سئو
موضوعات داغ

سئو چیست؟ چرا باید به Seo اهمیت بدهیم ۲۰۱۹

سئو سایت فرصتی است برای شکوفایی، یک شکوفایی بزرگ با دیده شدن یک کسب و کار بزرگ. سئو مرز رقابت بین گوگل و سایت ها است. و همچنین از مهمترین عوامل رشد و افزایش رتبه یک سایت می باشد. شاید با شنیدن کلمه Seo از خود بپرسید سئو چیست و یا چه کاربردی دارد؟

سئو یک فرصت برای دیده شدن کسب و کار ها و رونق تجارت آن هاست. سئو به شما اجازه می دهد در مقابل میلیون ها سایت ایرانی و خارجی دیده شوید و بتوانید در صفحه اول گوگل باشید. فتح صفحه اول گوگل آرزوی هر وبمستری است چون همه دوست دارند کسب و کار آن ها دیده شود و در صفحه اول گوگل باشند.

اما فتح جایگاه نخست گوگل به همین راحتی که به زبانش می آوریم نیست. و نیازمند سال ها تلاش و تجربه است تجربه ای که سرانجام باعث شکوفایی و دیده شدن سایت شما می شود.

افزایش رتبه سایت و فتح صفحه اول گوگل آرزوی خیلی هاست اما چه کسی می تواند این آرزو و یا رویا را به واقعیت تبدیل کند؟ قطعا تنها کسی که می تواند در این راه کمکتان کند خودتان هستید. شما می توانید با تلاش و تجربه های فراوان به موفقیت های بسیار بزرگ دست یابید.

 

سئو چیست؟ 

 

سئو (Seo) مخفف سه کلمه ی Search Engine Optimization یعنی بهینه سازی موتور های جستجو است. فرایندی که باعث می شود سایت شما در مقابل میلیون ها سایت ایرانی و خارجی دیده شود. شما می توانید با استفاده از سئو سایت میلیون ها کاربر اینترنتی را به سمت سایت خود بکشانید.

این باعث می شود در گوگل محبوبیت بسیار زیادی پیدا کنید و انتخاب اول کاربران باشید. همچنین می توانید بازدیدکننده گان خود را به مشتری برای محصولات خود تبدیل کنید. سئو اعتماد هر سایت است، سایت ها با استفاده از سئو سایت اعتماد گوگل نسبت به خود را بالا می برند. و نشان می دهند. راحتی کاربران برای آن ها در اولویت کار است.

سئو سایت می تواند وب سایت شما را به بالاترین جایگاه برساند. و یا برعکس می تواند شما را به پایین ترین جایگاه بکشاند. اما این به خود شما بستگی دارد که بخواید کدام راه را انتخاب کنید. در مقاله آموزش سئو به صورت کامل با سئو آشنا شدید. همانطور که می دانید در مقاله آموزش سئو ما به معرفی سئو و انواع آن پرداختیم و تمامی عوامل افزایش رتبه سایت را بررسی کردیم.

 

سئو چیست؟ چگونه می توانیم با استفاده از سئو رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهیم

 

چرا باید به سئو اهمیت بدهیم؟

 

سئو یکی از مهم ترین عوامل افزایش رتبه سایت و یا کاهش رتبه است. قطعا اگر به صورت درست بهینه سازی شود می تواند نتایج بسیار خوبی را به دنبال داشته باشد. و موجب کاهش رتبه الکسا سایت شما و افزایش محبوبیت آن در گوگل شود.

شما می توانید تنها با بهینه سازی و سئو سایت برای موتور های جستجو و کاربران ترافیک بسیار زیادی را به سمت سایت خود هدایت کنید و این باعث افزایش رتبه شما در گوگل می شود.

اما همانطور که در مقاله های قبلی گفته شد گوگل دارای ۲۰۰ فاکتور برای رتبه بندی یک سایت می باشد. که این ۲۰۰ فاکتور مهمترین فاکتور های گوگل برای تعیین ارزش سایت و رتبه بندی آن می باشد. و شما اگر بخواید رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهید باید بیشترین میزان آن را رعایت کنید.

گوگل بارها اعلام کرده است. راحتی کاربران برای او بسیار مهم است. و سایت هایی که بر این اساس پیش بروند جایگاه بالاتری را نسبت به سایت هایی که ارزشی برای کاربران خود قائل نیستند کسب می کنند.

 

 

بهینه سازی سئو برای موتور های جستجو

 

بهینه سازی Seo در برخی مواقع به ایجاد تغیرات جزئی در قسمت های مختلف سایت برمیگردد. این تغیرات وقتی به یک صورت مشاهده می شود ممکن است زیاد به چشم نخورد اما زمانی که با تغیرات دیگر ترکیب شود می تواند تاثیر قابل توجهی در تجربه کاربر و نتایج جستجوی شما داشته باشد.

شاید تا کنون با تکنیک های سئو آشنا شده باشید. اما مسائلی وجود دارند که برای هر سایت ضروری هستند و خیلی ها از آن ها به راحتی می گذرند.

شما باید سایتی را ایجاد کنید که برای راحتی کاربران باشد. و هر گونه انجام فعالیت های بهینه سازی باید در راستای تجربه بهتر کاربران صورت بپذیرد. بهتر است بدانیم یکی از کاربران سایت ما موتور های جستجو هستند که به سایر کاربران کمک می کنند تا بهترین محتوا و پست ها را کشف کنند.

ممکن است سایت شما از دیگر سایت ها بزرگ تر یا کوچک تر باشد. و محتوای آن بسیار متفاوت باشد اما مسئله بهینه سازی سایت یک مسئله بسیار مهم است که برای هر سایت باید به صورت درست استفاده شود.

 

سئو چیست و چگونه موجب افزایش رتبه سایت می شود؟ | Seo 2019

چگونه محتوای سایت خود را به گوگل نشان دهیم؟

 

اولین گام برای نمایش سایت و محتوای شما در گوگل این است، که مطمئن باشید که گوگل می تواند سایت شما را پیدا کند و محتوای آن را ایندکس کند.

بهترین راه و ساده ترین راه، ارسال نقشه سایت به گوگل است. نقشه سایت یک فایل حاوی اطلاعات صفحه های سایت شما می باشد. در این فایل تمامی تغیراتی که شما در صفحه های سایت خود اعمال می کنید نمایش داده می شود.

یکی از ساده ترین راه های ارسال نقشه سایت به گوگل استفاده از افزونه های سئو است. یکی از بهترین این افزونه ها افزونه Yoast Seo است که کار بهینه سازی سایت شما را انجام می دهد.

 

چگونه سئو را یاد بگیریم؟

 

سئو فرایندی پیچیده و سختی است که هر سایت باید از آن عبور کند. به عبارتی دیگر سئو مسیری است برای رسیدن به موفقیت در گوگل که هر وبمستر باید آن را طی کند تا به جایگاه های بالاتر دست یابد.

اما موضوع سئو به همینجا ختم نمی شود. سئو موضوعی است که به صورت دائم در حال به روز رسانی است. و در هر تغیر فاکتور هایی به آن اضافه می شود. گوگل همیشه به دنبال بهترین نتایج برای کاربرانش است و برای همین سرمایه گذاری بسیار زیادی انجام داده است تا سایت های مفید و بهینه را از سایت های اسپم و بی ارزش تشخیص دهد.

برای اینکه بتوانید سئو را یاد بگیرید باید تمام تمرکز خود را در بهبود تجربه کاربر و ارائه بهترین محتوا قرار دهید اما چرا ما باید برای رفتار و تجربه کاربران ارزش قائل شویم؟ زمانی که کاربران کلمه ای را در گوگل جستجو می کنند گوگل به دنبال نمایش بهترین نتایج میگردد تا بهترین نتایج را به کاربران نشان دهد. 

برای مثال زمانی که شما کلمه آموزش سئو را تایپ می کنید گوگل به دنبال کلمه ای که جستجو می کنید و همچنین مترادف آن می گردد و سایت هایی را که محتوای قوی را تولید کرده باشند و به قوانین گوگل پایبند باشند را در اولویت نتایج خود قرار می دهد.

 

 

اهداف سئو سایت چیست؟

 

مهم ترین اهداف Seo بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو است. با اینکه گوگل یک ربات بسیار هوشمند است. اما برای اینکه بتواند محتوای شما را پیدا کند باید به آن کمک کنید. و این مسئله تنها با سئو سایت صورت می پذیرد و بدون آن امکان ندارد.

سایت های تازه تاسیس در ماه های اول شاید هیچ نتیجه ای نگیرند. و هر محتوا یا پستی که انتشار می دهند در گوگل قرار نگیرد. اما این به معنای جریمه شدن سایت شما نیست.گوگل برای سایت های تازه تاسیس محدودیت هایی را ایجاد می کند تا از ارزش و اعتبار و همچنین اهداف واقعی آن سایت آگاه شود. به همین منظور این سایت ها را در سند بکس خود قرار می دهد.

در این مرحله هیچ کاری از دست شما برای نمایش سایت خود در گوگل بر نمی آید و باید اعتماد گوگل را نسبت به سایت خود جلب کنید. در این مرحله شما می توانید با تولید محتوای مناسب و بهینه مدت زمان این محدودیت را کمتر کنید. اما باز هم باید وفاداری خود را به گوگل ثابت کنید تا گوگل مطمئن شود سایت شما جزء سایت های اسپم نیست.

 

 

امیدواریم این مقاله مورد پسند و رضایت شما قرار گرفته باشه، در این مقاله سعی شد

با مفهوم سئو چیست آشنا شویم و درباره آن بیشتر بدانیم. ما در هلپانش سعی داریم

همیشه بهترین ها را ارائه دهیم و برای رسیدن به این هدف از هیچ تلاشی چشم

پوشی نمی کنیم. ما در هلپانش به اعماق مطالب طراحی سایت، سئو، آموزش سئو،

برنامه نویسی، تجارت الکترونیک و.. سفر می کنیم.

امیدواریم در این مسیر همراه ما باشید تا به مقصد برسیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به این نوشته چه امتیازی می دهید؟
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن