر همواره همراه ما باشید تا به مقصد برسیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به این نوشته چه امتیازی می دهید؟
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن